Володимир КОРОТКОВ: «Вважаю, що я  створюю літопис початку  двадцять першого століття…»

Володимир Коротков на фоні виставки світлин «Світ – дивосвіт природи».

Володимир КОРОТКОВ: «Вважаю, що я створюю літопис початку двадцять першого століття…»

У музеях, школах, бібліотеках Полтави, в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти часто можна побачити виставки відомого полтавського фотохудожника Володимира Короткова. Багато культурних подій, зокрема тих, які відбуваються в Полтавському літературно-меморіальному музеї І. П. Котляревського та обласному краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, проходять за участю фотографа. Музейники часто звертаються до нього, коли потрібно зафіксувати щось для історії за допомогою фотоапарата. Володимир Коротков не відмовляє – охоче допомагає музеям створювати фотоархіви.

– Вважаю, що я створюю літопис початку двадцять першого століття, фотографуючи людей, мистецькі дійства, архітектуру і природу міста та околиць, – каже майстер.
Добра співпраця склалася у Володимира Сергійовича з Полтавською міською бібліотекою-філіалом №12, де проходить виставка його світлин на осінню тематику під назвою «Світ – дивосвіт природи». Це не перша виставка автора в стінах бібліотеки на живописному полтавському Подолі. Фотороботи Володимира Короткова демонструвалася тут в різні пори року. Тепер ось – листопад: особливий період, стан природи, який треба вміти відчути, щоб побачити в ньому красу.
– Я фотографую тільки Полтаву та її околиці для своєї виставкової діяльності, – пояснює Володимир Коротков. – У мене є різні авторські цикли фотографій, пов’язані з Полтавою. Існують напрямки, за якими я можу ці цикли поповнювати і розширювати.
Цикл «Жива краса Полтави» представлено переважно флористикою.
– У дендропарку дуже багато ландшафтних цікавинок, тому там легко працювати над пошуком неповторних художніх рішень, – каже Володимир Коротков. – Місцевість пересічена, є озерця, струмок дуже цікавий…
Майже два місяці у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського триває виставка світлин Володимира Короткова під назвою «Полтава – красуня міст українських». Експозицію з великою любов’ю оформили працівники музею. Оскільки інтерес до художньої фотографії в сучасному суспільстві дуже великий, виставки робіт фотохудожника Володимира Короткова можуть бути представлені одночасно в двох (або й більше) місцях. У деяких закладах освіти Полтави є постійно діючі виставки цього фотомайстра.
У доробку Володимира Короткова багато цікавих репортажних знімків, пов’язаних з подіями в місті, особливо тими, в яких беруть участь діти.
***
Народився Володимир Коротков у Харкові в 1952 році. Має вищу освіту інженера-механіка, займався технологією машинобудування, обробкою металів при створенні машин і механізмів, працюючи на підприємствах на інженерних посадах. Майже 35 років Володимир Сергійович пропрацював на Полтавському турбомеханічному заводі.
– Робив найкрупнішу машинобудівну продукцію, яка відправлялася в Індію, Польщу, Югославію, – згадує Володимир Коротков. – Дуже любив машинобудування. У нас на ПТМЗ виготовляли також турбінні запасні частини для електростанцій. Бували такі завдання, що робітники цілодобово не виходили з заводу. Наприклад, коли потрібно було терміново зробити деталі для теплоелектростанцій у Казахстан, Підмосков’я, Ленінград (теперішній Санкт-Петербург).
Останні 7 років перед виходом на заслужений відпочинок Володимир Сергійович працював у міському методичному кабінеті управління освіти провідним фахівцем центру інноваційних технологій.
Фотографуванням Володимир Коротков захоплюється ще зі шкільних років. Зараз нарешті має можливість повністю присвятити себе улюбленій справі.
Розглядаємо фотографії, представлені на виставці «Світ – дивосвіт природи». Ось річка Коломак, міст через неї. А ось відображення у воді монастиря – Володимир Сергійович переконаний, що ніхто такого фото не робив.
На фото – садиба Івана Котляревського, огороджена парканом, якого сьогодні немає. Це вже історія. А це – центральна частина міста: зараз високі ялинки закривають зафіксовану на знімку історичну споруду, а коли Володимир Коротков робив фото, деревця були маленькі…
На виставці в бібліотеці №12 є фотопейзажі Володимира Короткова, які раніше демонструвалися в експозиції під назвою «Полтавські віддзеркалення».
Споглядання світлин Володимира Короткова дарує естетичну насолоду, показує те, що було в минулому і вже змінилося, вчить зосереджувати увагу на прекрасному.

Наталія ЖОВНІР
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий