Володимир МАЛУХА: “2020-й став для мене найкращим: збулися дві мої мрії”

Володимир МАЛУХА: “2020-й став для мене найкращим: збулися дві мої мрії”

Про Володю Малуху із Біликів Кобеляцького району ми розповідали у вересні минулого року. Нагадаємо: 21-річний юнак через захворювання на дитячий церебральний параліч прикутий до інвалідного візка. Та, незважаючи на це, веде активний спосіб життя: на відмінно закінчив школу, пише вірші, малює, а останнім часом зацікавився музикою, записував композиції у стилі «реп». З’явилися навіть замовлення, завдяки музиці знайшов багато нових друзів. Але старенький комп’ютер не витримав…

Володя залишився без спілкування і улюбленого заняття. Вирішив збирати гроші на новий комп’ютер, паралельно з’ясовував, якими повинні бути системний блок, монітор і таке інше. Дізнавшись про ціни, зрозумів, що кошти на покупку доведеться збирати не один рік. І тоді Володя вирішив звернутися до небайдужих людей із проханням допомогти йому фінансово. Цим зверненням зацікавилися журналісти місцевих видань, потім приєдналися колеги з обласних і всеукраїнських, а Володя став телевізійною «зіркою».
Був героєм і програми «Стосується кожного», що виходить на телеканалі «Інтер». Журналісти організували нашому земляку запис у професійній музичній студії, обстеження в медичній клініці, а безпосередньо під час програми продюсер Юрій Фальоса висловив готовність допомогти Володі з придбанням ходунців.
До речі, ще під час першої розмови Володя розповів, що раніше мав можливість їздити вулицями Біликів, зустрічатись із друзями, але коли поламався електровізок, усі подорожі припинились. І тоді він попросив приварити до візка ручки, тримаючись за які пробував ходити. Важко було, але юнак не з тих, хто зупиняється перед труднощами.
А на звернення про допомогу стали надходити перші кошти. Благодійники – відомі й невідомі – перераховували від кількох сотень до кількох тисяч… Володя радів кожній гривні, дякував кожному. Завдяки добродійникам порівняно швидко на його банківській картці з’явилася необхідна сума.
Юнак здійснив свою мрію: купив комп’ютер, освоїв його. Першу музичну композицію на новому потужному комп’ютері Володя Малуха записав як подарунок для журналістів і благодійників. Щиро вдячна тобі, юначе, за серце, яке вміщує стільки добра й любові до всіх людей.
Але все більше давала про себе знати потреба у функціональних ходунцях. В Україні таких не виготовляють. На імпортні ціна починалась із 100 тисяч гривень і вище. Можливо, знову зважився б попросити допомоги. Та Юрій Фальоса не забув про хлопця з Біликів. Час від часу телефонував, цікавився, як просуваються справи в музиці, розповідав, що робить, аби розв’язати проблему з ходунцями.
– Коли в студії почув, що Юрій хоче тобі допомогти, ти повірив у серйозність намірів чи сумнівався? – запитала у Володі.
– Повірив. Я звик усім вірити. Можливо, тому, що на своєму шляху зустрічав хороших людей. Юрій Фальоса вів перемовини з відомою фірмою «Грілло», що в Італії, яка займається виготовленням обладнання для інвалідів. Він і сам не здогадувався, наскільки це буде складно. Думав, що треба купити, й усе. Але ж ні. Довелося зв’язуватись із керівництвом фірми, інженерною службою. Коли він переслав результати мого медичного обстеження (обладнання виготовляється лише індивідуально), то італійці, ознайомившись із документами, не вважали за доцільне братися за це замовлення. Мовляв, це даремно, все одно не зможе ходити. І тоді Фальоса запитав: «Чи немає відео, яким можна було б підтвердити, що ти можеш ходити?». На щастя, відео випадково збереглося. Його й відправили в Італію. Після цього розпочалися роботи над виготовленням ходунців.
Історію білицького репера Юрій Фальоса розповів співачці Реджіні, яка зараз живе в Італії, і вона зі своєю родиною зголосилася допомогти Володі, заплатити за ходунці. Для цього їй довелось продати пісню, додати певні заощадження. Фальоса, який зараз є її продюсером, розповів:
– Реджіна має велике добре серце. Адже не кожна людина вирішить допомогти зовсім незнайомому юнаку. Звісно, наш земляк радів, що мрія почала здійснюватися, та не сподівався, що це буде так швидко. Але справді – святий Миколай роздає подарунки слухняним…
– 18 грудня мене знову запросили в Київ, на зйомки програми «Стосується кожного» за підсумками 2020 року. Як давнього знайомого зустріли редактори проєкту й ведучий Андрій Данилевич. Перший раз атмосфера теж була позитивна, але дещо інша.
Цього разу учасників програми було багато й кожна життєва історія мала продовження. Мала продовження й історія Володі Малухи: в Київ спеціально прилетіла з Італії співачка Реджіна й привезла… ходунці. Емоцій не могли стримати ні юнак, ні його бабуся Наталія, ні присутні в студії.
Але все по порядку. Андрій Данилевич не поспішав озвучувати приємну інформацію. Розмову розпочав здалеку: запитав нашого земляка, чи знайшов нових друзів (а їх з’явилося дуже багато в Україні, Норвегії, Канаді, Америці), чи продовжує займатися музикою…
Потім у залі з’явився Юрій Фальоса, запросили Реджіну, яка сказала Володі:
– Ти робиш усе, що можеш. Робиш багато, а щоб досяг іще більшого, я привезла те, що ти хотів, – ходунці. Я рада, що зробила тебе щасливим.
У студію внесли подарунок. Як зазначив ведучий – фантастичної конструкції. Звісно, щоб навчитися ходити з ними, доведеться тренуватись, можливо, і місяць, і два. Але, знаючи наполегливість, старанність юнака, Андрій Данилевич висловив впевненість, що наступного разу Володя прибуде в студію без інвалідного візка.
Володя розповів, що тренування розпочне навесні. Будинок малий, немає де розвернутися. На вулиці погодні умови не сприяють. Навіть на прогулянку зараз не виїжджає, весь час проводить за комп’ютером. Крім власних планів, має замовлення.
– Неодноразово доводилося чути, що 2020-й, високосний рік, був складним, приніс багато проблем, переживань, – продовжив розмову Володимир. – Для мене – навпаки: 2020-й став найкращим. По-перше, збулися дві мої мрії. По-друге, познайомився з багатьма людьми, які залишили слід у моєму житті. Щиро зичу всім здоров’я, оптимізму й ніколи не здаватися: труднощі тимчасові!
– Про що мрієш у 2021-му?
– Хочу облаштувати власну студію звукозапису. Але для цього немає навіть приміщення. Та мрію і сподіваюся, що мені пощастить.
Зичу Володі Малусі, щоб його життя збагатилося новими звершеннями! Впевнена, що до цих побажань приєднаються й наші читачі.

Наталя ПУЗИНА
Журналіст

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий