Володимир Зеленський: "У вас шикарний потенціал – як сільськогосподарський, так і індустріальний…"

Володимир Зеленський: «У вас шикарний потенціал – як сільськогосподарський, так і індустріальний…»

Як Уже повідомляла «Зоря Полтавщини», 1 вересня Президент України Володимир Зеленський відвідав Полтаву з робочим візитом. Президентський літак приземлився у полтавському аеропорту.

Пізніше, під час спілкування з журналістами, Володимир Зеленський зазначив: «Аеропорт сьогодні не працює, літаки туди не прилітають. І коли я сьогодні приземлився, то зрозумів, чому. Було відчуття, що це наша остання поїздка у житті. Злітна смуга несучасна, непрацююча. Там є нормальний новий термінал, але смуги немає».
На летовищі Главі Держави презентували план розвитку й відновлення регулярних авіасполучень на полтавському летовищі. Виконувач обов’язків генерального директора ПОКП «Аеропорт-Полтава» Володимир Окара розповів, що у 2019 році відбувалися польоти до Шарм-ель-Шейха й Анталії. На кожному рейсі була стовідсоткова пасажирська завантаженість. «Нині в нас є обмеження по частості й навантаженню на смугу. Наразі маємо змогу приймати тільки один літак класу Boeing на добу. Довжина смуги – 2550 метрів, ширина – 42 метри. Для повноцінного функціонування нашого підприємства, відкриття внутрішніх і міжнародних рейсів нам потрібно спроектувати й зробити реконструкцію злітно-посадкової смуги, встановити світлосистему, систему посадки повітряних суден, реконструювати периметрову огорожу, придбати пожежний транспорт, діайсер для протильодової обробки», – зазначив Володимир Окара.
Олег Синєгубов зауважив, що фінансування розробки проектно-кошторисної документації візьме на себе обласний бюджет. Він додав, що після ремонту об’єкта з Полтавської області можна буде літати як внутрішніми рейсами, так і до багатьох інших країн. «Аеропорт на Полтавщині має бути. Я в цьому не сумніваюся, бо це інвестиції, туризм, економічний розвиток і престиж. Це не лише перевезення пасажирів, а й можливість зробити з Полтави транспортний хаб. Адже тут максимальна близькість і до траси М-03, і до залізниці, і до обласного центру. Ініціюватимемо розробку проектно-кошторисної документації для початку реконструкції злітно-посадкової смуги», – зазначив голова ОДА. На проектування і реконструкцію злітно-посадкової смуги необхідно спрямувати 425 мільйонів гривень.
«Обов’язково внесемо полтавський аеропорт до другої частини програми «Велике будівництво», там, де будуть аеропорти в усіх важливих точках України. Почнемо будувати летовища в 2021 році. На Полтавщині працюватиме міжнародний аеропорт», – заявив Президент України.
* * *
Після цього Володимир Зеленський, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та керівник Укравтодору Олексій Кубраков проінспектували хід ремонту відрізку траси М-03 Київ– Харків–Довжанський, що проходить у межах Полтави. Під час минулого візиту Глава Держави їхав частиною цієї дороги та залишився прикро вражений побаченим. Нині ця дорога пройшла якісну реконструкцію.
«Приємно їхати було. Сьогодні прекрасна дорога – ми їхали з аеропорту, прекрасна сучасна дорога, буде стояти», – констатував Володимир Зеленський. Він зазначив, що в наступному році вся автотраса Київ– Харків–Довжанський аж до окупованої території буде повністю відремонтована.
Олег Синєгубов наголосив, що саме полтавський відрізок автотраси М-03 Київ–Харків–Довжанський довгі роки перебував у жахливому стані та на ньому не проводилися ніякі ремонти. «Можна було б й надалі кивати один на одного, тягнути час і виторговувати якісь преференції. Але відремонтувати дорогу Київ–Харків у межах Полтави було моїм принциповим завданням із першого дня на посаді. Ми заручилися підтримкою від держави, дякуючи Президенту, Кабінету Міністрів, парламенту та Укравтодору, область отримала пряму субвенцію в розмірі 95 мільйонів гривень на закінчення робіт. Уже зараз дорогою можна вільно пересуватися. Завершуємо встановлювати освітлення та відбійники, й ремонт буде закінчено», – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.
Загальний кошторис робіт – 214 мільйонів гривень. Об’єкт мав ремонтуватися на умовах співфінансування обласного й місцевого бюджетів: область повністю виконала свої зобов’язання й виділила 105 млн грн, місто – 17 млн грн. Решту коштів (95 млн) було виділено у межах державної субвенції.
Олег Синєгубов розповів Главі Держави про запланований ремонт місцевої дороги Чорнухи–Лубни. Очільник області наголосив, що Полтавщина наразі єдина область в Україні, що запровадила отримання кредиту під місцеві гарантії. На черговій сесії облради депутати підтримали цю ініціативу, й найближчим часом на будівництво дороги надійде 515 мільйонів гривень інвестиційних запозичень. «Наразі активно будується й «бетонка» на автошляху Дніпро– Решетилівка. Всю ділянку з розв’язками та мостами плануємо завершити цього року», – зазначив очільник Укравтодору Олександр Кубраков.
* * *
Під час робочої поїздки до Полтавщини Президент України Володимир Зеленський також оглянув корпус інтервенційної кардіології та реабілітації Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, який реконструйовано в рамках Національної програми «Велике будівництво». Глава Держави ознайомився з автоматизованим пунктом управління кардіологічного диспансеру. Також оглянув кабінети ультразвукової діагностики, ЕКГ, ударно-хвильової терапії, зал фізичної реабілітації. Президент відвідав відділення порушення серцевого ритму, а також рентген-операційний блок і відділення інтервенційної кардіології, поспілкувався з колективом кардіологічного диспансеру.
Володимир Зеленський зазначив, що він справді вражений масштабами реконструкції диспансеру. «Багато разів ми мандрували багатьма країнами, у багатьох лікарнях я був. Бачив найсучасніші лікарні в Європі, в Америці, у світі. Але жодного разу я не бачив державну лікарню, державний центр такого рівня», – сказав Президент під час спілкування з представниками ЗМІ. Також він повідомив, що уряд незабаром має представити план збереження районних лікарень та надання медичних послуг у сільській місцевості. «Ми чекаємо від міністра охорони здоров’я, від Прем’єр-міністра України цієї презентації, де будуть збережені лікарні. А там, де їх немає, буде дуже швидко побудована інфраструктура, щоб людина з маленького села змогла потрапити в найкоротший термін до опорної лікарні. Якщо це далеко, то на місці повинна бути лікарня того чи іншого рівня», – розповів Глава Держави.
Відповідаючи на запитання журналістів стосовно медичної реформи та фінансового забезпечення лікарів, він зазначив: «…Ми поправимо цю медичну реформу – це має зробити МОЗ – і виправимо фінансову несправедливість та інші речі… Що стосується бідності – перш за все питання до заробітних плат, до медичної реформи, яка, ми знаємо, частково має плюси, а частково – великі мінуси через ту нерівність заробітних плат медиків різних ланок – «первинки» та інших лікарів. Існує велика різниця, несправедлива, нечесна. Так не буде – такі речі ми будемо виправляти», – наголосив Глава Держави.
Також на брифінгу йшлося про будівництво у Полтаві нового Палацу спорту для ігрових видів спорту та завершення робіт на спортивних «довгобудах», які є на території Полтавщини. Зокрема голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов поінформував про стан справ з добудовою спорткомплексу з басейнами на 25 і 50 метрів у авіамістечку: «Це «довгобуд», який зводять понад 10 років, наразі ми досягли порозуміння з Міністерством молоді та спорту, наступного року держава виділить нам частину коштів на завершення будівництва». Залишок область профінансує власними силами, це повинно дозволити закінчити будівництво унікального в межах України об’єкта у 2021 році.
«В цілому, я вважаю, дуже непоганий рівень будівництва всіх об’єктів, які були заплановані на 2020 рік», – підсумував розмову Президент України. Щодо доріг – тут тільки плюси. 335 кілометрів – більше ніколи не будувалося на Полтавщині за всі часи незалежної України. Це прекрасний результат». Що ж до стану робіт на низці інших об’єктів програми, то, за словами Володимира Зеленського, деякі з них уже здані, а деякі ще не готові, є затримка приблизно на місяць.
* * *
Під час відвідин Володимиром Зеленським Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Президент України також ознайомився з можливостями розвитку туристичного потенціалу області.
Заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко розповіла про основні туристичні маршрути в Полтавській області. Серед визначних туристичних місць краю вона назвала Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, опішнянський музей українського гончарства, курорт «Миргород», Національний музей-заповідник Миколи Гоголя. Також заступниця голови ОДА згадала про оздоровчий, активний, археологічний, гастрономічний, промисловий, сільський та фестивальний туризм. «Ми бачимо довгострокові перспективи в умовах карантину. Жодна галузь так не завдячує карантину, як галузь внутрішнього туризму. Тому в жовтні ми презентуємо інтерактивну мапу «Віртуальні мандрівки Полтавщиною», – сказала Катерина Рижеченко. Вона також наголосила на важливості завершення ремонтно-реставраційних робіт у будівлі Полтавської філармонії. «Подали її у список «Великого будівництва» по культурі. Вважаємо це необхідним», – зауважила заступниця голови Полтавської ОДА.
Очільник облдержадміністрації Олег Синєгубов додав, що нині опікується питаннями внесення решетилівської вишивки «білим по білому» до «Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО», а також ремонту Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Крім того, у 2021 році планують розпочати реставрацію Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
* * *
Під час робочої поїздки на Полтавщину Володимир Зеленський взяв участь у презентації Стратегії розвитку області на період до 2027 року та представленні кандидатів від президентської партії на місцевих виборах- 2020.
«Кожна область повинна розуміти, що заважає їй рухатися, що потрібно виправити, а найголовніше – хто саме зможе це зробити», – зазначив Президент. На думку Володимира Зеленського, Полтавщина має потенціал, щоб стати центром успіху. Аби місцева молодь не їхала до Харкова чи Києва, а могла реалізувати себе вдома, будуючи сучасний та успішний регіон.
«Тим більше для цього існують всі передумови. У вас шикарний потенціал – як сільськогосподарський, так і індустріальний. Це – паливна галузь, машинобудування, чорна металургія, харчова промисловість. Це – рослинництво й тваринництво. І те, на що сьогодні звернув би особливу увагу. Те, що може стати візитною карткою області, – туристичний та культурний потенціал», – наголосив Глава Держави.
Він зазначив, що цей край подарував Україні та світові багато видатних особистостей, і українцям та іноземцям буде цікаво мандрувати місцями, де вони жили. Зокрема на Полтавщині народилися філософ та поет Григорій Сковорода, письменники Микола Гоголь, Іван Котляревський, Євген Гребінка, Леонід Глібов, Олена Пчілка, Панас Мирний, Павло Загребельний, Григір Тютюнник, вчений та громадській діяч Михайло Драгоманов, голова Директорії УНР Симон Петлюра, композитори Микола Лисенко та Ісак Дунаєвський, вчений, піонер космонавтики Юрій Кондратюк. Тут зростали і працювали письменники Шолом-Алейхем та Олесь Гончар, режисер Олександр Довженко та вчений-натураліст Володимир Вернадський. «Кожне з цих місць може стати реальним культурним і туристичним магнітом. Вже не кажучи про Миргород, Сорочинці, поле Полтавської битви та місто Лубни, засноване князем Володимиром на честь хрещення Київської Русі. Як бачите самі, у вашого регіону – дійсно величезний потенціал», – наголосив Глава Держави.
Голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, представляючи Стратегію розвитку регіону до 2027 року, відзначив аграрний, промисловий, культурний і туристичний потенціал. Зокрема Полтавщина відома машинобудуванням, газодобуванням і гірничодобувною галуззю. «Жодна область без потужної економіки не має свого майбутнього. Ми повинні створити і створимо рівні умови для всіх підприємців. Буде створено інвестиційний офіс для залучення додаткових інвестицій», – зазначив голова Полтавської ОДА. У Полтаві вже побудовано й невдовзі відкриється Центр надання адміністративних послуг (під час робочої поїздки Глава Держави також ознайомився з ходом будівельних робіт на цьому об’єкті, що внесений до програми «Великого будівництва»). ЦНАП надаватиме понад 300 послуг, серед яких – і реєстрація бізнесу.
Серед основних моментів Стратегії очільник області акцентував увагу на інноваційному та науковому розвитку регіону, покращенню бізнес-інфраструктури, інвестиційної привабливості, розбудові креативних індустрій, культури та туризму, адже Полтавська область має щонайменше п’ять туристичних «магнітів», які планують розвивати. Також Олег Синєгубов зосередився на розвитку якісної та доступної медицини для всіх жителів Полтавщини. Серед пріоритетних напрямків, окрім медицини, увага акцентувалася на соціальному захисті та безпечних умовах життя. В 2021 році почнеться будівництво онкологічного диспансеру в Полтаві та реконструкція такого закладу в Кременчуці. Поряд з цим продовжиться реалізація проектів розбудови соціальної інфраструктури та доріг. Ще одним об’єктом стане сміттєпереробний завод, що має вирішити вкрай гостру проблему регіону щодо твердих побутових відходів. «Інвестори є. Але вони хочуть гарантій, що коли почнуть інвестувати, щоб влада була стабільна, професійна і щоб цю земельну ділянку їм для будівництва надали», – зазначив голова Полтавської ОДА.
Президент побажав успіху Полтавщині, а також звернув увагу на необхідність облаштування набережної в обласному центрі: «Я чув скарги від місцевих жителів, що Полтава – це місто, де річка є, а набережної, на жаль, немає. Думаю, що влада міста – і, очевидно, вже не ця, а наступна – має вирішити це важливе для людей питання. Знаю, що у вас є прекрасний парк, і полтавцям хочеться, щоб там був не елітний торговельний центр, хмарочос чи інші незрозумілі забудови, а набережна й зона відпочинку для людей», – зауважив Володимир Зеленський.
Він висловив сподівання, що саме за принципом «Для людей» Полтавська область розвиватиметься в майбутньому.

За матеріалами president.gov.ua, adm-pl.gov.ua та брифінгу Президента України Володимира Зеленського підготував Ігор Охрименко.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий