Віктор СОЛОДЯШКІН:  “Кременчукводоканал” –  сучасне підприємство  стодесятирічного віку”

Віктор СОЛОДЯШКІН: “Кременчукводоканал” – сучасне підприємство стодесятирічного віку”

Комунальне підприємство «Кременчукводоканал» Віктор Іванович Солодяшкін очолює вже багато років. Першокласний фахівець, відповідальний і вимогливий до себе та своїх працівників, він користується заслуженим авторитетом серед колег, керівництва міста, області та спеціалістів житлово-комунальних підприємств України.
Наша розмова з Віктором Солодяшкіним відбулася після закінчення виробничої наради, яка, за його словами, перетворилася на напружений пошук оптимальних рішень у розв’язанні поточних та невідкладних проблем.

– Вікторе Івановичу, «Кременчукводоканал» – це сьогодні…
– Насамперед, це – люди. На них ось уже 110 років все й тримається. Якщо говорити про кількісний склад – це 856 працівників різних професій.
– 110 років. Поважна дата.
– Так, адже саме тоді була пробурена перша свердловина. Але попри поважний вік «Кременчукводоканал» – сучасне підприємство. Якщо ж говорити про його підрозділи, то серед них дві насосні станції першого підйому, очисні споруди водопроводу, 14 підвищувальних насосних станцій, шість резервуарів чистої води, двадцять сім станцій перекачування стічних вод та два комплекси каналізаційних очисних споруд. Загальна довжина водопровідних мереж – 448,15 кілометра, каналізаційних – 255, 47 кілометра.
– У такого підприємства немало й проблем?
– Звісно, їх вистачає. Однак ми планово намагаємося їх розв’язувати. Скажімо, за останні два роки за власні та за кошти міського бюджету було перекладено 2796 метрів водопровідних та близько 300 метрів каналізаційних трубопроводів, встановлено 141 одиницю запірно-регулюючої арматури та відремонтовано понад 430 засувок. На сьогодні проведені роботи по заміні застарілого насосного обладнання на 5-ти підвищувальних насосних станціях на сучасні енергоефективні установки підвищення тиску фірми GRUNDFOS: три – у 2019 році та дві – на початку 2020-го. Хочу наголосити й на тому, що після заміни насосного обладнання у 2019 році економія енергоресурсів у порівнянні з 2018 роком становить 85 відсотків. Продовжується реконструкція на станції перекачування стічних вод №17, розпочато роботи з реконструкції грабельного відділення каналізаційної насосної станції №1. Також на СП-17 була встановлена перша в Україні зливова станція приймання стоків від асенізаційної техніки.
Варто згадати й про реконструкцію, проведену на каналізаційних очисних спорудах, завдяки чому вдалося знизити споживання енергоресурсів майже на 25 відсотків та підвищити надійність роботи насосного обладнання, а відтак і якості очищення стічних вод.
Втім, хоча протягом року й ведеться постійна робота щодо заміни аварійних мереж, їх технічний стан залишається найбільшою проблемою системи водопостачання нашого міста, адже третина з них уже відпрацювала термін експлуатації, ще в однієї третини термін експлуатації добігає кінця.
– Як відомо, у містах Подніпров’я гостро стоїть питання покращення якості питної води. Що робиться в цьому напрямі?
– Два роки тому ми почали впроваджувати технологію амонізації води з використанням нового реагенту «Амопол». Для цього проведено технічне переоснащення та монтаж нового сучасного обладнання, на що витрачено 2,4 мільйона гривень. Станція амонізації фірми «GRUNDFOS» придбана за кошти підприємства та вже працює в повному режимі. Нині застосування цієї технології дало можливість зменшити використання рідкого хлору на 40 відсотків.
– Не є секретом, що від наявності сучасної спецтехніки залежить оперативність ліквідації аварійних мереж та якість виконання робіт на мережах.
– Це справді так. Окрім спецтехніки, яку мали раніше, протягом останніх двох років було придбано мулосос ВІВА ММ-7 на базі шасі КрАЗ-5401Н2-500 з додатковим обладнанням («відвал»), каналопромивочну машину високого тиску ROM Eco Nomic 200/60 на базі автомобіля IVECO DAILY та відеоінспекційну камеру minCam для визначення технічного стану каналізаційних мереж.
Утім, цього замало, бо для оперативного виконання аварійно-відновлювальних та планових робіт, проведення реконструкцій та промивання мереж потрібна нова сучасна і якісна спецтехніка, так само, як і для ведення робіт на інших ділянках нашого господарства. Та тут маємо говорити про наявність коштів, яких завжди не вистачає. Але це вже питання іншого «забарвлення».
– Вікторе Івановичу, ми почали нашу розмову про підприємство, працівників водоканалу. Але ж не лише виробничі процеси згуртовують колектив.
– На підприємстві проводиться значна робота з організації відпочинку та оздоровлення працівників. Влітку робітники та їхні сім’ї мають можливість відпочити на узбережжі Азовського моря, а діти працівників мають змогу отримати путівки в дитячі оздоровчі табори «Зоряний», «Сонячний», «Чайка». Витрати на літній відпочинок частково компенсує профспілкова організація підприємства.
Працівники «Кременчукводоканалу» беруть участь у різних спортивних заходах, стають переможцями, призерами. Три роки поспіль футбольна команда підприємства перемагала у Всеукраїнському турнірі з міні-футболу серед працівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.
– Дякую за розмову.

Федір ЧУЖА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий