Виводить холестерин

Виводить холестерин

«Добре відомо про користь кавунів. А цікаво, чи допомагають вони виводити з організму холестерин? Розкажіть!»
С.В.ХОРКІН.

Із лікувальною метою використовують м’якуш і шкірку зрілих плодів кавуна, а також насіння. Рослина неофіцинальна.
М’якуш кавуна містить до 8,7% цукрів (переважно фруктоза), 0,1% органічних кислот (яблучна, лимонна та інші), пектинові речовини (0,5%), клітковину (0,5%), фолієву кислоту (8 мкг/100) і незначну кількість інших вітамінів (С, В1, В2, В6, нікотинову кислоту і b-каротин).
Сік і м’якуш кавуна мають сечогінні й жовчогінні властивості, добре тамують спрагу при гарячці. Ніжна клітковина кавунів збуджує перистальтику кишок, прискорює виведення з організму холестерину, виявляє легку послаблювальну дію.
При каменях у жовчному міхурі, циститах, нефритах, пієлонефритах і нирковокам’яній хворобі (уратний, кальцієвооксалатний і цистиновий уролітіаз із випадінням солей у кислому середовищі) рекомендується щодня вживати по 2–2,5 кг свіжих кавунів.
Тривале вживання м’якуша кавуна виліковує хронічні гастрити, поліпшує стан хворих на атеросклероз і цукровий діабет.
При хронічній недостатності кровообігу, гіпертонії, нефритах, пієлоциститах, подагрі, хворобах печінки і жовчного міхура призначають кавунні розвантажувальні дні, які, залежно від стану хворого, проводять два рази на тиждень або один раз на десять днів.
У розвантажувальні дні хворий одержує лише 1,5 кг кавуна, з’їдає його за 5 прийомів. Розвантажувальні дні треба проводити під контролем лікаря. Як сечогінний засіб свіжий або квашений кавун корисний при ожирінні. Насінням кавуна виганяють глистів, а розтерте насіння з молоком вживають при маткових кровотечах.
Як сечогінний засіб використовують і шкірку кавуна.
Настій сухих шкірок (80–100 г сировини на 500 мл окропу, настоюють до охолодження) вживають по півсклянки 4–5 разів на день при гострих і хронічних запаленнях товстого кишечнику.
Відвар шкірок (20 г сухих або свіжих шкірок на 200 мл окропу) п’ють по півсклянки 3–4 рази на день як сечогінний засіб.

Поділися:

Добавить комментарий