Віра КАЗМІРЧУК: "Коронавірус б'є по найслабших місцях, але епідемія закінчиться дуже скоро"

Віра КАЗМІРЧУК: «Коронавірус б’є по найслабших місцях, але епідемія закінчиться дуже скоро»

В Україні коронавірус чи не щодня б’є рекорди. Багато лікарень переповнені, багато хворих помирають. Про те, чому Україна опинилася на порозі коронавірусної катастрофи, чому наші лікарі продовжують лікувати ковід антибіотиками, від яких багато країн відмовилися через ризик для здоров’я пацієнтів, чи піде на користь обов’язкове носіння масок, введене Кабміном у «червоних» зонах, і чи потрібно вакцинуватися – про все це телеканалу «Апостроф TV» розповіла директор Інституту імунології, алергології та реабілітації, доктор медичних наук, імунолог Віра КАЗМІРЧУК.

– Зараз усі говорять про карантинні обмеження. Чи врятує нас локдаун чи його треба було запроваджувати ще «вчора»?
– Наша держава вже пояснила, що те, що ми робили від самого початку, було зайвим. Ви ж пам’ятаєте, сказали, що ми робили дуже різкі кроки: не гуляти парками, з одним собакою одна людина тощо. Це було зайвим.
Сьогодні, я вважаю, люди повинні ходити в масках. Але в приміщеннях, де стоїть знезаражувальна апаратура, можна перебувати без маски.
– Давайте або руйнувати, або підтримувати міфи. 22 березня Кабмін заборонив у «червоних» зонах з’являтися без маски на вулицях і в парках. Це від чогось врятує?
– Ні, це не корисно. Воно ні від чого не врятує, бо в парках немає великої кількості людей. Зменшення надходження кисню в організм робить гірше. Людина не може в масці бути цілий день.
– Чи потрібен загальний карантин?
– Потрібен. Ви згадайте, що сталося, коли всі поїхали в Буковель. Люди були без масок, без нічого, бо це ж на природі. Не можна такого робити.
– До практичних історій. Ви будете вакцинуватися?
– Я вакцинувалася в дитинстві абсолютно проти всіх інфекцій. Усе своє життя я ніколи не вакцинувалася проти грипу. І зараз я вакцинуватися не буду. Чому? Бо я маю підтримувати свій стан здоров’я. Я себе не вакциную, а ввожу той імуноглобулін, який відповідає за імунітет. І вакцинація мені не потрібна.
– А вакцині ви довіряєте?
– Я не можу відповідати на це запитання, тому що не тільки я не можу дати відповіді, світ не може дати. Ви пригадайте, що робиться в Європі, в Америці, в Англії. То ці вакцини, то ці вакцини, то тромбоз. А потім виявили, що ніякого тромбозу не було. Така кількість тромбозу в людей, які вакцинувалися, дорівнює кількості тромбозу в людей, які не вакцинувалися, а хворіли на коронавірус. То що можна сказати? Відповідь на це запитання можна дати тільки тоді, коли провакцинується величезна частина світу різними вакцинами. Тоді буде відповідь.
– То це буде глобальний експеримент?
– А інакше не можна.
– В якому стані українська медицина?
– Українська медицина в занепаді, й винна в цьому колишній міністр Уляна Супрун. Вона почала руйнувати все те, що було хорошим. Чому дуже багато лікарів, які себе відчули непотрібними в Україні, поїхали заробляти гроші за кордон? Вона створила такі умови. А сьогодні, уявіть собі, гроші йдуть за пацієнтом. А хто визначає рівень досвідченості лікаря? Ніхто. Він буде лікувати хворого до того моменту, поки хворий приноситиме гроші. Бо ж за ним ідуть гроші лікарю. Хіба це правильно? Ні.
Багато лікарів поїхали на заробітки до Польщі, Чехії, Німеччини. Усі: онкологи, хірурги, терапевти, педіатри, імунологи. Дуже багато моїх учнів працюють у Європі.
– Ми запитали киян, чи хочуть вони вакцинуватися. Більшість відповіли, що ні. Що ви думаєте з цього приводу?
– Виникла недовіра до вакцинації у зв’язку з тим, яка була агітація за вакцини у свій час. Я за всі роки не пам’ятаю стільки смертей від кору, скільки було за Супрун. За все моє життя не помер жоден хворий. Чому? Бо будьякому хворому, навіть у судомах, вводили імуноглобулін, тому що іншого тоді не було. І хворий залишався живим…
А щоби стільки померло від кору – це неможливо. У нас є можливості зупинити будьяку смерть. У нас, в Україні, якщо б нам чуму, холеру завезли чи іншу заразу, свого часу були такі запаси в державі, що можна було зупинити будьщо. Запаси імуноглобулінів проти різних хвороб, розумієте? У Київській станції переливання крові. Це було (запаси ліків) про всяк випадок, коли Україна ще була потужною державою.
– Зараз цього немає?
– Немає. А куди воно поділося, це дуже велике питання. Не знаю.
– Повернімося до смертей від коронавірусу. Вакцинуватися потрібно?
– Питання таке: чим більше людей у світі вакцинується, тим менше буде розповсюдження коронавірусу.
– Це зрозуміло. Але в межах України цей так званий колективний імунітет – це що? Скільки людей для цього потрібно вакцинувати?
– Якщо провакцинують за найближчий рік хоча б 50% населення, це вже зробить меншим розповсюдження коронавірусу.
– А що робити тим, кому з медичних причин не можна вакцинуватися? Людям, які мають аутоімунні захворювання, але бояться коронавірусу?
– Для цього існує імуноглобулін, який захистить від будь якої хвороби. Від ковіду, від чуми, холери, зарази будь якої. У протоколі лікування коронавірусної інфекції записано, що якщо важкий перебіг хвороби, то можна капати «Альбумін» і «Біовен». І це введено в протокол. Але ви думаєте хтось це робив? Ні. Чому? Не знаю.
– Ці протоколи дуже жорсткі. Лікарів звинувачують у тому, що вони не бажають лікувати людей не за протоколами. Вони мають право виходити за ці протоколи?
– Не мають такого права. Уся біда в тому, що вони лікують, незважаючи на те, лікують в одній лікарні чи в іншій, одним антибіотиком. Раніше лікували двома, а зараз – одним. Хворі потрапляють до Жовтневої лікарні, де в нас так званий центр ковіду, і там їм продовжують капати антибіотик, що викликає зупинку серця.
Я врятувала одного священика. Він казав: щось мені зле, серце болить. Я запитала, що йому капають. Він сказав, що якийсь розчин. Я його попросила витягнути голку. Тепер я його вже півроку лікую від аритмії. Оцей «Азітроміцин» капали хворим 10 днів поспіль. Хто це вигадав? Не знаю. Хто «Плаквеніл» вигадав? Не знаю. Експерти ВООЗ написали такий протокол, а ми схвалюємо, слухаємося та робимо те саме. Люди помирали в Америці – по тисячу трупів, – а ми продовжуємо це робити.
– Виходить, що вакцинуватися потрібно. А потім ви – лікар, який має авторитет, – говорите, що не вакцинувалися б.
– Ні, трохи інакше. Мені не потрібно вакцинуватися. Якщо я вакцинуюся, то не вийду на роботу, а я – директорка Інституту. Я собі роблю профілактику. Якби я вакцинувалася, у мене був би такий імунітет, який я маю без вакцинації. Це поперше. Подруге, я ж вам уже сказала: якщо 50% чи більше буде щепленими, то епідемія спаде.
– Як правильно вакцинуватися від коронавірусу? Які обстеження треба пройти, що перевірити?
– Хоча б здайте аналіз крові. Горло треба подивитися та спитати людину, хворіла вона нещодавно чи ні.
– Якщо вона хворіла?
– То треба почекати з вакцинацією хоча б тижнів 2–3 та потім переробити той аналіз крові. Вакцинуватися потрібно, бо завдяки цьому зменшилася кількість тих хвороб, які «поїдали» людство. Але це сталося, коли були холера, чума – коли було необхідно щепитися. Коли було: або смерть, або вакцинація. Коли почалася вакцинація від АКДС, кору, краснухи, то вакцинували всіх дітей. І виникла недовіра до самої вакцинації. У мене не недовіра до вакцинації. Я просто імунолог, у мене інше ставлення до свого здоров’я. Я повинна продовжити собі життя, я повинна ще написати багато того, що заклала, я маю ще багато прожити. А як я буду тільки вакцинуватися, то толку з мене не буде.
– Якщо хтось запитає: я нещодавно чи рік тому перехворів на коронавірус, маю антитіла?
– Секундочку. Якщо у вас високий рівень антитіл, то для чого вам вакцинуватися? Ви не захворієте. Ви не є особою, яка може когось заразити.
– Ми знаємо, що були випадки, коли людина інфікувалася коронавірусом удруге. Чи є випадки, коли інфікування відбувалося втретє?
– Маса таких випадків.
– Уже і втретє?
– Втретє і вдруге. Пояснюю чому: ніхто ж не лікував коронавірус. Антибіотики не лікують вірус. За тими протоколами, за якими лікували людей, хтось витримав, а хтось помер. А хтось не виробив імунітет проти вірусу.
У мене є одна пацієнтка. Її чоловік помер від коронавірусу в лікарні. Ще на початку одна з лабораторій видала йому негативний результат ПЛРтесту, а на другий день він потрапив до лікарні з температурою 39. А на третій день він уже не міг дихати й помер.
Вона вижила, бо вона собі до того колола імуноглобулін. Вона хвора, у неї було вже декілька інсультів. Це людина, яка дуже боїться захворіти та перенести інсульт або інфаркт. І вона приймала і «Ксарелто», і колола собі імуноглобулін. Вона вижила. Але вона вдруге захворіла, бо її в лікарні лікували двома антибіотиками.
– Тобто при коронавірусі антибіотики вбивають імунітет та імунну відповідь? Як це пояснити?
– Вони не дають імунної відповіді, а пригнічують імунітет. Організм не виробляє антитіла. У цієї жінки антитіла 2,8, а священник, який рік тому хворів на коронавірус, має антитіла 9,3 чи 9,2, і він захищений.
– Ви не рекомендуєте антибіотики?
– Якби мені студент сказав, що вірус лікується антибіотиками, я б йому п’ять років тому поставила двійку та сказала міняти професію. А що ж я можу сказати світові? Експертам ВООЗ? Я шаную свій імідж і не хочу плутати.
– А нащо ж тоді ВООЗ це в протоколах пише?
– А це ви в них спитайте. Я не знаю. Я написала в США статтю – імунологічний погляд, де чітко було сказано, що не можна давати антибіотики, що ламаються судини. Судини не лікують антибіотиками. Я кричала, що це шкодить, мене ніхто слухати не хотів. От і все.
Справа в тому, що при коронавірусі немає ніяких пневмоній, там пневмоніт. Чим пневмонія відрізняється від пневмоніту? Пневмонія має стадії: приплив крові, сірі опеченіння і видужання. І це конкретна частина легень. Що виникає при коронавірусі? Виникає ураження судин легень. Сьогодні ви здорові, а завтра задихаєтеся, кисню вам не вистачає. Чому це раптово виникає? Бо судини є в мозку, у нирках, у печінці, але страждає найбільше там, куди потрапляє вірус, – у легені.
– В Ізраїлі зараз іде масштабна вакцинація. У людей питають про алергічні реакції, чи хворіли на коронавірус, чи є кашель, вимірюють температуру.
– Я знаю. У мене там багато пацієнтів. Справа в тому, що їм не треба це робити. Єдине, що важливо, – чи хворіла людина. Але країна вирішила вакцинувати всіх. Проте якщо людина хворіла та має високий рівень антитіл, то для чого вакцинуватися? На який строк вакцина захистить від коронавірусу? Точно не на такий строк, як антитіла після хвороби.
– А скільки це?
– По-різному. В одного це 3–4 місяці, а в іншого – рік.
– Які ще помилки в нас робили в лікуванні коронавірусу?
– Я вважаю, що спочатку були лише одні помилки, коли давали два антибіотики, які порушували ритм серця. «Плаквеніл» нікому не був потрібен, в Ізраїлі його та «Азітроміцин» давно відмінили. Світ не розумів, що робити, коли з’явилися перші випадки після Уханю в США. Світ шаленів від цього. Зрозумійте мене правильно, імунологія в усьому світі погана. Ніде не вчать імунології. Її вивчають разом з усіма предметами. Імунологію вчили лише в Україні та в Радянському Союзі. Усе. І ми були перші у світі.
– А ви кажете, що в нас немає імунології, і ми не можемо допомагати навіть зараз по протоколах лікування коронавірусу.
– Не можемо, бо немає спеціалістів.
– А де вони?
– Поїхали собі по світу. Мої учні в Італії, у Японії, Франції. Нещодавно одного зустріла на вокзалі. Підходить до мене чолов’яга метри зо два, хапає мене та починає кружляти: «Вітаю! Ви мене пам’ятаєте? Я Павло». Я йому кажу: «Я тебе пам’ятаю візуально, але не пам’ятаю, що ти Павло». Він каже: «Ви знаєте, я в Європі тепер спеціаліст – на всі руки майстер. У Європі немає імунологів, мене запрошують до всіх приватних клінік».
– Очевидно, його робота вартує грошей?
– Вартує.
– Про ставлення до наших лікарів. Днями один «гєній» запропонував позбавляти лікарів ліцензії за відмову вакцинуватися. Що б ви йому сказали?
– Це смішно. Якщо в людини в роду є хвороба Альцгеймера чи Паркінсона, наприклад, вона побоїться вакцинуватися. Це ж аутоімунна хвороба. У 1967 році відома директорка Інституту грипу провела такий експеримент: 30 осіб вакцинувалися, 30 – ні. Ті, які перехворіли на грип самотужки, мали імунітет та місяць – аутоантитіла, що руйнують власний організм. А ті, які вакцинувалися, – шість місяців. Це означає, що ті, які вакцинуються, можуть швидше отримати аутоімунну хворобу, ніж ті, які перехворіють самотужки. Але ж це треба знати.
– Ви говорите, що ті, хто перехворів на коронавірус, мають антитіла, а в Ізраїлі їх вакцинують…
– Розумієте, в Ізраїлі зараз вакцинують усіх поголовно. Може, немає змоги перевіряти на антитіла. Але я б спитала: який відсоток побічних дій? Якщо немає серйозного показника, то про що ми говоримо? У них же Moderna та Pfizer. Я не можу говорити, яка вакцина найкраща. От коли все це закінчиться…
– А коли це закінчиться?
– Скоро, дуже скоро. До кінця 2021 року.
– А кажуть, що у 2022 році накриє ще більше.
– Ні, не вірте.
– Імунітет виробиться, якщо всі вакцинуються. А якщо ні? Ви бачите, якими темпами іде вакцинація.
– Навіть якщо не вакцинується якийсь процент, то все одно не буде того страху, що зараз.
– Є люди, наприклад, із захворюванням нирок. Якщо така людина захворіє? У чому взагалі ризик побічних наслідків коронавірусу?
– Коронавірус б’є по слабких місцях. Наприклад, людина хворіє на пневмонії, то «полетять» легені. Хворі нирки – постраждає цей орган. Слабкі місця «вилітають». І дуже довго залишається синдром хронічної втоми. Вилікувалася людина, немає температури, але вона встає зранку та знову хоче лягти, бо немає сил. Оце синдром хронічної втоми, це властиво для коронавірусу. Для тих, хто не лікувався нормально.
– Коронавіруси були відомі до 2020 року. Чому пандемія накрила світ зараз?
– У нас були MERS і SARS, в азійських країнах. Повірте, у нашій крові є антитіла, бо хтось їздив туди. Я облітала весь світ – від Арабських Еміратів до Європи. Я стикалася з людьми, які перенесли MERS чи SARS. Звичайно, у літаках, скрізь. Цей вірус випущений був, як джин із пляшки. Ви ж пам’ятаєте Ухань. Але ж дивіться, як Китай швидко «загасив» проблему. А Америка не змогла. От вам і американська медицина. Світом оспівана американська медицина…

Світлана ГУДКОВА, Катерина ЧЕРНОВОЛ.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий