Внесено зміни до показників обласного бюджету Полтавщини на нинішній рік

Внесено зміни до показників обласного бюджету Полтавщини на нинішній рік

Минулої п’ятниці, 9 квітня, відбулось друге пленарне засідання четвертої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання. Вів засідання голова облради Олександр Біленький, в роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, народний депутат України Анастасія Ляшенко.

На початку роботи присутні у сесійному залі вшанували хвилиною мовчання пам’ять наших земляків – солдата 72-ї окремої механізованої бригади Андрія Мірчі та солдата 58-ї окремої мотопіхотної бригади Миколи Лебедя, які загинули у зоні проведення Операції об’єднаних сил на сході нашої держави, і Героя України, депутата обласної ради п’яти скликань Олександра Коросташова, який нещодавно пішов у вічність.
Було сформовано порядок денний, що складався з питань, які депутати не встигли розглянути на попередньому засіданні, і низки додаткових питань, зокрема й щодо змін до регламенту роботи Полтавської обласної ради восьмого скликання. Зміни до регламенту одразу були проголосовані більшістю народних обранців. Відтепер проект рішення приймається за основу і (якщо до нього не надходило пропозицій депутатів) в цілому, якщо за нього проголосувало більше половини депутатів від загального складу обласної ради, а головуючий на сесії може одразу поставити на голосування за основу та в цілому проект рішення, якщо у депутатів відсутні до нього правки, про що головуючий зобов’язаний запитати перед голосуванням.
Варто зазначити, що робота сесії на деякий час була заблокована, адже частина депутатів наголошували, що запізно отримали проекти рішень. Після того, як пристрасті вщухли, депутатський корпус продовжив роботу. Завдяки прийнятим змінам до регламенту час, необхідний на проведення голосування, значно скоротився і понад 50 винесених на розгляд питань було розглянуто протягом кількох годин.
Одним з головних питань порядку денного були зміни до показників обласного бюджету на 2021 рік. Загальний обсяг обласного бюджету за рахунок залишків коштів обласного бюджету на початок року та міжбюджетних трансфертів з Держбюджету, місцевих бюджетів області та бюджетів інших областей збільшився на 422,5 млн грн.
За рахунок субвенції з Держбюджету обсяг обласного бюджету збільшився на 61,3 млн грн. Кошти субвенції з Держбюджету спрямовані на реконструкцію та капітальний ремонт закладів комунальної власності області, а також для забезпечення лікування хворих на цукровий діабет. Окрім того, за рахунок перерозподілу видатків обласного бюджету по галузі охорони здоров’я на цю мету територіальним громадам виділено кошти в розмірі 36,2 млн грн.
На утримання закладів і установ обласного значення, реалізацію заходів обласних програм та формування бюджету розвитку обласною радою додатково спрямовано 95,8 млн грн. З них 15 млн грн виділено на потреби закладів охорони здоров’я, 6,8 млн грн – закладів освіти, 5,8 млн грн – закладів культури, 1,2 млн грн – закладів соціального захисту населення.
Залишки коштів субвенції з Держбюджету місцевим бюджетам в розмірі 65,8 млн грн спрямовані на оновлення матеріально-технічної бази обласних навчальних закладів, реалізацію заходів із розвитку системи охорони здоров’я в сільській місцевості, утримання та розвиток автомобільних доріг і дорожньої інфраструктури.
Спілкуючись із журналістами після закінчення роботи сесії, голова Полтавської облради Олександр Біленький зазначив: «Депутати своїм рішенням розподілили майже 92 мільйони гривень залишків коштів обласного бюджету на початок року. Зокрема 15 мільйонів гривень буде спрямовано на «антиковідні» заходи. Передбачено 7 мільйонів гривень на ремонт обласної філармонії – ми розраховуємо до Дня Незалежності України повністю закінчити реставрацію. Також кошти спрямовуються на облаштування спортивних майданчиків, закупівлю сміттєвозів. Обсяг фінансування Фонду розвитку територій наразі невеликий, втім ми розраховуємо на перевиконання бюджету й плануємо згодом внести відповідні зміни в бюджет».
У ході засідання також було заслухано інформацію директора департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака щодо боротьби з пандемією коронавірусу на Полтавщині та вакцинації мешканців області, розглянуто низку інших соціально значущих питань, ухвалено звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших центральних органів виконавчої влади. Серед них – звернення, що стосуються врегулювання питання передачі газорозподільних мереж низького та середнього тиску в комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області.
«Ми відреагували на запит людей з приводу тарифів на газ, на транспортування газу, – саме цю ситуацію відображено у зверненнях депутатів обласної ради. Тобто ми вважаємо за необхідне, щоб держава роз’яснила права громад на газопроводи середнього та низького тиску, які будувалися за рахунок громад та кооперативів, а потім були передані в постійне користування газорозподільним компаніям», – зазначив Олександр Біленький.
Також, за словами голови обласної ради, депутати розглядають можливість створення комунальних підприємств, які б займалися наданням послуг розподілу природного газу: «Ми хочемо з’ясувати, який буде наслідок, якщо певна громада запропонує створити відповідне комунальне підприємство. Це не свідчить, що ми однозначно забираємо газорозподільні мережі середнього та низького тиску в свою власність, ми цього зробити не можемо. Однак ми стаємо на бік людей, щоб вони сплачували менше коштів за послуги. У мене було чимало звернень з проханням створити обласне комунальне підприємство, яке б займалося розподілом газу. Але потрібно аналізувати фінансову складову. Також не можу сказати, що комунальні підприємства завжди є ефективним власником, але для стабілізації ситуації таку можливість слід розглядати».
На запитання журналістів стосовно блокування трибуни на початку засідання Олександр Біленький зазначив, що вбачає у цьому політичну складову. Втім закликає колег далі працювати злагоджено, відкинувши зайві емоції: «Завжди після засідання потрібно тиснути руку й слід говорити про те, що нас об’єднує, а не роз’єднує», – наголосив голова Полтавської обласної ради.

Підготував Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ.
«Зоря Полтавщини».

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий