Вітчизняний і європейський  досвід у місцевих реаліях, або  Чи варто ставити на карту  соціальну картку

Вітчизняний і європейський досвід у місцевих реаліях, або Чи варто ставити на карту соціальну картку

Впровадження соціальної картки, яка працює в багатьох містах України і Європи, нині є актуальним і для Полтави. Насамперед така картка дає жителям міст додатковий соціальний захист і дозволяє економити на вартості проїзду у громадському транспорті. Відповідне рішення мали ухвалити на минулій сесії міської ради, але з технічних причин перенесли на наступну.

Транспортний додаток і не тільки

Соціальна картка полтавця – це персоніфікована багатофункціональна електронна пластикова картка, яка є носієм персональних даних утримувача картки і підтримує додатки або функції, пов’язані з наданням соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг. Основним завданням програми з упровадження електронних карток є поліпшення якості обслуговування жителів міста та забезпечення їхніх соціальних гарантій. До прикладу, схожа соціальна картка працює у Тернополі. Спочатку місцеві жителі дещо з пересторогою ставилися до нововведення. Проте уже в кінці минулого року проїзд для тернополян, які вирішили не виготовляти картку, підвищився вдвічі. Тому перевага від її оформлення стала очевидною. Для власників карток проїзд підвищився всього на гривню. Додам, що у Європі вже давно працює така система. У німецькому студентському місті Єна лише обмежена кількість місцевого населення отримує такі картки безкоштовно. А ось студенти оплачують їхню вартість. Проте це не є викиданням коштів «на вітер». Як зізнаються самі спудеї, уже за короткий час вдається повернути витрачені на оформлення картки гроші, отримуючи економію у дорозі.
Соціальна картка полтавця матиме відразу кілька додатків. Перш за все це транспортний додаток (використовуватиметься в автоматизованій системі обліку оплати вартості проїзду і дозволятиме користуватися на пільгових умовах міським пасажирським транспортом). Інші додатки можна буде підключити за бажанням власника. Зокрема, це перелік пільг, доплат, допомог, компенсацій відповідно до чинного законодавства. Персоналізований додаток міститиме персональні дані власника. Комунальний додаток дасть змогу оплачувати житлово-комунальні послуги, вести облік пільг та субсидій тощо. З медичного додатка можна буде дізнатися про надання і отримання медичних послуг, обслуговування у медичних закладах та установах міста. Наприклад, за бажанням власника тут будуть дані про групу крові, медичні препарати, що викликають алергічні реакції, програми лояльності… Стануть у нагоді торговий та освітній додатки. Вони інформуватимуть про надання знижок на підприємствах та у торгових мережах, нові можливості для студентів та школярів.
Для відкриття соціальної картки полтавця та відповідного соціального рахунку жителям міста необхідно звернутися із заявою до юридичної установи – учасника запровадження соціальної картки полтавця.

Облік, економія, контроль

Одна з головних проблем Полтави – недостатня кількість великогабаритного транспорту та перебої у його роботі. Полтавці добре пам’ятають автоколапс минулої зими, коли перевізники відмовлялися возити містян за старим тарифом. Таким чином нині виникла можливість зберегти для полтавців, які офіційно проживають і працюють у місті, старий тариф у випадку підвищення вартості проїзду. Також це дозволить забезпечити чіткий облік пільговиків та реальне використання ними громадського транспорту. Адже головним аргументом у спілкуванні перевізників з органами місцевого самоврядування, коли заходить мова про підвищення вартості проїзду, є велика кількість пільговиків. Ще одним плюсом є можливість визначення точного обігу коштів, які нині обертаються у транспортній галузі Полтави. Не менш важливою перевагою соціальної картки полтавця є те, що це крок до збалансованої європейської системи транспортного сполучення. Її впровадження дозволить не лише економити місцевий бюджет, а й змусить перевізників дбати про належний технічний стан своїх транспортних засобів.
Електронний квиток «Соціальна карта полтавця» будуть видавати безкоштовно особам, які мають право на пільговий проїзд у всіх видах пасажирського транспорту, окрім таксі. Термін дії електронного квитка – п’ять років. У випадку його втрати повторне виготовлення буде проводитися за кошти власника соціальної картки.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий