«Вірю в геній нашого народу. Все-таки ми з гірших кутків історії вибиралися»

«Вірю в геній нашого народу. Все-таки ми з гірших кутків історії вибиралися»

70-річчя від дня народження легенди української музики Назарія ЯРЕМЧУКА

З ініціативи Українського інституту національної пам’яті та згідно з Постановою Верховної Ради України про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв 70-річчя від дня народження видатного українського співака, Героя України, народного артиста України Назарія Яремчука (1951–1995) відзначається на державному рівні. З нагоди пам’ятної дати Полтавська обласна філармонія влаштувала вечір-посвяту «Голос епохи».

Концерт-посвяту народному артисту України Назарію Яремчуку відвідали громадські діячі, віряни ПЦУ, полтавці, що небайдужі до творчості легенди української музики.
Зі сцени краянам нагадали про внесок Назарія Яремчука в українську пісенну скарбницю, про приналежність митця до когорти тих, хто своєю творчістю розвіював у комуністичні часи морок зросійщення, а після відновлення Незалежності України поклав свій талант на вівтар українського національного відродження. Звучали спогади про Яремчука його друзів, а також слова Назарія, які були сказані ще до проголошення Незалежності України: «Маю надію, що нарешті ми – народ, що нарешті ми відродимося, що ми станемо серед усіх у світі народів достойним, повноцінним і повнокровним. Вірю в геній нашого народу. Все-таки ми з гірших кутків історії вибиралися».
Лунали пісні з репертуару Назарія Яремчука, відомі національні хіти «Водограй» та «Я піду в далекі гори». Родзинкою мистецько-просвітницького заходу став виступ гурту «Краяни-bend». Завершилася посвята Генію української пісні виконанням легендарної «Червоної рути» та показом останнього прижиттєвого виступу Назарія Яремчука на вечорі Юрія Рибчинського у Києві (пісня пам’яті Володимира Івасюка – музика Геннадія Татарченка, вірші Юрія Рибчинського).
Режисер заходу – Світлана Кравченко. У вечорі-посвяті «Голос епохи» взяли участь артисти Полтавської обласної філармонії, чимало з яких мали честь приятелювати й спілкуватись із Назарієм Яремчуком за життя.

Полтавський офіс Північно-східного відділу УІНП.

Добавить комментарий