Внутрішньо переміщені особи можуть отримати житло у тимчасове користування

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати житло у тимчасове користування

Кабінет Міністрів України затвердив порядок, яким визначив механізм надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням матимуть сім’ї внутрішньо переміщених осіб з неповнолітніми дітьми, вагітні жінки, особи, які втратили працездатність, та особи пенсійного віку з-поміж внутрішньо переміщених осіб.
«Внутрішньо переміщеною особою для взяття на облік подається заява до відповідного центру надання адміністративних послуг або відповідного органу місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності – відповідної військово-цивільної адміністрації у межах території обслуговування органу соціального захисту населення, в якому вони перебувають на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб протягом року», – розповіла перший заступник начальника ГТУЮ у Полтавській області Дар’я Бриндак.
Взяття на облік внутрішньо переміщених осіб може здійснюватися за заявою представників, уповноважених внутрішньо переміщеною особою, на основі письмової довіреності, завіреної в установленому законом порядку.
До заяви додаються: копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. У разі подання заяви уповноваженим представником внутрішньо переміщеної особи пред’являються документи, що посвідчують особу представника, та копія довіреності; копія довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності); акт обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири); копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо); довідки про доходи заявника та всіх членів його сім’ї за попередні шість місяців; копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України); копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
Особі, яка подала заяву про взяття на облік, уповноваженим органом, що здійснює взяття на облік, видається опис документів, в якому зазначаються інформація про дату подання та реєстрації заяви, реєстраційний номер заяви та перелік документів, доданих до заяви, за підписом посадової особи, яка їх прийняла.
З метою ведення обліку, визначення осіб, яким будуть надані житлові приміщення, уповноваженим органом утворюється житлова комісія з обліку внутрішньо переміщених осіб та надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщеним особам.
Комісія більшістю голосів присутніх на засіданні членів затверджує висновок щодо питання взяття на облік. Висновок затверджується комісією за результатами розгляду поданої внутрішньо переміщеною особою заяви з вичерпним переліком документів.
Рішення про взяття внутрішньо переміщеної особи на облік або про відмову у взятті на такий облік приймається уповноваженим органом протягом десяти днів з дня подання висновку комісії щодо такої особи. Потім уповноважений орган не пізніше семи робочих днів з дня прийняття рішення надсилає внутрішньо переміщеній особі поштовим відправленням повідомлення із зазначенням дати взяття на облік, дати і номера рішення або підстави для відмови у взятті на облік.
Підставами для відмови у взятті внутрішньо переміщених осіб на облік є: неподання необхідного пакета документів; подання документів, що містять недостовірні відомості.
«Житлові приміщення з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб безоплатно надаються внутрішньо переміщеним особам та членам їхніх сімей у тимчасове користування на строк до одного року з можливістю продовження на наступний строк у разі відсутності змін у їх статусі та якщо вони не набули іншого місця проживання», – зауважила Дар’я Бриндак.

Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий