Внесено зміни до показників обласного бюджету Полтавщини

Внесено зміни до показників обласного бюджету Полтавщини

6 липня відбулася п’ята сесія Полтавської обласної ради восьмого скликання. Вів засідання голова облради Олександр Біленький, в роботі сесії взяли участь народні депутати України Андрій Боблях, Костянтин Касай, Олексій Мовчан, Олександр Трухін, голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад.
З початку сесії група протестувальників – представники однієї з політичних сил – заблокувала президію та трибуну, мотивуючи нібито несправедливим розподілом коштів, вимагала зняти з розгляду на сесії питання про внесення змін до показників обласного бюджету Полтавської області. Відповідне звернення озвучив депутат обласної ради Іван Москалик. Блокування президії і трибуни на сесії тривало більше години. З цього приводу голова обласної ради дав доручення працівникам Національної поліції в області навести порядок у сесійній залі та дати правову оцінку діям громадян. Свою незгоду з пікетувальниками висловили депутати різних рівнів. Наступного дня у соціальних мережах Олександр Біленький подякував колегам за підтримку, за те, що «він був не один».
Потому сесійне зібрання запрацювало у робочому режимі. Олександр Біленький поінформував про створення міжфракційного депутатського об’єднання депутатів Полтавської обласної ради восьмого скликання «Збережемо Полтавщину» в складі депутатів обласної ради.
Депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять учасників Операції об’єднаних сил, які загинули, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України: молодшого сержанта Юрія Опришка та старшого солдата Віктора Городніченка.
За традицією відбулося нагородження громадян почесними відзнаками Верховної Ради України та Полтавської обласної ради. Відповідно до Регламенту ради бажаючі виступили з суспільно значущих питань.
Оголошено про добровільне складення повноважень депутатом Олександром Путрею, як було повідомлено обласною виборчою комісією, наступним з виборчого списку партії «Довіра» став директор обласного підприємства «Полтававодоканал» Василь Воротинцев, він і отримав депутатський мандат. Також було повідомлено, що фракцію Полтавської обласної організації політичної партії «Слуга народу» очолив депутат Фахраддін Мухтаров.
До порядку денного сесії було включено понад вісімдесят питань.
Депутати заслухали звіт голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова про виконання Програми економічного та соціального розвитку Полтавської області на 2020 рік, а також делегованих обласною радою повноважень. Вів зазначив, що цей непростий рік, який пройшов під знаком боротьби з пандемією, все ж відзначився позитивними результатами. Відповідно до рейтингу Мінрегіону Полтавська область утримує лідируючі позиції за економічними напрямками, зокрема за напрямком економічна ефективність – перше місце. Полтавщина є лідером із виробництва зерна і за кількістю поголів’я ВРХ, входить до п’ятірки лідерів за обсягами експорту. Пріоритетним напрямком була реформа децентралізації. Із 60 новостворених громад 63,3 відсотка мають високий рівень спроможності.
Депутати внесли зміни до показників обласного бюджету Полтавської області на 2021 рік. За рахунок перевиконання показників доходів загального фонду обласного бюджету за перше півріччя поточного року їх річний плановий обсяг збільшено на понад 628 млн грн.
Ці фінансові ресурси обласна рада додатково спрямувала головним розпорядникам коштів на утримання закладів і установ обласного значення, реалізацію заходів обласних програм та формування бюджету розвитку. Зокрема кошти надійдуть на придбання медикаментів, виробів медичного призначення та обладнання для обласних закладів охорони здоров’я, здійснення капітальних ремонтів приміщень та благоустрій територій обласних закладів соціального захисту, на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію та реставрацію об’єктів обласної комунальної власності, будівництво спортивних майданчиків, придбання спортивного інвентарю, оновлення матеріально-технічної бази комунальних закладів фізичної культури і спорту, закупівлю шкільних автобусів, модернізацію матеріальної бази закладів освіти, здійснення поточних та капітальних ремонтів закладів культури, підтримку аграрного комплексу Полтавщини, здійснення заходів із землеустрою тощо.
Окрім того, за інформацією департаменту фінансів облдержадміністрації, з Державного бюджету місцевим бюджетам спрямовані субвенції:
– на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 195,4 млн грн;
– на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою інфекційною хворобою COVID-19 та її наслідками під час навчального процесу в закладах загальної середньої освіти, – 32,6 млн грн;
– на здійснення підтримки окремих закладів та заходів охорони здоров’я, зокрема для закупівлі кисневих концентраторів, – 24, 8 млн грн;
– на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 6,4 млн грн та ін.
Рішенням сесії внесено зміни до низки обласних програм, зокрема: «Питна вода Полтавщини», «Поводження з твердими побутовими відходами», «Програми зайнятості населення», «Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій», «Розвитку освітнього простору», «Розвитку фізичної культури і спорту» та Регіональної програми «Дітям Полтавщини – якісне харчування».
Депутати також проголосували за виділення 10 мільйонів гривень для КП «Аеропорт-Полтава», прийняли низку звернень до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, затвердили перелік свердловин, які будуватимуть за кошти обласного бюджету в рамках програми «Питна вода Полтавщини», створили два ліцеї, продовжили контракти з директорами комунальних установ Полтавщини.
«Головний підсумок сесії – у нас завжди є необхідна кількість голосів для прийняття будь-якого рішення, – сказав, спілкуючись з журналістами, голова обласної ради Олександр Біленький. – І вони приймаються нею одноголосно, бо питання детально обговорюються в комісіях, фракціях обласної ради. До цього сесійного засідання ми готувалися два тижні, кожній сесії завжди передує копітка робота», – додав він.
Коментуючи інцидент на початку сесії, Олександр Біленький сказав, що бюджет в основному розподіляється на комунальні заклади обласної ради й обласні заклади в усіх регіонах ці кошти отримали, крім того, депутати розподілили фінансові ресурси по обласних програмах «Питна вода», «Шкільний автобус» тощо. «Те, що було на початку сесії, – це «гра м’язами, відповідь на якісь на події». Обласний бюджет – не Державний бюджет. Згідно з Бюджетним кодексом ми не маємо права фінансувати напряму бюджети інших громад, крім обласних закладів. Це може бути лише за рахунок відповідних обласних програм, розроблених за ініціативи депутатів. Тоді ми можемо за умови співфінансування місцевих громад направляти частину коштів на їхні потреби. Немає таких громад, які б не отримали жодної копійки, громади, які брали участь у співфінансуванні, задоволені», – сказав Олександр Біленький.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий