Вогонь, вода і мідні труби

??????????

Вогонь, вода і мідні труби

Команда «Оріон» із Кобеляцького району успішно представила Полтавщину на всеукраїнських змаганнях «Школи безпеки»

Серпень 2019 року надовго запам’ятається команді «Оріон» опорного закладу «Білицька ЗОШ № 1 І–ІІІ ступенів», яка взяла участь у ХVІІ Всеукраїнських зборах-змаганнях «Школи безпеки», приурочених до 20-ї річниці всеукраїнського руху «Школа безпеки».
Уже вдруге учасників збору-змагань приймав Львівський державний університет безпеки та життєдіяльності, який зацікавлений у популяризації навчального закладу й професії рятувальника. Полтавську область на всеукраїнських змаганнях (уже всьоме) представляла команда Білицької ЗОШ № 1 із своїм незмінним тренером, керівником гуртка «Школа безпеки» Мариною Барбі.

Цього разу честь Полтавщини захищали колишні члени гуртка «Школа безпеки», учасники попередніх змагань, а нині – студенти вузів Ігор Халява і Владислав Урсул (допустимий вік учасників – до 18 років), школярі Дмитро Журавський (капітан), на рахунку якого це були треті змагання, Катя Ємець, Олена Жирко, Олександр Щур (для них це були другі змагання такого рівня) і дебютант Юрій Томків. Крім того, колишні гуртківці, неодноразові учасники змагань, а нині студенти вищих навчальних закладів – Олександр Барбі й Катерина Базанова – проявили ініціативу й поїхали на збори-змагання в статусі волонтерів. Олександр був задіяний у суддівстві, а Катерина працювала в секретаріаті. В організаційних моментах задіювали й інших представників нашої команди: Володимир Оченаш був начальником дистанції аварійно-рятувальних робіт у зоні пожежі, а Марині Барбі головна суддівська колегія доручила провести фестиваль патріотичної пісні (до речі, вже вдруге). Це, безсумнівно, – свідчення того, що команду біличан і тренерів знають, поважають, визнають високий рівень підготовки й відповідальності.
* * *
ТРАДИЦІЙНО змагання розпочалися з урочистого відкриття. Юних рятувальників привітали ректор Львівського державного університету безпеки та життєдіяльності Мирослав Коваль і голова громадського руху «Школа безпеки» Алла Негрієнко. Вони побажали захоплюючих змагань і перемоги найсильнішим. А що це буде дуже непросто, вже можна було судити по великій кількості учасників – 22 команди представляли 20 регіонів (а це 250 осіб), які були розділені на дві вікові групи – старша й молодша. Біличани виступали в першій – старшій – групі.
Розпочали із зведених польових навчань. Цей етап чи не найбільше люблять усі діти: вони об’єднуються в сім команд (по одному учаснику), що дозволяє познайомитись, подружитись, швидко приймати рішення в непередбачуваних ситуаціях. З юними рятувальниками працювали студенти й викладачі Львівського університету безпеки та життєдіяльності, а в ролі «потерпілих» були волонтери. Під час таких практичних заходів діти не лише показують свої знання, а й дізнаються багато нового, цікавого.
Досить насиченим на змагання і емоції був наступний день. Команди брали участь у аварійно-рятувальних роботах у зоні технологічних аварій, катастроф. Зокрема, в зоні пожежі; «хімічно-радіаційного зараження»; на висотній будівлі; у зоні акваторії (вода). Останній – дуже цікавий етап, адже учасники повинні не лише добре плавати, а й рятувати, допомагати потерпілим. Наші земляки показали другий результат і отримали нагороди.
Високий результат показали біличани й у проведенні аварійно-рятувальних робіт у зоні «хімічно-радіоактивного зараження», зайняли друге загальнокомандне місце й були нагороджені кубком та грамотами. В аварійно-рятувальних роботах у зоні природного середовища учасники брали участь самостійно, без тренера. А це – дев’ять дистанцій різної складності: орієнтування, долікарська допомога, транспортування хворого тривалістю майже три години. Рятувальники повинні добре знати медицину, щоб вміти вчасно надати першу медичну допомогу. Тож під час наступного етапу вони показали теоретичні знання з медицини (написали тести) і продемонстрували практичні навики при проведенні реанімаційних заходів при серцево-легеневих захворюваннях, накладали пов’язки, фіксували кінцівки при різних травмах. Підсумки показали, що з тестами не дуже пощастило (всі учасники відзначили, що запитання були дуже складні), а за реанімаційні заходи наша команда набрала максимальну кількість балів.
На фестивалі патріотичної пісні команді «Оріон» узагалі не було рівних, і біличани цілком заслужено виграли Гран-прі. Успішно брали участь юні рятувальники в інших конкурсах – «Візитка», «Плакат соціальної реклами», в психологічному етапі.
Особливим для «Оріона» став конкурс «Міс рятувальниця», адже цей титул дістався представниці нашої команди – Каті Ємець, а капітан Діма Журавський виграв титул «Містер посмішка». Львів запам’ятався не лише змаганнями, хвилюваннями й радісними емоціями від перемог. Чималий внесок зробили куратори команди, курсанти університету Олена й Володимир, які кожну вільну хвилину заповнювали екскурсіями по музеях та визначних місцях, адже скільки разів би був у Львові, завжди побачиш щось нове, цікаве, захоплююче.
* * *
КОМАНДА «Оріон», сповнена незабутніх вражень, повернулась додому. Тренер команди, заступник директора Білицької школи з виховної роботи Марина Барбі подякувала за ці емоції голові всеукраїнського дитячого руху «Школа безпеки» Аллі Негрієнко:
– У грудні минулого року в Києві збирались активісти цього руху. Ми розповідали про проблеми юних рятувальників у профільному комітеті Верховної Ради України, зустрічались із заступником міністра молоді та спорту. І нас почули.
За сприяння в організації поїздки на всеукраїнські збори-змагання біличани вдячні начальнику ГУ ДСНС у Полтавській області Володимиру Салогубу, керівнику управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександру Буцькому. Внесок у сумі 10 тисяч гривень за команду зробили агропромхолдинг «Астарта-Київ» і благодійний фонд Полтавського ГЗК.
Про поїздку до Львова членам команди нагадують і еко-рюкзаки з відповідним логотипом, чашки, туристичні сидіння, значки… Приємно усвідомлювати, що учасники «Школи безпеки» не тільки знають теорію, а й уміють правильно діяти в екстремальних ситуаціях.

Наталя ПУЗИНА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий