Віртуальні екскурсоводи дарують  справжні позитивні емоції

Віртуальні екскурсоводи дарують справжні позитивні емоції

Нещодавно біля Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя відкрили перший туристичний сенсорний кіоск, який став частиною віртуального туристично-інформаційного центру, що включає 15 сенсорних кіосків. На його створення витратили понад два мільйони гривень з обласного бюджету, і наразі це перший подібний проект на Полтавщині та в Україні.

Кіоски українського виробництва, мають антивандальне покриття, налаштоване програмне забезпечення, камеру, обладнані системою вентиляції та захисту від вологи, можуть працювати при критичних температурах (від –40 до + 500С) і заряджати мобільні пристрої полтавців та гостей міста. Втім, головна мета акції – підвищення туристичної привабливості Полтавської області. Віртуальні гіди працюють цілодобово, і з їхньою допомогою можна дізнатися анонси культурних подій, місцевих концертів та вистав. Також вони продовжують наповнюватися інформацією про інфраструктуру, готельні заклади, кафе, ресторани, зелені садиби та пам’ятки архітектури. Вони допоможуть знайти й довідку про туристичні агенції, які реалізують туристичні маршрути та екскурсії по місту та області. Туристи, які подорожують самостійно, можуть прокласти за допомогою кіоска власний маршрут, переглянути інформацію зі своїх гаджетів. Попередньо інтерактивна система міститиме в собі 10 рубрик з найбільш актуальною інформацією, яка необхідна туристу в подорожі.
Сенсорні кіоски знаходитимуться на балансі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Їх обслуговуватиме та наповнюватиме департамент культури і туризму ОДА.
Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін розповів: «Розвиток галузі туризму є пріоритетним для Полтавської облдержадміністрації, адже за час пандемії у ній відбулися значні зміни. Своєю чергою, в стратегію розвитку регіону ми заклали створення інформаційної системи для туристів, які приїхали в область і повинні мати доступ до всіх цікавих об’єктів, туристичних маршрутів та культурних подій.
Зі слів заступниці директора департаменту культури і туризму ОДА Інни Шерстюк, місця для встановлення кіосків були обрані не випадково, оскільки це популярні «Туристичні магніти» Полтавщини та найбільш відвідувані туристами місця. Тому в Полтаві кіоски розміщуватимуться біля краєзнавчого музею, театру, ЦНАПу та музучилища. У Миргороді – на території курорту, в Опішні – біля Національного музею-заповідника українського гончарства, в Решетилівці – біля Всеукраїнського центру вишивки та килимарства, в Гадячі, Диканьці, Кременчуці, Лубнах – на автовокзалах.
Ініціаторами створення центру виступили обласна державна адміністрація та обласна рада. Робота з наповнення сенсорних кіосків новими рубриками продовжиться. Зокрема тут з’являться віртуальні тури туристично привабливими об’єктами області.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий