Інформаційний кур’єр

Виплата компенсацій на житло пільговим категоріям громадян – пріоритетний напрямок роботи органів соціального захисту

З 2015 року органами соціального захисту Полтавщини забезпечується реалізація державних програм, у рамках яких проводиться виплата грошової компенсації для придбання житла ветеранам війни. Пільгове право на забезпечення житлом ветеранів війни гарантовано Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

За підрахунками, з 2015 по 2020 роки Полтавщині на реалізацію державних програм виділено 114,8 млн грн. За рахунок гарантованої державою компенсації в області вдалось поліпшити житлові умови 156 родинам. Зокрема, за рахунок виплаченої компенсації житло придбали 44 родини загиблих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил на сході країни, 89 сімей учасників АТО/ООС, які внаслідок бойових дій отримали інвалідність I чи II групи, 19 сімей учасників бойових дій на території інших держав з числа осіб з інвалідністю I–II групи, 4 сім’ї внутрішньо переміщених осіб з числа учасників АТО/ООС.
Згідно з законом право на грошову компенсацію для придбання житла мають ветерани війни, які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку за місцем фактичного проживання, а саме: учасники АТО/ООС, з числа осіб з інвалідністю I–II групи внаслідок війни; члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС; учасники бойових дій на території інших держав з числа осіб з інвалідністю I–II групи внаслідок війни; внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Алгоритм отримання компенсації передбачає подання пільговиком заяви до органів соціального захисту населення за місцем проживання, з пакетом відповідних документів. Уповноваженими комісіями, які створені при райдержадміністраціях та міськвиконкомах, визначається право згідно з поданими заявниками документами на отримання компенсації на придбання житла. Після отримання вищезазначеного права пільговику на спеціально відкритий рахунок в установі уповноваженого банку надходять кошти.
Важливо, що сім’я протягом року від дати надходження коштів на спецрахунок може самостійно обирати житло в будь-якому населеному пункті України. Такий новий підхід зводить нанівець корупційні ризики в питанні придбання житла.
Зауважимо, що кошти на рахунку можуть бути використані лише для придбання житла. Обране житло викупляється у власність члена сім’ї, на якого призначено грошову компенсацію згідно з законом, відповідно до укладеного договору купівлі-продажу житла, шляхом безготівкового перерахування коштів продавцю.
З метою збільшення у поточному році обсягу фінансування на вищевказані цілі департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації направлено до Міністерства у справах ветеранів України, яке є головним виконавцем бюджетних програм, звернення щодо збільшення Полтавській області фінансування для виплати грошової компенсації на придбання житла ветеранам війни вищевказаних категорій.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

Поділися:

Добавить комментарий