Вірні сини Вітчизни

Вірні сини Вітчизни

У Більську на фасаді сільської школи відкрито меморіальну дошку на честь полеглого захисника Вітчизни, учасника АТО Артура Латченка.
Рік тому страшна звістка прийшла у Котелевський район: у зоні проведення АТО, поблизу Авдіївки Донецької області, під час мінометного обстрілу загинув двадцятиоднорічний Артур Латченко.
Щоб увіковічити світлу пам’ять свого славного земляка, молодь села, однокласники Героя, випускники Більської ЗОШ 2013 року, звернулись до сільського голови Світлани Залізняк з проханням розглянути на черговій сесії питання про встановлення на фасаді школи меморіальної дошки на честь учасника АТО Артура Латченка. Сільська рада підтримала ініціативу, надала необхідні кошти. Меморіальну дошку виготовив приватний підприємець Ігор Стеценко.
3 квітня з нагоди її відкриття на території навчально-виховного закладу зібралось багато людей. Участь у цьому хвилюючому заході взяли бойові побратими Артура – бійці 72-ї окремої механізованої бригади, керівники району, сотні місцевих жителів, учнівський та педагогічний колективи Більської ЗОШ, чимало гостей села.
Зворушливо, з хвилюванням говорили про Артура Латченка як про справжнього патріота української землі, готового заради миру і спокою на самопожертву, депутат Полтавської обласної ради, волонтер Руслан Рогов, голова райдержадміністрації Віктор Колос, Більський сільський голова Світлана Залізняк, депутат районної ради, учасник антитерористичної операції Сергій Новік, мати померлого учасника бойових дій у зоні АТО Олега Сахарова Віра Степанівна Сахарова.
Всі згадували Артура як сміливого, відважного і мужнього. Люблячого сина, надійного друга та бойового товариша… Він був життєрадісний, завжди приходив на допомогу і дотримував свого слова. Залишивши усе, пішов туди, де здригається земля і падає смертельним вогнем небо, де захищають рідну землю і стоять до останнього. За героїзм Артур Латченко нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно)…
Право відкрити на фасаді Більської ЗОШ меморіальну дошку на честь загиблого у зоні АТО Артура Латченка було надано його матері Раїсі Олександрівні Кадин та одному з його побратимів, бійцю 72-ї окремої механізованої бригади. Світлу пам’ять Артура усі присутні вшанували хвилиною мовчання.
Освятили меморіальну дошку та разом з усіма помолилися за загиблих, померлих від ран українських воїнів настоятель Кирило-Мефодіївської церкви протоієрей Борис Рибаков та настоятель Свято-Вознесенського храму протоієрей Микола Ковальов.
Завершився захід покладанням квітів і встановленням запалених лампадок до меморіальної дошки. Квіти поклали і на могилу Артура.
* * *
…Символічним є те, що відтепер на фасаді навчально-виховного закладу встановлено дві меморіальні дошки: на честь Героя АТО Артура Латченка та Героя Радянського Союзу, військового льотчика, колишнього директора Більської середньої школи Івана Ілліча Бабака.

Анатолій ДЖЕРЕЛЕЙКО
Журналіст

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий