Інформаційний кур’єр

Вісті з придніпров’я

Відбудова Успенського собору

Однією з найбільших православних святинь довоєнного Кременчука був Успенський собор. Остаточно знищили його у середині минулого століття, встановивши на тому місці пам’ятник Леніну, який нині демонтований. У 1998 році кременчуцький Успенський собор внесли до переліку визначних пам’яток культури й історії, що потребують першочергового відтворення. Але реальною ця перспектива стала тільки тепер. На сесії Кременчуцької міської ради, що відбулася 9 серпня, депутати більшістю голосів ухвалили рішення про виділення релігійній общині Свято-Успенського храму Української православної церкви Київського патріархату на постійній основі земельної ділянки для відновлення знищеного за радянських часів собору. Зводити храм планують на місці його попереднього розташування – на сучасній площі Перемоги.

Стипендії – для розумників

Відтепер у Кременчуці фінансово заохочуватимуть не лише найуспішніших у навчанні і громадській роботі студентів міста, а й талановиту учнівську молодь. Відповідне рішення депутати затвердили на останній сесії міської ради. Гроші на стипендії призерам міжнародних і всеукраїнських предметних олімпіад та переможцям конкурсів Малої академії наук України виділятимуться із міського бюджету.
Учні загальноосвітніх кременчуцьких шкіл, які досягли успіхів на інтелектуальних турнірах, отримуватимуть стипендії протягом усього навчального року. Розмір грошових заохочень юних вундеркіндів мають визначити члени виконкому міської ради.

Вартість теплоенергії зросте на третину

За таке рішення одностайно проголосували члени виконкому Кременчуцької міської ради на черговому засіданні. Тож із 1 вересня на більшість кременчужан – споживачів тепла й гарячої води, що їх централізовано надає своїм абонентам ПАТ «Полтаваобленерго», чекає вельми неприємний сюрприз – підвищення тарифів на ці послуги в середньому на 30 відсотків. Зростання платні за теплову енергію передбачене для всіх споживачів тепла лівобережної частини міста.
Здорожчання вартості тепла й гарячого водопостачання, за словами керівника теплоенергоцентралі ПАТ «Полтаваобленерго» Олексія Алєксєєнка, викликане нестачею коштів на виплату працівникам підприємства зарплатні, а також низькою енергономічністю міських тепломереж і їх фізичним зношенням. Кременчуцькі енергетики переконують: без підвищення тарифів на тепло початок нового опалювального сезону може опинитися під питанням.

Поділися:

Добавить комментарий