Вивести вдома новий сорт тюльпанів цілком реально

Вивести вдома новий сорт тюльпанів цілком реально

Розмножують тюльпани вегетативно, цибулинами, але можна і насінням. Однак насінний спосіб застосовують зрідка, хоча насіння більшості сортів зав’язується добре. Тюльпани — перехреснозапильні рослини, і ознаки сорту в насінному потомстві не зберігаються. Крім того, сіянці зацвітають лише на п’ятий рік, а то й пізніше. Тому спосіб розмноження тюльпанів із насіння використовують найчастіше у селекційній роботі для виведення нових сортів.

Але якщо все-таки вирішили спробувати виростити тюльпани з насіння, то в першу чергу слід його правильно зібрати. Коли тюльпани відцвітуть і на них почне зав’язуватися насіння, треба підв’язати квіткову стрілку, щоб воно, підсохнувши, не впало на землю. Йому потрібно на квітковій стрілці визріти, і зривати коробочки з насінням можна лише після того, як вони почнуть тріскатися, а стрілка засохне. Тоді коробочки треба зірвати і покласти в сухому місці, щоб насіння в них дозріло.
У вересні або жовтні насіння можна висівати в підготовлену грядку чи парник. Ґрунт повинен бути просіяним, поживним, із домішкою піску. Висівають густо, зверху прикривши грунтом. Навесні, коли зійде сніг, насіння проростає, Але воно має маленькі поодинокі сходи, які нагадують сходи цибулі-сіянки.
Спочатку утворюється трубчастий листочок, корінчик, потім відростає столон, на якому з’являється цибулина. Влітку (в період спокою) усередині цибулини відбувається формування бруньки нової цибулини і зачатки майбутнього листка. Восени цибулина укорінюється. Весною на 2-й рік виростає уже плоский листочок. У подальші роки відбуваються ті самі процеси, всі органи щороку поновлюються. З роками поодинокий листок у проростка стає більшим і його вегетація подовжується, цибулина збільшується в розмірі. Після
3-го року цибулини, що визріли, викопують, протягом літа зберігають у сухому приміщенні і в жовтні висаджують у ґрунт.
На 5–6-й рік можна розраховувати на перше цвітіння, але, як правило, квітки бувають однотонними і слабо забарвленими, і лише через кілька років забарвлення проявляється остаточно. Тож якщо вас не лякає такий довгий шлях, вирощуйте тюльпани з насіння і виводьте нові цікаві сорти.

Любов ШТУРМАК,
квітникарка.

Добавить комментарий