Інформаційний кур’єр

Висока свідомість і дисципліна кожного – запорука життя та здоров’я людей

Найважливішою подією початку тижня стало завершення підготовки до роботи апаратури для проведення ПЛР-тестів діагностики COVID-19, яка надійшла до Полтави минулої п’ятниці, 27 березня. «Уже відсьогодні ми можемо проводити такі тести власними силами у реальному часі безпосередньо на Полтавщині, – повідомив у понеділок, 30 березня, під час чергового брифінгу голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. – Це значно скоротить час і допоможе якнайшвидше спростувати чи підтвердити ту чи іншу інформацію щодо наявності коронавірусної інфекції у людей». Уже проведено перші тестування щодо підозр на коронавірус у мешканців Кременчука та Полтави, про які було повідомлено напередодні. Усі вони дали негативний результат. Нині в області проведено понад сто експрес-тестів. Вони, до речі, як і тести ПЛР, робляться лише за призначенням лікарів.
Протягом двох днів область отримала з Києва та з Китаю велику партію засобів захисту (маски, респіратори, костюми, окуляри, рукавички, бахіли), а також витратні матеріали для апаратів штучної вентиляції легенів. Окрім того, надійшли пірометри, датчики, дихальні контури. Все це спрямовуватиметься у першу чергу в ті 17 інфекційних відділень, які розраховані на першу хвилю хворих. Окрім того, до нас кожного дня надходять медичне обладнання та засоби захисту від приватного сектора, додав Олег Синєгубов.
Голова ОДА зазначив, що спостерігається зниження динаміки повернення полтавців з-за кордону. Останнім часом на самоізоляції перебувало до двох тисяч осіб. З режиму самоізоляції вийшло 517 осіб. Усі вони, за висновками лікарів, здорові.
Олег Синєгубов висловив велику стурбованість щодо несвідомої частини громадян, які не дотримуються вимог карантину. А таких чимало. Минулі вихідні показали, що люди масово відпочивали на природі. Багато громадян на вулицях без масок, спостерігаються скупчення людей, в магазинах багато покупців. У нинішніх умовах, як показує досвід інших країн і областей України, – це великі ризики. «На засіданні оперативного штабу ми відповідне питання порушили, звернули на це увагу правоохоронних органів, які мають відстежувати такі порушення й карати винних. Опрацювали питання з правоохоронцями. Органи Національної поліції працюватимуть у посиленому режимі. Осіб, які порушать карантинні заходи, притягуватимуть до адміністративної відповідальності», – наголосив очільник виконавчої влади області. За недотримання правил карантину встановлено також кримінальну відповідальність.
На запитання стосовно магазинів, які реалізують товари для городників, голова ОДА відповів, що карантинні заходи можуть бути послаблені лише тоді, коли чітко простежуватиметься спад розповсюдження коронавірусу. Олег Синєгубов також наголосив, що зарплати медикам будуть підвищені, натомість видатки на держслужбу максимально скорочені.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий