Внесено зміни до показників бюджету Полтавщини на 2021 рік

Внесено зміни до показників бюджету Полтавщини на 2021 рік

Пленарне засідання восьмої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання відбулося в сесійній залі облради 9 грудня. Вів засідання голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, в роботі сесії взяв участь голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.
На початку засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять мешканця села Тищенки Шишацької територіальної громади, майстер-сержанта 93-ї ОМБР Георгія Халікова, який загинув у селі Гранітному Донецької області, захищаючи територіальну цілісність та державний суверенітет України.

Із суспільно значущих питань виступили депутати Володимир Ярошенко, Микола Кульчинський, Олексій Матюшенко, Олег Діденко, Ольга Усанова, Сергій Бульбаха, Дмитро Кравченко, Людмила Мірошніченко, Ірина Степаненко, Ігор Процай, Микола Корецький, Іван Москалик, Фахраддін Мухтаров, Юлія Цибульська, Олександр Алексюк. Зокрема Микола Кульчинський акцентував увагу на тому, що в умовах ескалації Російською Федерацією ситуації на кордонах України на наступній сесії варто розглянути питання територіальної оборони, стан бомбосховищ тощо. Володимир Ярошенко висловив занепокоєння тим, що десятки населених пунктів області нині не отримують послуг централізованого автомобільного транспортного сполучення й мешканці області вимушені користуватися таксі, щоб вирішити свої нагальні питання, тож запропонував створити робочу групу для розв’язання цієї проблеми.
Під час роботи сесії з урахуванням додаткових питань, які були проголосовані на початку засідання, депутати розглянули близько тридцяти проєктів рішень. Одним з головних питань було внесення змін до показників обласного бюджету Полтавської області на 2021 рік. Депутати підтримали запропоновані зміни – загальний обсяг обласного бюджету збільшено на 255,5 млн грн, у тому числі за рахунок субвенції з Державного бюджету – 228,5 млн грн, субвенції з місцевих бюджетів – 27,0 млн грн. На вирішення нагальних питань області спрямовано економію коштів на 81,2 млн грн, яка виникла за окремими напрямками видатків у зв’язку із запровадженням карантинних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Ці кошти обласна рада додатково виділила на утримання закладів і установ обласного значення, реалізацію заходів обласних програм та формування бюджету розвитку. Зокрема департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації на придбання сучасного медичного обладнання спрямовано 50,5 млн грн; на фонд розвитку територій області у межах Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2021–2023 роки спрямовано 9,1 млн грн.
Управління майном обласної ради отримало додаткові 21,6 млн грн на поповнення статутного капіталу комунальних підприємств Полтавської обласної ради «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканал» у межах обласної програми фінансової підтримки підприємств комунальної теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства Полтавської області на 2019–2021 роки.
До речі, блок питань, що стосувалися теплоенергетики, викликав досить жваве обговорення у сесійній залі. Так, депутати висловлювали занепокоєння стосовно проблематики формування компенсаційного механізму з Держбюджету України для підприємства, що забезпечує полтавців опаленням та гарячою водою, внаслідок чого «Полтаватеплоенерго» за два місяці поточного опалювального сезону вже отримало досить суттєву «діру» в своєму бюджеті. Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов повідомив присутнім, що днями в Офісі Президента України обговорювалося питання відшкодування різниці у тарифах і відповідний компенсаційний механізм формується.
Наразі депутати підтримали запропоновані на розгляд сесії проєкти рішень «Про коригування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що надаються Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго» для категорій споживачів «інші споживачі (крім населення)» та «релігійні організації» і «Про надання дозволу Полтавському обласному комунальному виробничому підприємству теплового господарства «Полтаватеплоенерго» на укладення договору на отримання кредиту у вигляді відновлювальної відкличної кредитної лінії в публічному акціонерному товаристві акціонерному банку «Укргазбанк». Депутати підтримали і відповідне коригування тарифів Обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Лубнитеплоенерго» для бюджетних установ.
Також під час пленарного засідання восьмої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання було ухвалено низку Звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України, НКРЕКП, АТ «НАК «Нафтогаз України» тощо. Зокрема депутати підтримали звернення до Кабінету Міністрів України, НКРЕКП, АТ «НАК «Нафтогаз України» щодо забезпечення операторів газорозподільних мереж Полтавщини природним газом для виробничо-технологічних потреб за ціною, затвердженою у тарифі на послуги розподілу природного газу, або за соціальною ціною для категорії «побутові споживачі», що було ініційоване постійною комісією обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку. «Процес доставки природного газу всім категоріям споживачів, приєднаним до газорозподільної системи, неможливий без наявності достатніх обсягів газу для покриття об’ємів (обсягів) фактичних втрат та виробничо-технологічних витрат. Наразі вартість природного газу на нормативні та виробничо-технологічні втрати/витрати природного газу в затвердженій постановою НКРЕКП структурі тарифу для операторів ГРМ Полтавщини не передбачає можливості для подальшої закупівлі природного газу за поточною ринковою ціною, яка сягає до 40 000 гривень за тисячу кубічних метрів», – йдеться у зверненні.
Знайшло підтримку в сесійній залі й звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо надання державної допомоги Полтавській обласній раді з метою фінансової підтримки підприємства теплопостачання обласного підпорядкування. Депутати наголосили, що ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» дотримується вимог Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021–2022 років, платіжки для населення залишаються на рівні минулого опалювального періоду, проте «Полтаватеплоенерго» вже відчуває дефіцит коштів для виконання своїх зобов’язань перед постачальниками енергоносіїв.
«Для забезпечення своєчасних розрахунків ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» з постачальниками енергоносіїв та, як наслідок, безперервного надання послуг теплопостачання за незмінними тарифами населенню просимо надати державну допомогу Полтавській обласній раді з метою фінансової підтримки підприємства», – зазначається у зверненні.
На сесії також було розглянуто низку кадрових та майнових питань, підтримано проєкти рішень щодо затвердження плану діяльності Полтавської обласної ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2022 рік та створення Молодіжної ради при Полтавській обласній раді, внесено зміни до обласних програм. Зокрема депутатський корпус підтримав проєкт рішення обласної ради щодо внесення змін до обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2021–2024 роки, яким передбачено перерозподіл видатків у межах виділеного фінансування для забезпечення підготовки та участі спортсменів області різних вікових груп у спортивних заходах всеукраїнського та регіонального рівнів з олімпійських та неолімпійських видів спорту.
Одним із питань порядку денного, який викликав дискусію у залі, став проєкт рішення про створення Градизького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Хоча жоден із промовців не заперечував проти створення цього учбового закладу, частина депутатів, що переважно представляли місто Кременчук, висловлювали занепокоєння, чи не призведе поява ліцею у Градизьку до закриття аналогічної установи у Кременчуці. Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що мова про це в жодному випадку не йде.
Голова Полтавської облради Олександр Біленький наголосив: «У нас йде війна з агресором, про це сьогодні неодноразово говорили депутати. Тому ми розуміємо, що освітянські заклади з профільною військовою підготовкою вкрай необхідні. Нині маємо в області один – у Кременчуці. Але він не може забезпечити якісною підготовкою всіх охочих. Якщо ми говоримо про Градизьк і про Кременчук – буде вже два. Можливо, потрібно створити такий заклад і у Полтаві. Я веду до того, що наша каденція створенням двох профільних закладів з посиленою військово-фізичною підготовкою не обмежиться».
У підсумку депутатський корпус підтримав створення Градизького ліцею. Загалом під час засідання восьмої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання депутати схвалили всі проєкти рішень, які були винесені на розгляд сесії.
Як зазначив після закінчення роботи пленарного засідання під час традиційного спілкування із журналістами голова Полтавської облради Олександр Біленький: «Це була проміжна сесія, спрямована на перерозподіл коштів. Своїм рішенням сьогодні ми перенаправили майже 50 мільйонів гривень на підтримку медичних закладів, спрямували понад 20 мільйонів на поповнення статутних капіталів «Полтаватеплоенерго» і «Полтававодоканалу», додали кошти у Фонд розвитку територій.
Також обласна рада забирає на баланс комунальні заклади, які не може добудувати місто Полтава. Наприклад, басейн на вулиці Петра Юрченка. Нині ми взяли на баланс області об’єкт незавершеного будівництва по вулиці Європейській. Хочемо залучити туди державні кошти, частково профінансувати з обласного бюджету. Будемо наполягати і на коштах із Полтавської громади, аби спільними зусиллями, по-перше, добудувати гарний басейн, по-друге – побудувати Палац боротьби та боксу, адже всі ми щодня бачимо, в якому зараз стані школа імені Шемякіна».
Голова обласної ради також зауважив, що до кінця 2021 року планується проведення ще однієї сесії облради, на якій депутати розглядатимуть бюджет області на 2022 рік.

При підготовці звіту про роботу сесії використано матеріали офіційного сайта
Полтавської облради.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий