Віртуальні мандрівки на старті

Віртуальні мандрівки на старті

Комунальний заклад «Центр охорони та дослідження пам’яток археології» Полтавської обласної ради створив новий ресурс – інтерактивну мапу «#Віртуальні_мандрівки_Полтавщиною» (https://map.codpa.org.ua). Проєкт постав за фінансової підтримки Українського культурного фонду та благодійного фонду Zagoriy Foundation.

Наразі Центр охорони та дослідження пам’яток археології прагне, щоб про їхній доробок дізналися всі небайдужі до культурної спадщини українці, активні полтавські громади й місцева влада. Унікальний проєкт покликаний сприяти вирішенню відразу кількох завдань: популяризації археологічної спадщини серед населення, дослідженню та збереженню пам’яток області, розвитку регіональної історико-культурної спадщини, створенню можливостей для культурного туризму й активного подорожування регіоном.
«На тривимірній он-лайн-мапі Полтавської області ми зібрали найбільш визначні пам’ятки культурної спадщини: пам’ятки археології – унікальні стародавні городища-фортеці давньоруської доби, скіфського та козацького часу, місця древніх міст та поселень наших предків, що населяли Полтавщину від самої появи людства, історичні місця битв та військових баталій, що відбувалися на території Полтавщини; інші місцини, що представляють інтерес для людей, які цікавляться краєзнавством і культурно-пізнавальним туризмом», – ідеться в наданому Центром прес-пакеті для медіа.
До уваги зацікавлених у межах проєкту додали 5 унікальних авторських історичних маршрутів: «Посульський рубіж Древньої Русі», «Полтавщина – колиска індоєвропейської цивілізації», «Місцями древніх битв», «Древнє скіфське «царство», «Археологія автострад».
Понад три десятки об’єктів на маршрутах мають панорамні сфери високої якості, щоб користувачі поглянули на пам’ятку з висоти пташиного польоту. Розроблено також дві 3D-реконструкції поховання епохи ранньої бронзи, інші 3D-візуалізації.
«Із цим ресурсом Полтавщина відкриває свій потенціал для туристів з усієї України у форматі нового виду екскурсій – археолого-історичних турів та мандрівок, – зазначено в інформації від Центру. – До кожного об’єкта ми додали унікальні текстові історично-публіцистичні описи (які ви не знайдете у відкритих джерелах), наповнили візитівки об’єктів фотографіями пам’яток і знахідок, подекуди відео. Але це ще не все. Кожен з авторизованих юзерів на нашому ресурсі може користуватися базою для створення власних точок і маршрутів!»
Проєкт цінний для краєзнавців, археологів, спеціалістів у галузі охорони культурної спадщини, підприємців, задіяних у розвитку туристичної інфраструктури, а також для звичайних туристів.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий