«Ворскла» – «Колос» – 3:0

Мабуть, ніхто з футбольних експертів не прогнозував, що у домашньому матчі «Ворскли» проти «Колоса» з Ковалівки полтавці отримають «суху» перемогу з перевагою у три м’ячі. Сподівання на позитивний для полтавців результат, звісно, були, та все ж не настільки позитивний! Адже, незважаючи на те, що «Колос» поки не має славетної історії і лише минулого року дебютував у елітному дивізіоні українського футболу, команда зарекомендувала себе як міцний, злагоджений колектив, який може дати бій будь-якому супротивнику. Підтвердження тому і турнірне становище – у випадку перемоги ковалівці виходили б на третє місце у цьогорічній першості, посуваючи з нього «ворсклян», у яких напередодні матчу ще й виникли певні кадрові проблеми. Як відомо, позитивним виявився тест на коронавірус у основного голкіпера полтавців Дмитра Різника, також поза грою (через травму) залишився кращий бомбардир «Ворскли» Владислав Кулач.
Але й у дещо ослабленому складі полтавці у підсумку не залишили гостям жодних шансів врятувати гру, хоч «Колос» уже на початку матчу міг навіть повести у рахунку, досить небезпечно атакуючи на першій хвилині поєдинку. Надалі «ворскляни» поступово посилювали тиск на ворота супротивника, після фолу проти Кане навіть ледь не заробили право пробити одинадцятиметровий удар. Арбітр вказав на «позначку», але перегляд даних системи VAR змусив його відмінити попереднє рішення. Та гол, як то кажуть, «назрівав». На 31 хвилині зустрічі красива атака, в якій взяли участь усе той же Кане і Степанюк, завершилася влучним ударом (головою) Скляра – 1:0. З цим рахунком команди і пішли на перерву.
А у другому таймі полтавці, вистоявши після штурму, який організували гості (коли вже здавалося, що рахунок ось-ось стане нічийним), все ж «дотиснули» супротивника. Спочатку на 59 хвилині гри свій дебютний м’яч забив Щербак, а вже за шість хвилин, скориставшись певною розгубленістю гравців «Колоса» після другого гола, так само вперше відзначився Яворський, засвітивши на табло приємні для фанів «біло-зелених» цифри – 3:0. Незважаючи на всі намагання гостей здобути хоча б «гол престижу», оборонні редути полтавців вкотре встояли. Більше того, в одній із контратак наприкінці гри Челядін міг довести рахунок до зовсім розгромного, але влучив у штангу. У підсумку ми стали свідками красивої гри і чергової, вже четвертої в цьому сезоні, «сухої» перемоги «Ворскли». До речі, полтавський клуб за 10 турів пропустив лише 6 м’ячів і, за цим показником, є кращим серед усіх команд Прем’єр-ліги.
Кольори «Ворскли» у звітній грі захищали: Ткаченко, Яворський, Чеснаков, Альюн, Пердута, Пуцлін (Челядін, 78), Скляр (Гаджук, 87), Якубу, Щербак (Пешич, 87), Кане (Дубко, 87), Степанюк (Кравчук, 73).
Результати інших матчів 10 туру: «Рух» – «Маріуполь» – 0:0, «Інгулець» – «Динамо» – 0:2, «Шахтар» – «Олександрія» – 1:1, «Минай» – «Дніпро-1» – 3:2, «Десна» – «Львів» – 0:1. Матч «Олімпік» – «Зоря» перенесено, адже в «олімпійців» усі воротарі напередодні отримали позитивні тести на коронавірус.
* * *
Завдяки впевненій перемозі над «Колосом» полтавці зберегли за собою третю сходинку турнірної таблиці і тепер лише на один заліковий бал відстають від донецького «Шахтаря», який вчергове втратив очки, зігравши внічию з «Олександрією». Першими, з комфортним трьохочковим відривом від донеччан, йдуть київські динамівці. Саме «Динамо» у суботу, 28 листопада, у центральному поєдинку одинадцятого туру Прем’єр-ліги екзаменуватиме «ворсклян» у Києві. Початок матчу – о 17.00.