Вісті з Кременчуцького автозаводу

Вісті з Кременчуцького автозаводу

Участь у виставці «Eurosatory-2018»
«АвтоКрАЗ» показав свою продукцію і розповів про можливості українського виробника вантажної техніки на Міжнародній виставці «Eurosatory-2018», що проходила в червні у Парижі.
Головна світова подія в галузі технологій наземної і протиповітряної оборони – виставка Eurosatory – традиційно порадувала масштабом і географією. Відвідувачі мали можливість ознайомитися з передовими зразками найрізноманітніших напрямків військової продукції: від уніформ для поліцейських підрозділів до важкого артилерійського озброєння і ВПС. «КрАЗом» були реалізовані плани із проведення наміченних зустрічей із партнерами практично всіх регіонів: від Південної Америки до Південно-Східної Азії.
Разом із іншими представниками українського ОПК «АвтоКрАЗ» репрезентував свою продукцію на експозиції ДК «Укроборонпром». Зокрема, експонувалися макети спеціальних бронеавтомобілів КрАЗ-Халк, КрАЗ-Фіона, важка евакуаційна машина на базі КрАЗа 8х8 із польським обладнанням.
Щодо бронеавтомобілів Халк і Фіона, які добре відомі більшості відвідувачів, то детальну інформації надавали делегати «КрАЗу», які працювали на стенді. Вони із задоволенням відповідали на численні запитання відвідувачів стенда, які в свою чергу відзначили переваги даних моделей під час виконання основної місії – забезпечення доставки екіпажу за заданим маршрутом.
Модель евакуатора була представлена як прототип. Його призначення – проведення робіт із відновлення і евакуації пошкодженої та знерухомілої техніки з навантаженням на евакуаційний пристрій до 10 тонн у важких польових умовах. Мета показу на виставці – демонстрація можливостей шасі КрАЗ 8х8 як надійної бази під спецнадбудови даного типу і, звичайно, збір відгуків професійних користувачів аналогічної техніки в Збройних силах, зокрема – що є і чого не вистачає для більш ефективного її використання. Увесь напрацьований цінний фідбек, безумовно, буде використаний на дослідному зразку.
Крім зустрічей з діючими та потенційними замовниками, дана виставка була прикметною з точки зору присутності виробників широкої гами автокомпонентів, спеціальних автомобільних систем і пристроїв військової спрямованості. «КрАЗом» проведено ряд зустрічей з даної теми, накреслено плани удосконалення наявних і створення концептуально нових військових моделей, які дозволять компанії пропонувати замовникам рішення, що йдуть в ногу з часом і на перспективу.
До сертифікаційного аудиту готові
У рамках підготовки до сертифікаційного аудиту, який у липні проводитимуть міжнародні аудитори німецького сертифікаційного органу «DEKRA», на ПрАТ «АвтоКрАЗ» завершився черговий аудит системи менеджменту якості. Перевірку проводили незалежні аудитори ТОВ «Центр якості». Під час аудиту, який відбувся в червні, було перевірено функціонування всіх процесів системи менеджменту якості підприємства та підтримуючих процесів, виконання вимог стандарту IATF 16949 на робочих місцях у виробничих цехах.
По закінченні роботи аудитори дійшли висновку, що на підприємстві досягнуто значного прогресу в розвитку системи менеджменту якості, її процесів та професіоналізму кожного. Вони відзначили, що система роботи багатьох підрозділів агрегатного та складального виробництв підприємства значно покращилася і відповідає вимогам світового автомобільного стандарту.
«Центр якості», який надавав консалтингові послуги щодо впровадження вимог IATF 16949:2016, протягом року здійснив низку тренінгів для вищого керівництва, керівників і спеціалістів заводу та навчання на робочих місцях. Крім тренувань, сертифіковано внутрішніх аудиторів системи менеджменту, переглянуто документовані процедури, що містять вимоги до способу виконання різних робіт, стратегію підприємства та політику в сфері якості, поліпшено конструкторську та технологічну документацію тощо.
Нагадаємо, що вимоги міжнародного стандарту IATF 16949:2016 активно впроваджуються у ПрАТ «АвтоКрАЗ» із 2017 року. Мета впровадження – виконання стратегічних цілей ПрАТ «АвтоКрАЗ» щодо підвищення якості продукції, ефективності виробництва та розширення ринків збуту. Вимоги даного стандарту розповсюджуються на кожен вид діяльності, який напряму або опосередковано пов’язаний з виробництвом автомобілів. Стандарт IATF 16949:2016 «Фундаментальні вимоги до системи менеджменту якості для виробництва автомобільної промисловості та організацій, які виготовляють відповідні сервісні частини» містить вимоги із застосування найкращих світових практик для виробництва якісної та безпечної продукції. Стандарти для автомобільної промисловості змушують виробників враховувати всі ризики та наслідки впливу автомобілів на навколишній світ і на людину. І саме тому застосування даного стандарту є необхідним засобом для виживання у конкурентній боротьбі на автомобільному ринку та долучання до світового автопрому.
«КрАЗ» тепер впевнено крокує у ногу з багатьма відомими автовиробниками та постачальниками, розмовляє єдиною мовою світового автопрому.
Горішнім Плавням передано ще одну машину
ПрАТ «АвтоКрАЗ» передало ще один багатофункціональний спецавтомобіль комунальному підприємству «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради. Це – каналопромивний КО-503 на базі КрАЗ-5401Н2. Тепер разом із мулососами, що надійшли раніше, робота із очищення усіх підземних комунальних мереж міста виконуватиметься більш ефективно.
Спецавтомобіль КО-503 призначений для очищення зливних каналізаційних труб від опадів і засмічень. Базу під встановлення спецобладнання замовник обрав із нової лінійки перспективних безкапотних вантажівок середнього класу вантажопідйомності – 10-тонний КрАЗ-5401Н2. Силова установка – семилітровий 300-сильний дизельний двигун Євро 5, механічна 9-ступенева коробка передач. Навісне спецобладнання виробництва компанії «Спецбудмаш» – 8-кубова цистерна із антикорозійним покриттям та відвал для прибирання снігу завширшки 3 м, призначений для очищення проїзної частини, вулиць, доріг та тротуарів з твердим покриттям.
Каналопромивний автомобіль виготовлений згідно з умовами тендера, оголошеного управлінням ЖКГ Полтавської ОДА у кінці минулого року і виграного вітчизняним виробником. Із передбачених тендером семи одиниць комунальної техніки для Кременчука, Горішніх Плавнів та Гадяча – сміттєвозів із заднім та боковим завантаженням, мулососів та каналопромивачів – Горішні Плавні свої три одиниці вже отримали. Слід зазначити, що шість одиниць техніки виготовлено і передано Кременчуцьким автозаводом раніше строку, передбаченого тендерним договором.
Вахтові автомобілі відвантажені філіалам «Укргазвидобування»
Відвантаження «КрАЗом» на адресу філій ПАТ «Укргазвидобування» продукції тривають. Наразі партія спеціалізованих автомобілів ФПВ-14224 із нещодавно виграних на «Прозорро» тендерів, які виготовлені на повноприводному шасі КрАЗ-5233НЕ, вже відправилася до пунктів призначення.
Оснащення вахтових машин різниться потужністю двигунів та конструкцією надбудов. «Вахтівки» мають 375-сильний дизельний двигун Євро 5, механічну 9-ступеневу коробку передач. Спецнадбудова виробництва ПрАТ «Нафтоавтоматика» (м. Полтава) на вимогу замовника оригінальної конструкції. Зокрема, стандартний кузов-фургон на 22 пасажирських місця у даному випадку розраховано на 15 пасажирів. Проте є додатковий вантажний відсік для зберігання необхідного інструменту і обладнання, підйом до якого здійснюється за допомогою висувної драбини. Сидіння – напівм’які, травмобезпечні, з ременями безпеки. Кузов-фургон і кабіна мають стаціонарний двосторонній переговорний пристрій. Передбачена подвійна система опалення: від автономного повітряного обігрівача салону потужністю 4 кВт та від системи охолодження двигуна з двома радіаторами обігріву салону потужністю 12 кВт.
Окрема одиниця має 300-сильний двигун Євро 5 із підігрівачем двигуна в зимовий період. Є опалювач кабіни водія, кондиціонер. Кунг також виробництва ПрАТ «Нафтоавтоматика» на 22 пасажири, комфортні місця для сидіння обладнані триточковими пасками безпеки.
«Вахтівки» пофарбовані у традиційний для «Укргазвидобування» колір, із обох боків фургону – логотип компанії. Співпраця триває, завершення виконання тендерних зобов’язань планується восени.

Добірку підготувала
Діна СТЕГАНЦЕВА.

Поділися:

Добавить комментарий