Волога на пластикових вікнах: що робити?

Волога на пластикових вікнах: що робити?

Пластикові вікна не пропускають протягів, їх не треба додатково утеплювати на зиму, вони естетично виглядають. Єдине, на що часто нарікають господарі помешкань із пластиковими вікнами, – поява конденсату на склі. Якщо ігнорувати цю проблему, в квартирі може відчуватися вогкість, а згодом з’явиться цвіль та інші види грибка.

Поява крапельок води всередині склопакета, тобто між листами скла, однозначно свідчить про його брак. Якісний склопакет має бути герметичним, і конденсат всередину потрапити ніяк не може. Якщо ж проблема є, звертайтеся до компанії, у якій ви замовляли вікна. Склопакет мають замінити по гарантії.
Інвестори житла в новобудовах економ-класу зазвичай додатково доплачують у ході будівництва за встановлення вікон із дво- чи трикамерними склопакетами. Якщо ж квартира придбана вже після здачі об’єкта в експлуатацію, вікна у ній можуть виявитися з найдешевшими однокамерними склопакетами, які не відповідають нормам теплоізоляції. Холодне повітря ззовні сильно охолоджує навіть внутрішню поверхню скла, а велика різниця з температурою у кімнаті призводить до того, що на вікні рясно виступає конденсат.
У такому разі єдиний спосіб вирішення проблеми – заміна склопакетів на більш теплі. Чим більше шарів скла і повітряних камер між ними, тим краща тепло- і шумоізоляція конструкції. Товщина будь-якого скла повинна бути не менше 4 мм.
Теплоізоляційні властивості виробу залежать також від характеристик ущільнювача. Найнадійнішими вважаються ущільнювачі з силіконового каучуку. Пам’ятайте також, що між рамою і стіною має залишатися відстань не менше 1,5 см. Вона необхідна для виконання якісного монтажного шва. Віконні укоси потребують утеплення як з вулиці, так і зсередини. Зовні – пінопластом, а зсередини – бажано мінеральним утеплювачем.
Причиною утворення конденсату може бути нещільне прилягання стулок до рами. Виявити проблему вдасться і самостійно, за допомогою газетного листа. Папір поміщають між стулкою і рамою, потім закривають вікно. Якщо конструкція відповідає стандартам якості, дістати газету дуже складно.
Причиною вологи на вікнах може стати надто широке підвіконня, через яке тепле повітря від батареї не доходить до склопакетів. Інша причина – велика кількість кімнатних рослин на підвіконні.
Нерідно буває так, що проблем із монтажем вікон не виявлено, склопакети якісні, підвіконня середньої ширини чи навіть вузьке, а конденсат все одно з’являється. Тоді джерела зайвої вологи слід шукати всередині помешкання. Надлишкову вологу можуть виділяти нещодавно поклеєні в квартирі шпалери, покладена керамічна плитка, стяжка підлоги тощо.
Не уникнути надмірної вологості в кімнатах, де сушиться мокра білизна, на кухнях, де готується їжа без вмикання витяжки. Ще гірше, якщо в помешканні погано працює вентиляційний канал, наприклад, через засмічення.
Усунувши причини підвищеної вологості в оселі, господарям зазвичай вдається впоратися з проблемою утворення конденсату на вікнах. Щоб запобігти її повторенню, важливо не забувати про регулярне провітрювання приміщень. Якщо погода дозволяє, можна залишати стулки в режимі щілинного провітрювання для забезпечення нормальної циркуляції повітря.

За матеріалами інтернет-сайтів.

Поділися:

Добавить комментарий