Використання новорічних ялинок

Використання новорічних ялинок

Новорічні свята добігають кінця, а після них залишається чимало викинутих на смітник ялинок, яким завжди можна знайти розумне застосування у господарстві селян.
Соснова і ялинова хвоя – вітамінна підгодівля для свійських тварин. Проте ветеринари звертають увагу, що далеко не кожна зелена красуня може принести користь. Сучасні інтенсивні технології вирощування ялинок для прискореного продажу призводять до застосування різних небезпечних речовин. Вони додають деревам привабливішого вигляду і подовжують їх термін реалізації, але можуть викликати у тварин отруєння. Також після знімання прикрас з ялинки на її гілках залишаються залишки дощику, штучного снігу, конфеті, сучасних ароматизаторів та інших небезпечних матеріалів і шкідливих речовин. До прикладу, якщо домашні кози нерідко випадково споживають целофан та папір, поїдання ними залишків дощику може викликати зупинку шлунку.
Якщо ви вирішили не використовувати ялинку як корм, можна відрубати їй гілки і обв’язати ними молоді дерева, кора яких є ласощами для зайців. Хвоя – чудова мульча, якою дозволено прикрити посіви ярого часнику чи посадженої в зиму цибулі. Ялиновий порошок служить надійним щитом і від листогризучих блішок на посівах редиски та ріпи. Для цього хвою перемелюють у звичайній кавомолці і борошном посипають молоді листки рослин. Також з неї готують поживну суміш для вирощування розсади томату. Для цього беруть з піввідра дрібно нарізаних хвойних гілочок, додають туди ж стільки родючої землі і перемішують. У квітні, коли треба висівати насіння на розсаду, у відрі утвориться пухка чорна суміш. На ній розсада помідорів виростає темно-зеленого кольору, з добре розвинутою кореневою системою.

Підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий