Вітамінна цілителька

Вітамінна цілителька

Квашена капуста належить до так званих ферментованих продуктів, які дуже корисні для здоров’я. Під ферментацією слід розуміти піддавання сировини процесу бродіння. Під час бродіння корисні бактерії «знищують» цукор і крохмаль, натомість утворюють молочну кислоту, котра збагачує продукт ферментами, вітамінами, омега-3 жирними кислотами і корисними пробіотиками, тобто живими мікроорганізмами, що відіграють важливу роль у роботі кишківника.
Квашена капуста довго зберігається, не втрачаючи смаку й текстури. Це пояснюється тим, що в кислому середовищі жодні шкідливі бактерії не розмножуються.

Пряна

4 кілограми капусти, 800 грамів моркви, 100 грамів солі, кмин, чорний перець горошком, лаврове листя.
Капусту тонко нашаткуйте. Додайте натерту на крупній тертці моркву. Присипте сіллю і прянощами, акуратно перемішайте. Перетирати масу руками не треба.
Перекладіть капусту з прянощами в емальовану каструлю, кожну порцію щільно утрамбовуючи дерев’яним товкачем. На цьому етапі вона має пустити сік.
Накрийте вміст каструлі тарілкою. Зверху встановіть вантаж, це може бути трилітрова банка з водою. Залиште капусту на кухні для бродіння протягом 5 діб. Кожного дня капустяну масу слід протикати дерев’яною паличкою аж до дна посудини, щоб виходив утворюваний газ і продукт не прогірк.
Готову квашену капусту розфасуйте в банки, накрийте капроновими кришками й поставте у холодильник.

У розсолі

2 кілограми капусти, 2 морквини, 1 літр води, 2 столові ложки крупної солі, 1 столова ложка цукру.
Нашатковану капусту й моркву, натерту на тертці для корейської моркви, змішайте у великій мисці та добре перемніть руками. Потім щільно утрамбуйте в трилітрову банку.
Для приготування розсолу в холодну кип’ячену воду додайте сіль, перемішайте до розчинення крупних кристаликів. Залийте капусту в банці розсолом. Поставте банку в глибоку тарілку, щоб у неї стікала утворювана в процесі сквашування продукту рідина. Зверху банку накрийте клаптиком марлі.
Залиште капусту при кімнатній температурі на 2 доби. Вранці й увечері протикайте виделкою чи ножем. Потім злийте весь розсіл із банки в каструлю, додайте цукор, перемішайте до розчинення і знову залийте ним капусту.
Закрийте капусту кришкою і відправте на одну добу в холодильник.

Із яблуками

4 кілограми капусти, 800 грамів яблук зеленого кольору, 200 грамів моркви, 70 грамів солі, по 5 горошин духмяного і чорного перцю, 4 бутони гвоздики.
Капусту нашаткуйте, посоліть і перемішайте. Додайте подрібнену тонкою соломкою моркву й знову ретельно перемішайте, щоб овочі пустили сік.
Щільно викладіть частину підготованої капусти в емальовану каструлю, додайте прянощі й частину порізаних четвертинками яблук (без серцевини). Далі викладіть решту капусти та яблук. Зверху все накрийте тарілкою, поставте вантаж.
Заквашування має тривати 3 доби. Щодня протикайте капустяну масу дерев’яною паличкою. На четверту добу вже можна смакувати квашеною капустою з яблуками.

Із журавлиною

3 кілограми капусти, 70 грамів журавлини, 50 грамів солі, 20 грамів цукру, 5 бутонів гвоздики, 2 лаврових листки, по 4 горошини запашного й чорного перцю.
Додайте до нашаткованої капути сіль, цукор і перетріть руками, щоб пустила сік. Покладіть прянощі та журавлину. Знову все перемішайте, укладіть підготовану масу в посудину, в якій вона буде кваситися. Зверху накрийте цілим капустяним листком і встановіть на нього вантаж.
Залиште на 3 доби в теплому місці, не забуваючи періодично позбавлятися від бульбашок газу методом проколювання капустяної маси дерев’яною паличкою. Зберігайте готову квашену капусту в холодильнику.

Із буряком

2, 5 кілограма капусти, 1 буряк середнього розміру, 1 часничина, 1 стручок гострого червоного перцю, 2 літри води, 12 горошин чорного перцю, 2 столові ложки солі.
У воду додайте сіль, поставте на вогонь і закип’ятіть.
Капусту наріжте крупними шматками-пелюстками. Буряк – так само, перець – кружечками.
На дно місткої каструлі покладіть шар капусти, зверху – частину буряка й перцю. Додайте очищені зубки часнику й кілька горошин чорного перцю. У такій послідовності викладіть усі інгредієнти.
Залийте вміст каструлі розсолом. Прилаштуйте зверху вантаж і залиште капусту бродити протягом 5 діб.

«Рожева» швидка

2 кілограми капусти, 2 буряки, 1 морквина, 5 зубців часнику, 30 грамів солі, 90 грамів цукру, 1,1 літра води, 150 мілілітрів оцту, 3 лаврових листки, 6 горошин чорного перцю, 100 мілілітрів олії.
Капусту наріжте крупними шматками, буряк і моркву – брусочками однакової товщини, часник – пластинками. Укладіть капусту й коренеплоди з часником у каструлю шарами. Найбільше повинно бути головного інгредієнта. Ретельно утрамбуйте вміст каструлі, додайте прянощі.
У воду покладіть сіль і цукор, закип’ятіть, влийте олію, оцет і перемішайте. Залийте отриманим маринадом овочі. Витримайте під гнітом 12 – 24 години.

Поділися:

Добавить комментарий