Влада СПІВАК: «Вчимо долати бідність і даємо гроші на бізнес»

Влада СПІВАК: «Вчимо долати бідність і даємо гроші на бізнес»

Минулого року, 26 жовтня, стартувало навчання у МІРГ – Міжнародному інституті розвитку громад. Освітній хаб розмістився у просторому підвальному приміщенні по вулиці Соборності, 46 В, що в Полтаві. Його двері відчинені для тих, хто прагне інтегруватися в сучасний світ.
МІРГ з’явився у Полтаві завдяки спільним зусиллям громадської організації «Міжнародний інститут розвитку громад», управління стратегічного розвитку Полтавської міської ради, яке очолює Влада Співак, Польського центру міжнародної допомоги (PCPM) та уряду Тайваню. Отримані ґрантові кошти спрямовані на навчання внутрішніх переселенок, які мріють отримати фінансову незалежність й відкрити власний малий чи середній бізнес, а також на соціально незахищених полтавок, студенток, недавніх випускниць вишів, жінок, які перебувають у відпустках по догляду за дітьми, людей, котрі шукають роботу та з обмеженими рухливими можливостями.
У програмі соціального навчального курсу, розрахованій на кілька місяців, – вивчення англійської мови, ділової української, ґрантрайтингу, бізнес-управління, стратегії та лідерства, працевлаштування, комп’ютерної грамотності, психології.
Програма курсу спрямована на швидке опанування слухачами основ підприємництва та професійного вдосконалення, тому акцент робиться на тренінги. Знання, які дають провідні фахівці своєї справи, у світі коштують дуже дорого, але в МІРГ їх дають безоплатно.
Ба, більше, тут можна отримати кошти на розвиток власної справи. Для переможців конкурсу на краще написання ґрантових програм ґрантодавці – Польський центр міжнародної допомоги (РСРМ) та уряду Тайваню – виділять три премії по 100 тисяч гривень кожна.
Що спонукає жінок до навчання у МІРГ?
Вікторія з Мелітополя, наприклад, зізналась, що вона вже рік мешкає в Полтаві й досі живе в ситуації очікування, тому хоче «поставити себе на якісь рейки».
Харків’янка Тетяна до сьогодні переживає страхи, пов’язані з втратою спокійного і зрозумілого життя, яке було в неї до повномасштабного вторгнення рашистів в Україну, й не може зосередитись на поточних справах.
Олена із Сєверодонецька шукає роботу, на якій вона могла б бути максимально ефективною.
39-річна волонтерка Людмила з Полтави завдяки навчальному курсу в МІРГ бореться з наслідками постійного стресу, відновлюючи власну психіку.
Слухачки курсів різні за віком, рівнем освіти, за життєвими прагненнями. Найповажнішій студентці, Світлані Радченко з Маріуполя, яка відвідує уроки англійської мови, – 75. Є бізнес-вумен, які прагнуть розвиватися далі. Є жінки з трьома вищими освітами. Є ті, хто заново шукає себе у цьому житті. І знаходять! Скажімо, Людмила Ромашко, мама двох дітей, щоб мати можливість регулярно відвідувати лекції офлайн, перебралася з села Полтавського району до обласного центру, орендувала житло, навіть просторіше, аніж мала в селі. Говорить, що заняття в МІРГ зробили її іншою: вона стала впевненою в собі, відкритою, позбулася страху перед новим, закомплексованості, зрозуміла, що хотіла б працювати на себе.
До речі, завдяки отриманим знанням на лекціях з пошуку роботи та працевлаштування дехто вже знайшов роботу.
У Міжнародному інституті розвитку громад підібралася команда кращих викладачів і менторів: експертка з ґрантрайтингу, керівниця відділу стратегічного планування, моніторингу та промоції Полтавської міськради Ганна Люлька, психологиня з великим практичним досвідом Тетяна Казаріна, викладачка англійської мови Юлія Левенець, знавець бізнес-управління Юлія Приймак, засновник першого в Україні WEB-3-університету професій майбутнього «Learn to Earn Globals», кращий лектор України зі штучного інтелекту Михайло Пацан.
Лекції проходять у доступній формі – як онлайн, так і офлайн – і не потребують спеціальної підготовки для розуміння матеріалу. Викладачі часто застосовують рольові ігри, колективні обговорення тем.
Розклад занять гнучкий, не перевантажений, а для зручності студенток більшість лекцій транслюються онлайн на YouTube-каналі МІРГ і до них можна повернутися у будь-який зручний час. Планується, що навчальна програма буде перенесена в окремий застосунок для смартфона та комп’ютера, що дозволить навчатися у будь-якій точці планети у зручний для кожного час.
– Ми залучили до навчального курсу кращих лекторів і тренерів, щоб бажаючі, озброївшись необхідними знаннями, стали конкурентоспроможними на ринку праці. Наша ціль не просто дати їм певний багаж знань, а звести з роботодавцями, забезпечити отримання ґрантів від наших партнерів для відкриття власної справи, підготувати до спілкування в середовищі інвесторів. Протягом усього періоду навчання й після його закінчення вони можуть розраховувати на менторську підтримку колективу проєкту і юридичний супровід, – наголошує кординатор цього унікального соціально-освітнього проєкту Сергій Каплін.
А Влада Співак зазначає:
– У Полтаві мешкає багато вимушених переселенців, багато з яких втратили все і яким нікуди повертатися. У нашому місті вони знайшли прихисток. І обов’язок влади, громадянського суспільства дати їм не просто точку опори, а поштовх до розвитку, до інтеграції в нове для них середовище. Особливо гостро стоїть «жіноче питання». Креативний коворкінг-центр допомагає нашим слухачкам стати затребуваними на сучасному ринку праці, відкрити власний малий чи середній бізнес, подолати бідність і міцно стати на ноги.
По закінченні курсу слухачки отримають сертифікат, який буде допуском до конкурсу проєктів на отримання ґрантової підтримки.
Щоб дізнатися більше, телефонуйте: 050 729 40 69.

Ганна ВОЛКОВА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий