«Ворскла» – «Інгулець» – 2:0

Початок нового сезону видався для «Ворскли» напрочуд вдалим. Звичайно, матчі першого і другого турів полтавська команда грала вдома, до того ж проти дебютантів Прем’єр-ліги, але результат, як то кажуть, на табло – у заліку шість очок, сім забитих і два пропущених м’ячі.
Поєдинок з «Інгульцем» розпочався з атак гостей, які мали можливість відзначитися вже на перших хвилинах гри, ще один досить небезпечний момент трапився у середині першого тайму. Але на перерву полтавці пішли, ведучи в рахунку. Гарна комбінація Альюна та Васіна завершилася влучним ударом Степанюка, який у цьому сезоні поки що не залишав ігровий майданчик без забитого гола, – 1:0.
Початок другого тайму відзначився активною грою обох команд, але рахунок на табло тримався аж до 67-ї хвилини. А саме – до пенальті, що був призначений головним арбітром після прострілу того ж Степанюка і потрапляння м’яча у відставлену руку Коваленка в штрафному майданчику гостей. Кане пробив точно, і перевага «ворсклян» сягнула двох м’ячів.
Деякі з футбольних оглядачів зазначали, що друга «жовта» картка Козаку (за симуляцію), яка на 70 хвилині гри призвела до вилучення в складі гостей і, як дехто вважає, у кінцевому підсумку допомогла «Ворсклі» залишити свої ворота «сухими», була аж занадто суворим покаранням. Але всі крапки над «і» в цьому епізоді після матчу розставив головний тренер «Інгульця» Олександр Лавриненко: «У принципі, все по ділу, арбітр вважав це за потрібне. Нічого вигадувати і шукати причину, треба в собі розбиратися».
Залишившись вдесятьох, супротивники не спромоглися забити принаймні гол престижу, більше не засмучувала воротаря «Інгульця» й «Ворскла». 2:0 – і полтавці здобувають другу поспіль перемогу в Прем’єр-лізі.
Головний тренер полтавської «Ворскли» Юрій Максимов так прокоментував гру своїх підопічних: «Це був матч з дуже хорошою командою, згуртованою. «Інгулець» грає в короткий і середній пас. Задоволений, що забили наприкінці першого тайму. Тому що в другому таймі нам було б ще важче, бо це колектив, який грає разом протягом не одного сезону. Могли б взагалі першими пропустити, програти. А так, слава Богу, виграли, сподобалися кінцівка першого і початок другого таймів.
Нам обов’язково потрібен ще один опорний півзахисник. Є Челядін – молодий, але його трохи зарано пускати в бій. У нас усі півзахисники крайні, а в центральній зоні потрібна людина «з двома серцями», умінням відбирати».
Кольори «Ворскли» у звітній грі захищали: Різник, Чеснаков, Яворський, Альюн, Пердута, Васін (Пешич, 68), Пуцлін (Опанасенко, 79), Кане, Сапай (Якубу, 62) Кулач (Щербак, 80), Степанюк (Ребенок, 80).
Перемога над «Інгульцем» дозволила нашим футболістам стати одноосібними лідерами чемпіонату УПЛ. На два очки від полтавців відстають «Динамо» і «Десна», які завершили свій поєдинок унічию. Щоправда, наздогнати «Ворсклу» за абсолютними результатами другого туру може один із беззаперечних лідерів українського футболу «Шахтар», який свій матч проти «Руха» проведе пізніше.
Результати інших матчів 2-го туру: «Дніпро-1» – «Олімпік» – 1:3, «Колос» – «Львів» – 4:0, «Динамо» – «Десна»– 0:0 «Минай» – «Олександрія» – 1:0, «Зоря» – «Маріуполь» – 0:1.
У третьому турі захищати приємну для полтавських вболівальників лідируючу турнірну позицію «ворскляни» будуть у виїзному матчі проти «Олександрії». Поєдинок має відбутися у суботу, 19 вересня.