Президентська стипендія для кременчуцького старшокласника
За перемогу у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук України з хімії учень 11-го класу Кременчуцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І–ІІ ступенів – ліцей» № 4 Максим Кіндра протягом року отримуватиме стипендію Президента України. Кременчуцького стипендіата в числі 270 переможців МАНУ і всеукраїнських олімпіад із різних шкільних предметів привітала міністр освіти й науки України Лілія Гриневич під час урочистостей, що відбулися в Києві, у Національному технічному університеті України.
Наполеглива праця, щоденне поглиблене вивчення шкільної дисципліни під керівництвом заступника директора КНВК № 4, вчителя хімії Сергія Джавахішвілі дали свої плоди – кременчуцький старшокласник Максим Кіндра став переможцем престижного конкурсу. Президентську стипендію він планує витратити на книжки, спеціалізовану літературу, вже готується до всеукраїнської олімпіади і мріє взяти участь у міжнародних наукових змаганнях, що відбудуться в Парижі.
Чергове поповнення тролейбусного парку
Застарілий парк комунального електротранспорту в Кременчуці поступово поповнюється новими машинами. Днями до наддніпрянського міста спецтранспортом доставили чергову партію із чотирьох нових тролейбусів виробництва корпорації «Богдан». Наразі тривають їх тестування й обкатка. За словами начальника КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» Олександра Вертюха, місто вже отримало 24 нові комфортні машини для перевезення пасажирів. А незабаром в управлінні чекають чергового поповнення рухомого складу. Загалом же до кінця цього року по кременчуцьких вулицях із двохвилинним інтервалом у «години пік» вже має їздити 40 новеньких екологічно чистих одиниць електротранспорту. До речі, кілька тролейбусів на напівавтоматичному ходу з’єднають лівобережну частину наддніпрянського міста із правобережною, де проблема пасажирського транспортного сполучення надзвичайно актуальна.
Нагадаємо, що оновлення парку міського тролейбусного управління відбувається за кредитні кошти Європейського банку реконструкції і розвитку.
Гроші – на складні ортопедичні операції
На реалізацію міської програми «Легка хода» з бюджету Кременчука у 2019 році заплановано спрямувати понад 1 мільйон гривень. Цих коштів має вистачити на півсотні операцій із пластики шийки стегна та протезування суглобів. Щоправда, із року в рік у наддніпрянському місті потреба в подібних хірургічних втручаннях у кілька разів більша від тієї їх кількості, що планують компенсувати коштами міського бюджету.
До цього часу всі подібні операції, що повертають хворим здатність самостійно рухатися, пацієнти оплачували з власної кишені, витрачаючи від 20 до 60 тисяч гривень залежно від якості протезів і фірми-виробника.
Підготувала Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА.