“Ворскла” – “Львів” – 3:2

Справжню футбольну феєрію мали можливість спостерігати понад 2 тисячі вболівальників, які 10 серпня завітали на стадіон імені Олексія Бутовського у Полтаві. Впевнений, жоден із фанатів полтавського клубу не залишав домашню арену “Ворскли” незадоволеним. Та й ті, хто вболівав за львів’ян, мали б бути засмучені лише підсумком гри, але це футбол! Сам матч, без сумніву, став справжньою окрасою третього туру чемпіонату УПЛ. У ньому було все – непередбачувана фабула, красиві удари, везіння і “нефарт”, а головне – над зеленим газоном витав дух перемоги, досягти якої палко бажали обидві команди, тож і “рубилися” на радість вболівальникам до останньої миттєвості зустрічі, хоча ще за кілька хвилин до неї здавалося, що футболісти “розпишуть” бойову нічию.
Та про все по порядку…
До поєдинку зі “Львовом” наші земляки підходили з негативним присмаком від перших двох турів першості: дві поразки, два нулі у графах зароблених очок і забитих м’ячів. Тож, як зізнався на післяматчевій прес-конференції коуч “Ворскли”, ця гра була дуже важка з огляду на психологію. “Ми були зобов’язані брати три очки”, – наголосив Віталій Косовський.
Був у “ворсклян” і ще один привід переможно завершити гру, адже матч відбувався напередодні дня народження головного тренера. І хоч заздалегідь вітати й не заведено, є впевненість, що певні розмови про подарунок у роздягальні наших земляків ходили.
Реалізовувати свою жагу перемоги “Ворскла” почала з перших хвилин зустрічі. І “швидкий” гол не забарився. Вже на третій хвилині гри Артур “прострелив” з флангу, воротар львів’ян невдало відбив м’яч, яким впевнено розпорядився Шехіч. Удар… Гол!!! 1:0.
Забитий м’яч окрилив “ворсклян”, вони продовжили атаки на ворота “Львова”, до речі, дуже непогано виглядав новобранець Луїзао, який дебютував у складі “Ворскли”. Вже за п’ять хвилин після стартового свистка, після його паса, ледь не замкнув атаку Коломоєць, який і пізніше мав кілька можливостей. Здавалося б, другий гол назрівав… І він відбувся, але, на жаль, у наші ворота. На 21-й хвилині гри невпевнено зіграв уже воротар “Ворскли”. М’яч відскочив до Шини, який миттєво переправив його Бруно, і той не схибив – 1:1.
Та вже за шість хвилин “Ворскла” знову повела у рахунку. І вчергове подякувати за гол вболівальники мають зв’язці Артур – Шехіч. Боротьба на фланзі, подача,.. і балканець оформлює дубль – 2:1.
Щоправда, “футбольні боги” вирішили, що сценарій першого тайму буде недосконалим, якщо “Львів” майже одразу не отримає можливість зрівняти рахунок, до того ж за допомогою самих “ворсклян”. Чеснаков ледь не зрізав м’яча у власні ворота, та цього разу полтавців виручила стійка. Надалі потужних “пожеж” біля воріт обох команд не виникало, тож (цілком по грі) перший тайм завершився з перевагою “Ворскли” в один м’яч.
Другий тайм виявився для полтавців більш складним. Чи то спрацював психологічний чинник, чи, можливо, краще заграли львів’яни, але сказати, що “Ворскла” домінувала на полі, не можна. Скоріше навпаки, помилки в обороні виникали все частіше, тож гол Шини на 59-й хвилині певним чином був заслуженим. 2:2. Як заслуженою була і жовта картка тріумфатору, який зняв футболку всупереч правилам.
Надалі обидві команди одночасно демонстрували бажання виграти, але ж і всіляко намагалися не програти. Футбольні дружини почергово володіли ініціативою, десь львів’яни навіть переважали, але захисні редути як “Ворскли”, так і “Львова” виявилися більш потужними, ніж атакувальні зусилля форвардів. Матч йшов до завершення, а отже, цікавої, багатогольової нічиєї. Та її величність Фортуна вирішила, що вболівальники ще не отримали всієї гами відчуттів.
Враховуючи затримки у грі (а наприкінці другого тайму на полі навіть пролилася кров – невдало зіштовхнулися воротар полтавців і капітан львів’ян, суддя не угледів тут порушення правил, за це та ще за кілька епізодів потім був жорстко розкритикований тренером “Львова” Богданом Блавацьким), арбітри додали до основного часу матчу 5 хвилин. Вони, по суті, перетворилися у всі сім. І тут пані Фортуна остаточно визначилась, на чиєму вона боці. На останній хвилині гри м’яч потрапляє у руку захисника львів’ян, пенальті чітко реалізує Васін, і вболівальники “Ворскли” починають святкувати першу перемогу у новому сезоні – 3:2!
Можна зрозуміти Богдана Блавацького, який вважав, що більш справедливим підсумком зустрічі була б нічия, але у футболі часто перемагає той, хто більше цього бажає і кому перемога більш необхідна. Минулої суботи це була “Ворскла”!
Наставник полтавського клубу Віталій Косовський так прокоментував вікторію своїх підопічних: “Гра вчергове була поділена на два тайми. У першому наша перевага була великою, але у другій половині матчу суперник перехопив ініціативу. Не варто забувати, що у складі “Львова” грають сильні футболісти, які індивідуально гарно працюють із м’ячем. Другий тайм пройшов “на зустрічних курсах”. Ми мали свої моменти, які не реалізували, суперники вибігали у небезпечні контратаки. Сталося так, як сталося, мабуть, удача повернулася до нас обличчям”.
Кольори “Ворскли” у звітній грі захищали: Ткаченко, Пердута, Чеснаков, Мартиненко, Кане, Петровіч, Габелок, Шехіч, Луїзао (Скляр, 77), Артур (Ребенок, 86), Коломоєць (Васін, 74).
Результати інших матчів 3-го туру: “Динамо” – “Шахтар” – 1:2, “Олександрія” – “Олімпік” – 2:1, “Дніпро-1” – “Десна” – 0:1, “Карпати” – “Маріуполь” – 1:1, “Колос” – “Зоря” – 1:3.
Наступний матч “Ворскла” знову зіграє вдома, 17 серпня, проти “Дніпра-1”. Сподіваємося, що цього разу трибуни відвідає більша кількість уболівальників, адже нині саме час підтримати команду, яка пізнала смак перемоги, і своїми флюїдами допомогти їй закріпити успіх.