Вівсянка, панове!

Вівсянка, панове!

Є щонайменше п’ять причин вживати вівсянку на сніданок – ідеальний початок дня. Вівсянка – не просто каша. Це справжній витвір гастрономічного мистецтва. По-перше, вона дуже корисна: в її складі наявна величезна кількість вітамінів, мінералів та інших поживних речовин. А по-друге, вівсянку можна щодня готувати по-новому. Досить додати кілька нових інгредієнтів, щоб прикрасити й урізноманітнити цю страву. Ягоди, мед, фрукти, кокосова стружка, подрібнений шоколад, горіхи, сухофрукти – вибір величезний.
Отож перелічимо й обґрунтуємо п’ять фактів на користь снідання вівсянкою.

1. Прискорення метаболізму. Вживання вівсянки прискорює обмін речовин, покращує роботу травної системи. Як результат, любителям цієї каші простіше залишатися в прекрасній фізичній формі. А ще у вівсянці міститься гормон, який відповідає за апетит і надовго гарантує відчуття ситості.
2. Зниження артеріального тиску. Дивно, але факт: вівсяна каша зранку допоможе знизити тиск. Цю чудодійну властивість вівсянки підтвердило дослідження журналу American Journal of Clinical Nutrition. Науковці встановили, що вівсянка впливає на тиск так само, як лікарські засоби, що їх рекомендують людям, у яких цифри тонометра періодично виходять за верхню межу норми.
3. Очищення організму. Вівсяна каша м’яко очищає організм від шлаків, токсинів та інших непотрібних речовин. Це пов’язано з високим вмістом в улюбленій каші клітковини. Проходячи по кишечнику, клітковина м’яко очищає його стінки і нормалізує роботу. Якщо, окрім вівсяного сніданку, ще й не забувати випивати впродовж дня кілька літрів чистої води, то позитивний ефект для здоров’я буде ще більш відчутним.
4. Нормалізація рівня цукру в крові. Після вживання вівсянки рівень цукру в крові стає таким, що людину «не тягне» на солоденьке, фастфуд й інші «заборонені» продукти. А це гарантія того, що раціон буде максимально корисним, вибір їжі на сніданок, обід і вечерю – розумним і раціональним.
5. Покращення настрою. Мало хто знає, що вівсянка – прекрасний натуральний антидепресант. Вживання цієї простої і дуже доступної за ціною страви справляє на організм заспокійливу дію і стимулює вироблення серотоніну, який також називають «гормоном щастя». Якщо хочеться підсилити радісний ефект, додайте до каші банани і жменю ягід. Буде ще смачніше й корисніше.

Поділися:

Добавить комментарий