Внесено зміни до показників обласного бюджету

Внесено зміни до показників обласного бюджету

Відбулася тридцять друга позачергова сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання. На початок її роботи у сесійній залі зареєструвалося 66 депутатів. Пленарне засідання вів голова обласної ради Олександр Біленький. У роботі сесії взяв участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

За традицією перед обговоренням порядку денного відбулося вручення почесних відзнак представникам обласної громади. Також депутати звернулися до присутніх з суспільно значущих питань, зокрема виступи стосувалися проблематики стану дорожнього покриття автошляхів області та аудиту і перерозподілу коштів, що були передбачені на зимове прибирання доріг, адже внаслідок теплої і безсніжної зими мав бути зекономлений суттєвий фінансовий ресурс. Після цього депутати затвердили порядок денний засідання, включивши до нього низку додаткових питань.
Головним питанням, що розглядалося на сесії, було ухвалення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік. Депутати підтримали збільшення загального обсягу обласного бюджету на 611,4 мільйона гривень за рахунок залишку коштів обласного бюджету на початок року та міжбюджетних трансфертів з місцевих бюджетів та бюджетів інших областей.
З цих коштів 311,4 мільйона гривень буде додатково спрямовано на утримання закладів, установ обласного значення, реалізацію заходів обласних програм та формування бюджету розвитку. Зокрема кошти надійдуть на будівництво та реконструкцію об’єктів обласної комунальної власності з метою співфінансування проектів Державного фонду регіонального розвитку (123,8 млн грн); на реалізацію заходів «Обласної програми «Питна вода Полтавщини» на 2011– 2020 роки (9,9 млн грн); на придбання обладнання для забезпечення вимог до медичних послуг за «Програмою медичних гарантій» (54 млн грн) тощо.
Загалом на позачерговій сесії було розглянуто ще понад десять питань. Більшість із внесених проектів рішень отримали підтримку депутатського корпусу. Зокрема депутати проголосували за «План заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на 2021–2023 роки», погодилися збільшити статутні капітали Полтавського комунального підприємства «Полтавафарм» та Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго». Було ухвалено рішення з низки інших майнових та фінансових питань.
Проект рішення про збільшення статутного капіталу комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» і Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України щодо недопущення прийняття у запропонованій редакції проектів законів України (реєстраційні номери 2448, 2232, 2351, 0870) не набрали необхідної кількості голосів.
Голова облради Олександр Біленький так прокоментував підсумки роботи сесії: «Завдяки злагодженій роботі депутатського корпусу ми прийняли зміни до обласного бюджету. Було розподілено вільні залишки обласного бюджету, субвенцію з Державного бюджету. Також на сесії прийнято «План заходів із реалізації Стратегії розвитку Полтавської області», який передбачає залучення коштів Державного бюджету, в тому числі коштів Державного фонду регіонального розвитку, на реалізацію найбільш проблемних напрямків діяльності, в тому числі на соціально значущі інфраструктурні об’єкти Полтавщини. Найголовніше – це те, що в питаннях, які викликали певний резонанс, було досягнуто плідної взаємодії депутатів обласної ради та керівництва облдержадміністрації».

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
«Зоря Полтавщини»

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий