Виробничі потужності, нові робочі місця

Виробничі потужності, нові робочі місця

У Семенівці став до ладу найпотужніший на Полтавщині елеватор агропромхолдингу «Астарта-Київ», будівництво якого розпочали ще у вересні 2018 року. З його запуском виконано інвестиційну програму «Зерно Астарти», в рамках якої, зокрема, на Полтавщині компанія за останні два роки побудувала 4 елеватори. Інвестиції в Семенівський елеватор склали 19,2 мільйона доларів США. Влітку тут прийняли першу партію зерна.

Ємність зберігання зерна – 120 тисяч тонн. Тут здатні приймати 9 тисяч тонн зерна за добу. Окремі лінії дозволяють розвантажувати машини з трьома різними культурами чи різними класами однієї культури.
Елеватор приймає зерно від підприємств агропромхолдингу «Астарта-Київ» та від фермерських господарств. Сюди везуть врожай пшениці, жита, кукурудзи, соняшнику із Семенівського, Глобинського, Хорольського районів Полтавщини, Чорнобаївського району Черкаської області. Загальний радіус співпраці – 100 кілометрів.
Зерно зберігають у силосах двох типів. Працюють 9 силосів по 8,5 тисячі тонн та 8 силосів по 5,5 тисячі тонн. Проект був розроблений з можливістю розширення до 200 тисяч тонн одночасного зберігання. Згодом зерно відправляють за експортними контрактами у морські порти країни – в Одесу чи в Миколаїв.
– Одночасно на територію під завантаження ми можемо поставити 32 вагони. У нас є дві залізничні колії. Стоять лебідки, які переміщують вагони в процесі навантаження. Далі всі процеси відбуваються за рахунок лебідок. Відповідно ми не витрачаємо кошти на дизпаливо для тепловоза, – говорить директор Семенівського елеватора Сергій Прокопов.
Усе технологічне обладнання – вітчизняного виробництва, окрім зерносушарки. При проектуванні та будівництві враховували не тільки економічні, а й екологічні фактори. Розвантаження, сушіння, зберігання, відвантаження відбуваються з мінімальними рівнями шуму та запилення. Також елеватор обладнаний згідно із сучасними нормами пожежної безпеки.
Технологічні процеси на елеваторі автоматизовані. Наприклад, у лабораторії, яка визначає якість зерна, людський фактор унеможливлений. Аналогічно на ваговій: при розвантаженні зерна від моменту заїзду автомобіля на ваги до з’їзду біля лабораторії проходить 6 хвилин. При цьому працівники не впливають на результати отриманої інформації.
Елеватор у Семенівці не тільки реалізовує економічні цілі агропромхолдингу «Астарта-Київ». Користь від підприємства відчули місцеві жителі.
– Семенівський елеватор – це ще й 55 робочих місць. Переважна більшість працівників – місцеві, – розповідає Сергій Прокопов.

ГО «Полтавщина Аграрна».

Поділися:

Добавить комментарий