Ворогу не вдалося  нас зламати.  Ми лише зміцніли

Ворогу не вдалося нас зламати. Ми лише зміцніли

Минуло вже більше ста днів героїчного спротиву України повномасштабному російському вторгненню. Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін на онлайн брифінгу 3 червня розповів журналістам, як у ці важкі й героїчні дні Полтавщина тримала і тримає тил.

За сто днів із 24 лютого до 3 червня по території регіону ворог випустив 44 ракети, ними було пошкоджено близько 50 будівель: у деяких повибивало вікна, було зруйновано дахи будинків у Миргороді, Полтаві, Карлівці, в Лубенській та Терешківській громадах, повністю було зруйновано виробничі потужності Кременчуцької ТЕЦ. Від початку повномасштабної війни російська армія завдала на Полтавщині збитків на 242 мільярди гривень. В області пролунало 350 повітряних тривог, сумарно майже 15 діб мешканці провели в укриттях.
«Полтавщині судилося на цій війні стати надійним тилом і потужним гуманітарним хабом. Суми, Охтирка, Харків прикрили нас залізобетонною стійкістю, непохитною мужністю і непоборною силою. А ми їм допомагали. Допомагали вистояти всім, що мали. І ми всі вистояли! – зазначив Дмитро Лунін. – Лише на якихось 15 кілометрів росіяни змогли зайти в нашу область. Але і там, на півночі Полтавщини, у Великих Будищах, у Веприку, окупантів ганяли на «гадяцькому сафарі». Вони тікали по лісах і кидали танки посеред дороги. Військові, тероборона та мисливці відібрали в росіян більше 20 танків і передали ЗСУ. А тягали це російське залізо звичайними тракторами. Ось такий у нас аграрний край! Незважаючи на небезпеку обстрілів, аграрії Полтавщини завершили посівну на 100 відсотків. Вчасно і в запланованих обсягах. Засіяли майже півтора мільйона гектарів.
Сьогодні та кожного дня велика шана нашим військовим, нашій теробороні, правоохоронцям. Нашим миргородським льотчикам, кременчуцьким артилеристам та полтавським зв’язківцям.
Кожен українець та кожна українка – герої. Всі на своєму місці 100 днів повномасштабної війни здобувають спільну Перемогу. Кожен тримає свій фронт. Виконання бюджету на Полтавщині за 5 місяців склало 127 відсотків, такого перевиконання вдалося досягнути завдяки рентній платі та ПДФО, люди працюють, отримують зарплату, тому я вдячний кожному підприємству й установі. Нині кожен має робити свою роботу якнайкраще, тим і живе область.
За 100 днів ворогу не вдалося нас зламати. Ми лише зміцніли. За ці дні усі наші люди стали героями – бійці, медики, поліцейські, волонтери, комунальники, підприємці, люди всіх інших професій. Усі, хто наближає Перемогу. Окремо хочу відзначити рятувальників Полтавщини. Вони не лише героїчно ліквідовували наслідки ворожих ударів по області, а й допомогали в Харкові в найгарячіші дні. А наші вибухотехніки знешкоджували небезпечні «подарунки», які залишили окупанти на Чернігівщині та Сумщині.
Ми не просто вистояли. Ми завдали ворогу нищівного удару. Ми довели та доводимо, що об’єднані українці можуть зробити неможливе. Україна у своїй боротьбі за свободу об’єднала навколо себе весь вільний світ. Росія вже зазнала стратегічної поразки. І змушена відмовитися від свого початкового плану. Попереду ще багато боротьби, але веде вона до одного – до нашої Перемоги!».
***
На жаль, кожен тиждень приносить сумні звістки про загибель наших земляків у боях з підступним рашистським ворогом. Ще 38 сімей загиблих Героїв отримають матеріальну допомогу в розмірі 50 тисяч гривень із обласного бюджету. Відповідне розпорядження підписав начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.
«Полтавщина продовжує підтримувати родини полеглих захисників України. Раніше 7 родин уже отримали кошти. Виплату за рахунок обласного бюджету одноразової матеріальної допомоги, яка минулого року була 25 тисяч гривень, із початком повномасштабного російського вторгнення збільшили удвічі. Не забудемо наших Героїв!» – зауважив Дмитро Лунін.
***
Сотні бронежителів і касок, закуплених компанією Ferrexpo, передали військовим Полтавщини. Нагадаємо: відповідну амуніцію придбали представники соціально відповідального бізнесу, який працює на Полтавщині. Обласна адміністрація вже прийняла засоби захисту й розподілила їх за призначенням.
«Передали військовим Полтавщини сотні висококласних бронежилетів і касок, які закупила компанія Ferrexpo. Усі громадяни, волонтери, бізнес об’єднують зусилля задля Перемоги. Кожен – на своєму місці, але разом ми тримаємо наш фронт!» – зазначив Дмитро Лунін.
***
Минулого понеділка, 6 червня, своє професійне свято відзначили журналісти. Працівників ЗМІ привітали начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. «Незалежна журналістика – одна з ознак демократичного суспільства. Те, що відрізняє нас від північного сусіда. Працівники ЗМІ тримають свій фронт – інформаційний. Саме ваша професійна та віддана діяльність допомагає підтримувати зв’язок із нашими громадами, блокувати ворожу пропаганду та наближає Перемогу України», – наголосив Олександр Біленький.
«У наш воєнний час на вас ліг почесний обов’язок інформаційного спротиву російській агресії. І ви щодня ведете цю боротьбу, – підкреслив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. – Щиро дякую вам за те, що обрали таке відповідальне і непросте покликання.
Нині, під час війни, ви інформуєте суспільство. Доносите правду. Ваша сміливість викликає повагу. Бережіть себе! Міцного вам здоров’я та якнайшвидшої Перемоги всім нам. Все буде Україна!»

Підготовлено за матеріалами офіційних веб-порталів Полтавської ОВА та Полтавської облради.

Поділися:

Добавить комментарий