Вітаємо розвідників надр з професійним святом!

Петро ГОЛУБ

Вітаємо розвідників надр з професійним святом!

Мінеральні й енергетичні ресурси є основою економіки будь-якої держави та благополуччя її народу. Як відомо, територія України займає близько 0,5% земної суші, а в її надрах знаходиться близько 5% світових запасів корисних копалин, які були розвідані геологами за 100-річний період. Східна частина України є основним нафтогазовидобувним регіоном нашої держави, а Полтава – столицею нафтогазової геологорозвідувальної галузі.
Полтавські геологи завжди були кращими геологорозвідниками на теренах України та за її межами. Завдяки наполегливій праці колективу Українського геологічного науково-виробничого центру “Укрнаукагеоцентр” НАК “Надра України” (правонаступник – “Полтаванафтогазгеологія”) було відкрито понад 200 родовищ нафти і газу (у тому числі й такі унікальні, як Шебелинське, Радченківське та інші), на яких зараз видобувається 80% вуглеводнів, як державними, так і приватними видобувними підприємствами. На жаль, не всі надрокористувачі пам’ятають, плодами праці яких колективів вони користуються.
У надрах Полтавщини розвідано близько 80 родовищ нафти і газу, з сумарною оцінкою залишкових запасів та ресурсів природного газу 1,12 трлн м3 газу та 161 млн т нафти.
Колектив підприємства успадкував кращі геологічні традиції, багаторічні напрацювання геологів кількох поколінь, використовує напрацювання геологів – першовідкривачів, ветеранів-розвідників. Усе це в поєднанні з ентузіазмом, сумлінністю молодих фахівців дає можливість робити вагомий внесок у розвиток нафтогазової галузі України. Тому “Укрнаукагеоцентр” має можливість підтримувати відповідний рівень заробітної плати та соціальні гарантії для співробітників підприємства.
Сфера діяльності нашого підприємства охоплює весь геологорозвідувальний процес: від пошуків та розвідки нафтових газових та газоконденсатних родовищ до видобування та розробки з науковим супроводом основних технічних і технологічних процесів галузі. Стратегія підприємства полягає в нарощенні обсягів робіт, пов’язаних з використанням передових наукових практик, розробкою прогресивних науково-технічних рішень, інноваційних технологій та застосуванням сучасних програмно-апаратних засобів, та в усвідомленні відповідальності перед природою і суспільством. А це є запорукою екологічної безпеки регіону. Ми відкриті для взаємовигідної співпраці з видобувними підприємствами державної та приватної форм власності.
Шановні ветерани, працівники геологічної галузі Полтавщини: Українського геологічного науково-виробничого центру “Укрнаукагеоцентр” НАК “Надра України”, геофізики Східно-Української геофізичної розвідувальної експедиції, Полтавської експедиції геофізичних досліджень свердловин та геологи інших підприємств регіону! Користуючись нагодою від імені колективу та від себе особисто щиро вітаю з професійним святом – Днем геолога!
Бажаю усім геологорозвідникам міцного здоров’я, миру, нових відкриттів, особистих досягнень та творчих успіхів!

Петро ГОЛУБ
Генеральний директор ДП “Укрнаукагеоцентр”,
академік УНГА

Поділися:

Добавить комментарий