Віктор ЮЩЕНКО: “Я щасливий тим, що в житті зустрів  кілька видатних людей.  Один із них – Семен Антонець.  Дякую Богові…”

Віктор ЮЩЕНКО: “Я щасливий тим, що в житті зустрів кілька видатних людей. Один із них – Семен Антонець. Дякую Богові…”

З раннього дитинства малий Семенко знав, що таке важка праця, бідність. Народився він у 1935 році. Голод в Україні хоч і розчепив свої пазурі, але важко дихав у спину кожному чесному селянинові. Саме такими були батьки Семенка Антонця – добрі, дбайливі господарі. Та хто ж тоді у владі думав про землероба. Селяни ж хотіли, щоб їхні діти вчилися, мали кращу долю, бо в українському народі на генетичному рівні закладено, що знання, освіта, сумлінність – чесноти, які не дадуть пропасти на світі.

Як то кажуть, Семен Антонець пучками пізнав важку селянську працю. Працював на вівцефермі, молочнотоварній фермі, здобував освіту в Полтавському сільськогосподарському інституті (нині Полтавська державна аграрна академія). Розумний, беручкий юнак з дипломом про вищу освіту за фахом зоотехніка був потрібен для сільськогосподарського виробництва. Йому довірили очолити спершу колгосп «Шлях до комунізму», потім – колгосп Орджонікідзе. Обидва пасли задніх у районних зведеннях. Семен Антонець вивів їх у передові. Набираючись життєвого і виробничого досвіду, Семен Антонець вирішив піти проти системи. Він не прагнув високих урожаїв за будь-яку ціну, а хотів мати продукцію найвищої якості, найвищого стандарту. Тому став впроваджувати у колгоспі Орджонікідзе, згодом САТ «Обрій», згодом ПП «Агроекологія», органічне землеробство. Він просто хотів господарювати у гармонії з природою.
Нині у ПП «Агроекологія» землеробство ведеться уже майже тридцять років без «хімії».
Семен Свиридонович постійно підкреслює, що виробництво органічної продукції вимагає нового підходу й нового мислення, що це праця в дружбі з Природою й у злагоді з Богом. Адже з такою працею людина справді є землеробом і землетворцем. Йому завжди були небайдужі питання якості обробітку ґрунту, він постійно працював над удосконаленням ґрунтообробних механізмів.
Ідеї Семена Антонця втілили науковці з ННЦ «Інститут електрифікації та механізації сільського господарства» та Інституту проблем матеріалознавства імені І.М.Францевича НААН України при розробці культиваторів КВАНТ-7 та КВАНТ-12. Технічні і технологічні рішення, автором яких є Семен Свиридонович, захищені 20 патентами України на винаходи, тож він разом з колективом науковців і виробничників у 2019 році відзначений Державною премією в галузі науки і техніки.
У зв’язку з цим доречно розповісти про перебування в ПП «Агроекологія» відомого німецького виробника сільськогосподарської техніки Майкла Хорша. Його заінтригував український чорнозем, який на полях «Агроекології» «живий», незабруднений отрутохімікатами. Звісно, словам Хорш не повірив, тому на кожному полі він розгортав землю, брав її в долоні, нюхав, вивчав корені рослин. І отримав задоволення, адже навіть пахощі ґрунту, в якому відчувалась присутність корисних грибків, свідчать про те, що тут не вносили ніяких отрутохімікатів.
Свого часу колишній Президент України Віктор Ющенко (2005–2010) говорив: «Я щасливий тим, що в своєму житті зустрів кілька видатних людей. Один із них – Семен Антонець. Це жива школа життєвого і професійного досвіду. Дякую Богові…»
Феномен Антонця полягає в тому, що він від ґрунтозахисного безплужного землеробства перейшов до органічного. У цьому суть його філософії: одвічна єдність Людини й Природи, природний процес ґрунтоутворення, відповідальність за збереження навколишнього середовища і здоров’я людини на планеті Земля. Його називають пророком землеробства, котрий дивиться в майбутнє, котрий вчить, як треба по-новому господарювати, щоб наші діти та внуки були щасливі.
Вельмишановний ювіляре, нехай хлібна нива й відновлений грунт дають Вам невичерпні життєдайні сили і далі творити добро на Землі!

Микола ОПАРА
Кандидат сільськогосподарських наук, заслужений працівник сільського господарства України, професор
Надія ОПАРА
Кандидат сільськогосподарських наук, доцент Полтавської державної аграрної академії

Поділися:

Добавить комментарий