Використовують при простатиті

Використовують при простатиті

«Повідомте про народні засоби, які зарадять при запаленні простати?»
Т.А. МАТЧУК.

Ліщина звичайна (горішник; лещина обыкновенная; Corylus avellana) – однодомна кущова, 2–4 метри заввишки рослина родини березових.
Ліщина звичайна росте по всій території України, крім крайнього півдня, у світлих мішаних і широколистяних лісах як підлісок та на узліссях.
Для лікарських потреб використовують плоди, кору і листя.
Кору заготовляють напровесні під час сокоруху, коли вона легко відокремлюється від деревини. Сушать на вільному повітрі. Сухої кори виходить 33 відсотки.
Листя збирають у травні. Сушать під наметом або в приміщенні. Сухого листя виходить 25 відсотків.
Плоди збирають у стадії повної стиглості.
Рослина неофіцинальна.
Кора і листя ліщини містять дубильні речовини (відповідно 2,5–10,8 і 7,7– 11,6%) і ефірну олію. До складу дубильних речовин входять флобафени і таніни. Крім того, у листі ліщини є флавоноїди, альдегіди, алкалоїди, пальмітинова кислота, вітамін С і каротин; у корі – тритерпеноїд бетулін.
Препарати ліщини мають судинозвужувальні властивості. Зважаючи на це, вживання їх всередину показане при розширених венах, перифлебітах, виразках гомілки та капілярних геморагіях.
Крім зазначених випадків, препарати ліщини широко використовують при запаленні простати, захворюваннях печінки і нирок та як засіб, що збуджує апетит.
Плоди ліщини корисно вживати при анемії, діабеті, гіпертонії, атеросклерозі, нирковокам’яній і жовчнокам’яній хворобах.
Відвар кори (столова ложка сировини на 500 мл окропу, кип’ятити 10 хвилин) вживають по півсклянки 4 рази на день до їди.
Настій листя (2 столові ложки сировини на 500 мл окропу, настоювати 2 години) п’ють по півсклянки чотири рази на день до їди.

Поділися:

Добавить комментарий