“Вікі любить пам’ятки”

“Вікі любить пам’ятки”

Допоможи ілюструвати Вікіпедію та виграй приз

Із 1 по 30 вересня 2019 року триватиме щорічний міжнародний конкурс фотографій об’єктів культурної спадщини “Вікі любить пам’ятки”. Конкурс визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі.

Мета організаторів проекту – зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс відбувається у 30 країнах.
Українську частину “Вікі любить пам’ятки” проводять увосьме. До участі запрошують любителів і професіоналів. Конкурсний список – це понад 87 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини усіх регіонів України.
Для участі в конкурсі потрібно зареєструватися у Вікісховищі – одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку з конкурсного списку та завантажити її до Вікісховища до 30 вересня 2019 року. Фотографії можна робити будь-коли: як під час конкурсу, так і до нього. Головне, щоб учасники подавали лише власні роботи.
Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій з України та найкращих світлин із кожного регіону; між учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток; між переможцями спецномінацій. Окремо відзначатимуть авторів-початківців.
Призи конкурсу співмірні з вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця в номінації за найкращі фото (і дрібніші за решту місць і номінацій). Традиційно призи переможці обирають собі самі в межах призового фонду. Детальніше про конкурс можна дізнатися на сайті http://wikilovesmonuments.org.ua/.
За даними ГО “Вікімедіа Україна”, на території Полтавської області є понад 3,3 тисячі об’єктів культурної спадщини. За 7 років проведення конкурсу було завантажено світлини понад 1300 об’єктів (40%).
Поради учасникам: завантажте фото пам’ятки, якої ще немає у Вікіпедії. Фотографуйте і загальні плани, і деталі.
Посилання на списки пам’яток Полтавщини:
http://wikilovesmonuments.org.ua/lists/;
https://uk.wikipedia.org/ w/index.php?curid=1362605.
Організатори конкурсу вважають, що проведення конкурсу “Вікі любить пам’ятки” дає можливість поповнити репозиторій світлин українських пам’яток, завдяки чому учасники та користувачі Інтернету зможуть краще пізнати рідний край, що спонукатиме їх дбайливо ставитися до культурної спадщини.

ГО “Вікімедіа Україна”.

Поділися:

Добавить комментарий