Високі відзнаки аматорів

Високі відзнаки аматорів

Гурт «Коралі», який підтримує Новооржицький цукровий завод агропромхолдингу «Астарта-Київ», отримав гран-прі фольклорних фестивалів

Народний аматорський фольклорний гурт «Коралі» Новооржицького будинку культури – місцева гордість. Його учасники збирають і відтворюють старовинні українські пісні, які підкорюють слухачів у різних куточках країни.
У гурті понад 20 самодіяльних артистів. Протягом 11 років колективом керує Дар’я Андрусенко. Фольклорист за фахом, вона відшуковує в селах Оржицького, Лубенського, Гадяцького та інших районах Полтавщини старожилів, які пам’ятають старовинні пісні, обряди, танці та звичаї.
– Фольклор – наше багатство. Не знаючи себе, традицій, культури, якою жили дідусі, бабусі, втратимо код нації, – говорить художня керівниця гурту.
З народним репертуаром «Коралі» беруть участь у фольклорних фестивалях, де здобувають призи. Минулого року колектив виборов гран-прі на всеукраїнських фестивалях у Кам’янці-Подільському, Києві та Лубенському районі. Цьогоріч «Коралі» – серед кращих на чемпіонаті світу з фольклору у Чернівцях. Гурт також став лауреатом І ступеня на фестивалі «Червона калина» у Кривому Розі.
Велику підтримку гурт «Коралі» отримує від Новооржицького цукрового заводу, що входить до агропромхолдингу «Астарта-Київ». Підприємство підтримує гурт фінансово. Переважно це транспортні витрати, адже великим колективом дістатися з Новооржицького в інші регіони країни дуже дорого і складно. Також завод оплатив участь «Коралів» на фестивалі в Чернівцях, виділив кошти на пошиття костюмів для танцюристів.
– Гурт «Коралі» – аматорський. Люди за власною ініціативою долучаються до мистецтва, вони це люблять, це в них в душі. Вони дуже талановиті, прославляють українську пісню. Тому ми із задоволенням їм допомагаємо. Бо хто ж, як не ми? – зазначає фахівець із соціального партнерства Новооржицького цукрового заводу Тетяна Перхайло.
Завод підтримує не лише народний фольклорний гурт, а й Новооржицький будинок культури загалом. Для закладу придбали мікрофони, ноутбук, тканину для завіси на сцену, організували відпочинок вихованців БК на Сорочинському ярмарку.
Керівництво заводу планує придбати лінолеум у танцювальну залу замість старого, вже зношеного. Також завод оплачує рахунки будинку культури за електроенергію. З урахуванням великих розмірів будівлі та використання електрики для опалення – це чи не найбільша допомога заводу місцевому осередку культури.

ГО «Полтавщина Аграрна».

Поділися:

Добавить комментарий