Війні не спинити життя –  Україна переможе

Війні не спинити життя – Україна переможе

Полтавщина стала потужним логістичним центром зі збору та постачання допомоги сусіднім областям

Полтавська область стала надійним тилом для регіонів, де тривають активні бойові дії. «Збираємо та відправляємо гуманітарну допомогу. В сусідні області вже спрямовано 500 тонн гуманітарки. Також за час війни Полтавщина офіційно розмістила понад 9 тисяч переселенців. Серед них третина – це діти. Постійно продовжуємо зміцнювати оборону Полтави й області», – зазначив 8 березня начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

Створено Гуманітарний штаб, який займається логістикою допомоги Сумській і Харківській областям, переселенцям та забезпеченням стабільної гуманітарної ситуації на Полтавщині, яка стала потужним логістичним центром зі збору та постачання допомоги сусіднім областям. Конвеєр гуманітарної допомоги на Полтавщині працює безперебійно. Люди взаємодіють злагоджено, у режимі 24/7. «Вражає те, скільки жителі Полтавщини приносять речей, продуктів та медикаментів, і те, як ефективно Гуманітарний штаб вибудував логістичні ланцюжки. Розширено мережу пунктів збору та сформовано бази зберігання, а також ретельного сортування допомоги. Все, так би мовити, «розкладене по поличках»: дитячі речі та іграшки, різні групи продуктів харчування й ліків, – наголосив Дмитро Лунін. – І це головна запорука того, що до тих, хто потребує допомоги, дійде необхідне саме йому. Щире захоплення викликають наш бізнес, волонтери, взагалі усі, хто долучився до роботи Гуманітарного штабу. Пишаюся жителями Полтавщини! Вода, їжа, дитяче харчування, одяг, засоби гігієни – є все необхідне. Ми обов’язково переможемо!» – зауважив Дмитро Лунін.
Пункти допомоги у Полтаві діють за адресами:
– Полтавський академічний обласний театр ляльок (вул. Пушкіна, 32);
– Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені
І. П. Котляревського (вул. Небесної Сотні, 17);
– Виставкова зала міського Будинку культури (майдан Незалежності, 5);
– Свято-Успенський собор (Соборний майдан, 1);
– Музичний коледж імені Лисенка (вул. Соборності, 11).
* * *
Мешканці Полтавської області зібрали та відправили до сусідніх областей сотні тонн гуманітарної допомоги, зокрема й для дітей та пологового будинку, це – питна вода, теплий одяг, іграшки, ковдри, продукти харчування, овочі, фрукти, засоби гігієни, ліки, суміші для годування немовлят та речі для них, памперси.
Допомогу надають сотні великих та малих підприємств і ФОПів. Підприємці забезпечили необхідним й підрозділи територіальної оборони та військових: постачаються харчування, дрова, теплий одяг, комплекти військового одягу для добровольців тероборони, сухпайки, вода.
Лікарні та підрозділи тероборони забезпечені медикаментами – понад 50 підприємств області надають суттєву допомогу з аптечками, препаратами для припинення кровотечі, знеболювальними, антибіотиками, перев’язувальними матеріалами, антисептиками тощо. Бізнес допомагає у розміщенні та забезпеченні необхідним переселенців.
Також надано транспорт для перевезення гуманітарних вантажів та для забезпечення й облаштування оборонних укріплень і споруд. Наразі силами підприємців Полтави та області оборонці України забезпечуються протитанковими «їжаками» та бетонними блоками, мішками для піску, піском та шинами для укріплень, будматеріалами, триває виготовлення вибухових «коктейлів».
* * *
Підприємства Полтавщини продовжують працювати не просто у штатному, а в посиленому режимі воєнного стану. Так, нещодавно Крюківський вагонобудівний завод передав Укрзалізниці 5 нових пасажирських вагонів.
«Економіка України воєнного часу працює. Крюківський вагонобудівний завод днями передав Укрзалізниці ще 5 нових пасажирських вагонів, а загалом уже 25 вагонів зі 100 замовлених раніше», – розповів начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.
За його словами, додаткові вагони вкрай необхідні для евакуації населення з району бойових дій. «Більше вагонів – більше врятованих життів», – зазначив Дмитро Лунін.
* * *
На ранок 9 березня два етапи евакуації із Сум завершились успішно. Близько п’яти тисяч людей та більше тисячі приватних авто перебувають у безпеці. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін зазначив, шо першу евакуаційну колону із Сум Полтава прийняла ввечері 8 березня, друга ж колона прибула близько третьої години ночі 9 березня.
«Евакуйовані із Сум далі поїхали потягом до Львова. Для тих, хто захотів лишитися, ми надали місця для розміщення. Перша колона – 22 автобуси, переважно зі студентами з Індії та Китаю. Друга евакуаційна колона складалася з 50 автобусів. Це жінки та діти. Разом із другою колоною також вийшли 800 приватних машин. Загалом це близько 5 тисяч людей», – розповів Дмитро Лунін. Евакуація відбувалася за маршрутом Суми – Голубівка – Лохвиця – Лубни – Полтава. Процес контролювали Офіс Президента України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Полтавська та Сумська обласні військові адміністрації.
* * *
Лікарі Полтавщини продовжують рятувати життя поранених – військових та цивільних із регіонів, де тривають бої. Станом на 8 березня у медзакладах Полтавщини перебували 167 поранених із зони бойових дій.
* * *
Допомагають українській армії та жителям сусідніх областей працівники наймирніших спеціальностей. Зокрема співробітники Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені
І. П. Котляревського, артисти Полтавського академічного обласного театру ляльок, Полтавської обласної філармонії, інших закладів плетуть маскувальні сітки та виготовляють вибухові «коктейлі». Також вони передають гуманітарну допомогу для військових та біженців, допомагають із розселенням, перераховують кошти, збирають та закуповують перев’язувальні матеріали, ліки та дитячі суміші. Частина працівників записалися до лав територіальної оборони. Зокрема працівники Національного музею-заповідника М. В. Гоголя вступили до добровільної місцевої охорони, здійснюють цілодобові патрулювання території п’яти населених пунктів. Про це повідомила директор музею Лідія Єнко.
* * *
На межі Сумської та Полтавської областей окупант тікає та залишає техніку. Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін, у своєму Телеграм-каналі. Російська зброя обертається проти самих же агресорів. «Ще один російський танк до українського війська, північ Полтавщини», – повідомив Дмитро Лунін у своєму Телеграм-каналі.
* * *
В область прибула партія тепловізорів. «У важкі часи боремося разом. Бізнес, громадські активісти, прості жителі Полтавщини активно допомагають усім чим можуть армії та сусіднім областям. Ми отримали партію тепловізорів, яку закупив народний депутат від Полтавщини Олег Кулініч. Усі вони вже відправлені захисникам нашої області. Щиро вдячний за підтримку всім громадянам, які згуртувалися навколо стяга України та роблять все для перемоги», – зазначив Дмитро Лунін.
* * *
На жаль, у повітряному бою загинув один із найкращих українських льотчиків-винищувачів полковник Олександр Оксанченко. Він відволікав на себе ворожу авіацію. Пілот служив у 831-й бригаді тактичної авіації Миргорода.
Полковника Олександра Оксанченка вважають одним із найкращих серед льотчиків-пілотажників бойових літаків у всьому світі. На його рахунку було більше двох тисяч льотних годин, до того ж він бездоганно виконував найскладніші елементи найвищого пілотажу, став відомим після тріумфальних польотів на авіашоу – SIAF, The Royal International Air Tattoo, International Airshow-2017, Czech International Air Fest.
Указом Президента України полковнику Олександру Оксанченку присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).
У перший день війни, 24 лютого, під час бомбардування аеродрому в Чернігівській області загинув наш земляк, полковник поліції, інспектор ювенальної превенції Олександр Яцик. Він починав свій професійний шлях у Кременчуці, потім служив на Чернігівщині. Президент України посмертно нагородив Героя орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
З інформаційних повідомлень, доступних у відкритих джерелах, також стало відомо, що у результаті підступного нападу російських агресорів, захищаючи Батьківщину, полягли наші земляки майор Степан Чобану, старший лейтенант Ярослава Кривоніс, сержант Дмитро Каплін, сержант Дмитро Абашков, військовослужбовці Юрій Лисенко, Павло Кошелєв, Владислав Рибачик, Віктор Тищенко, підполковник поліції Вадим Луб’яний та доцент ПНПУ, художник Олександр Тарасенко. На жаль, цей список може бути неповним…
Вічна пам’ять захисникам України!
* * *
Хоч підступний, лукавий, жорстокий російський агресор лютує, але життя перемагає.
На Полтавщині з початку російського вторгнення (станом на 6 березня) побралися 163 пари та народилося 199 дітей.
«Війна не спинить життя! Найбільше зворушує, коли одружуються військові. Коли це бачиш, розумієш: нашу націю не перемогти! – зазначив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін. – Також на Полтавщині з початку війни з’явилися на світ 199 діток. Вірю, що ми відвоюємо для них ясне небо та щасливу долю».
Україна переможе! Слава Україні!

Підготовлено за матеріалами www.adm-pl.gov.ua та офіційних інтернет-сторінок органів виконавчої влади Полтавщини.

Поділися:

Добавить комментарий