“Ворскла” – “Карабах” – 0:1

Скажемо одразу, що матч четвертого туру групового турніру Ліги Європи УЄФА між полтавською «Ворсклою» і азербайджанським «Карабахом» приніс нашим уболівальникам чимало розчарувань. А напередодні гри наставник «Карабаху» Гурбан Гурбанов, який прийшов на передматчеву прес-конференцію із провідним гравцем збірної Азербайджану Гарою Гараєвим, заявив, що «поважає «Ворсклу», яка не слабша за «Спортінг» з «Арсеналом», але відступати нікуди, і тому, проаналізувавши прорахунки попередньої гри, «Карабах» готовий перемагати». Посольство Азербайджану в Україні ще за тиждень до цього закликало співвітчизників підтримати «Карабах». «Гордість Азербайджану, єдина команда, яка продовжує виступати у Єврокубках, «Карабах» приїздить в Україну для проведення чергового матчу. Суперник – «Ворскла», якій «Карабах» програв у Баку. В нас є можливість підтримати «Карабах» у цій зустрічі. Давайте перетворимо виїзний матч «Карабаху» в домашній», – йшлося у зверненні посольства.
У свою чергу докласти усіх зусиль задля перемоги пообіцяв і головний тренер «Ворскли» Василь Сачко, адже перемога у подальшому давала шанс боротися за вихід із групи.
Вже вранці 8 листопада на вулицях міста було помітно, що гості матимуть неабияку підтримку. З початком матчу наявність на трибунах значної кількості азербайджанських прапорів відразу привертала увагу. Як і білий від приморозку газон футбольного поля, бо з невідомих причин дирекція стадіону вирішила не включати підігрів. У підсумку обидві команди стали заручниками «ковзанки» і слизького м’яча. Однак полтавці набагато швидше, ніж суперник, змогли звикнути до такої ситуації. Команді Сачка вдалося першій створити небезпечний момент у цьому поєдинку: Шарпар ударом головою завершив влучну передачу Пердути з правого флангу, але не зміг відправити м’яч точно в дальній кут воріт гостей. І тут на 13-й хвилині сталася прикра подія, яка, можливо, була визначальною для подальшого ходу гри. Артур допускає грубу помилку – без будь-якої необхідності віддає безадресну передачу в центр власного карного майданчика, до м’яча мчить Медведєв, і наш голкіпер кидається йому в ноги, збиваючи на газон. Арбітр призначає пенальті, а Абдуллаєв чудово справляється із завданням – 0:1. Щоправда, треба віддати належне Шусту – Богдан ледь не дістався до м’яча.
Надалі «Ворскла» швидко втрачала м’яч, робила неточні передачі, що, безумовно, заважало зрівняти рахунок. Натомість гості впевненіше тримали гру на нашій половині поля, ніж полтавці – на їхній. До кінця першого тайму, як і на початку другого, “ворскляни” так і не створили гострих моментів біля воріт суперника. Зате гості двічі могли відзначитися ще одним голом (Зубір і Мічел).
У другому таймі суддя через безлад на трибунах двічі зупиняв гру. За другим разом він навіть вивів гравців за межі поля. Якщо перша зупинка була короткою і причиною її, ймовірно, були наші фанати, то друга тривала близько десяти хвилин і була спровокована швидше за все фанами гостей. Ні оголошення по радіо, ні спроби стюардів не змогли оперативно вплинути на ситуацію.
Цілком ймовірно, що зупинка зіграла на користь господарям. Зокрема їхні зусилля врятувати гру позначилися красивою спробою Кареки пробити по воротах через себе, але м’яч потрапив точнісінько у руки голкіперу. Для того, щоб забити м’яч, полтавцям не вистачило навіть дванадцяти хвилин компенсованого часу, хоча за статистикою з усіх атакувальних показників «Ворскла» була кращою, ніж «Карабах». Десь рятував суперників воротар (знаменитий член збірної Ісландії Халльдоурссон), десь нашим не вистачало гостроти в атаках. У підсумку «Ворскла» втратила очки, які могли б допомогти їй вийти з групи.
На післяматчевій прес-конференції Василь Сачко сказав, що «припустилися страшної помилки – самі собі привезли прикрий гол». Натомість Гурбан Гурбанов задоволений грою своїх підопічних і запевнив, що «Карабах» нарощуватиме успіх.
У наступному турі 29 листопада полтавці прийматимуть лондонський «Арсенал», а «Карабах» – португальський «Спортінг».
«Ворсклу» в звітній грі представляли: Шуст, Пердута, Чеснаков, Чижов, Артур, Якубу (Карека, 55), Скляр, Шарпар, Ребенок, Кулач, Коломоєць.