Віктор ЛИСАК: "Зміни на краще  в медицині вже очевидні"

Віктор Лисак

Віктор ЛИСАК: «Зміни на краще в медицині вже очевидні»

Полтавська область займає друге місце в Україні за кількістю громадян, які підписали декларації із сімейними лікарями.
– Усього з моменту старту кампанії, станом на 3 серпня, в області укладено 690 тисяч 302 декларації. А це понад 50 відсотків від усієї кількості населення області, – зазначив під час брифінгу в департаменті охорони здоров’я ОДА його директор Віктор Лисак. – До цього ми були в трійці лідерів, а наразі посіли друге місце в державі за кількістю свідомих громадян, які не відкладали укладення декларації із сімейним лікарем.
Загальна тенденція, що склалася в області щодо структури підписаних декларацій пацієнтів із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами, така: 83% підписали декларації із сімейними лікарями, 12,8% – із педіатрами і 4,1% – з терапевтами.
Батьки 88 тисяч 672 дітей (це близько 63% від кількості дитячого населення, загалом в області зареєстровано понад 140,8 тисячі дітей) уклали декларації з педіатрами, які працюють у центрах первинної меддопомоги. Серед лідерів, де понад 60% мешканців підписали декларації з лікарями, – Великобагачанський, Гадяцький, Карлівський та Котелевський райони. Понад 50% підписантів – у Решетилівському, Гребінківському, Чутівському, Хорольському, Диканському, Лубенському, Лохвицькому та Кобеляцькому районах і Засульській ОТГ.
– У дванадцяти медичних центрах є лікарі, які набрали більше тисячі пацієнтів. У лідерах – Решетилівський центр, де є лікарка, яка стала першою в Україні за кількістю офіційно зареєстрованих у неї пацієнтів – понад 1360. У Пирятинському центрі є лікарі, які мають понад 1200, у Хорольському та Гадяцькому – понад 1180 пацієнтів, – наголосив Віктор Лисак.
Кожен медичний заклад і кожен лікар, які співпрацюють з Національною службою здоров’я України, відтепер мають змогу отримувати реальні гроші за конкретних пацієнтів, за існуючим чітким переліком медичних послуг на «первинці», що гарантовано оплачуються державою та є безоплатними для пацієнтів. А лікарі зможуть отримувати гідну зарплату (8–12 тисяч гривень і більше), що є добрим стимулом для роботи.

Прес-центр департаменту охорони здоров’я ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий