“Ворскла” – “Львів” – 4:1

На старті сезону полтавська «Ворскла» продовжує радувати результативністю у матчах чемпіонату Української Прем’єр-ліги. В жодному з трьох поєдинків, що вже відбулися, «ворскляни» не залишали поле без забитих м’ячів, взагалі ж «розписалися» у воротах супротивників вісім разів, що є кращим показником серед усіх учасників першості. До речі, четвертий м’яч у ворота «Львова» став 800 голом «біло-зелених» у вищому дивізіоні українського футболу.

У третьому турі цьогорічної першості полтавці розправилися з львівським клубом, як то кажуть, «без нервів». Хоча ледь самі не пропустили гол вже на перших секундах гри. При передачі м’яча голкіперу помилився Олександр Скляр, і львів’яни мали всі шанси відкрити рахунок. На щастя, все обійшлося, і вже за хвилину Олександр реабілітувався, взявши участь у результативній атаці «Ворскли», яку завершив Кане. Друга хвилина – 1:0. Непогано…
Далі було ще краще. Вже на одинадцятій хвилині гри рахунок подвоїв Тілль. І хоч не можна сказати, що львів’яни «склали зброю», подальший перебіг подій на полі гарно охарактеризував коуч «Львова» Анатолій Безсмертний: «Після перших двох голів команда опинилася у стані «грогі». Ми начебто і тримали м’яч, але дуже погано працювали в обороні й переключалися на відбір при його втраті, у «Ворскли» ж проходили швидкі контратаки, якими вона й користалася. Деякі наші футболісти мали проблеми зі здоров’ям, а деякі – надмірно втомилися, та я вчасно не відчув стан цих гравців, тож це моя помилка і моя провина».
«Ворскла» і насправді вже у першій половині гри забила втретє. На 38 хвилині гри відзначився Степанюк. А в середині другого тайму він же довів рахунок до зовсім розгромного – 4:0. Але без свого м’яча не пішли з поля і львів’яни. Наприкінці гри «Ворскла» не втримала чергову атаку «Львова», і на 86 хвилині у воротах полтавців «розписався» колишній гравець
«біло-зелених» Олексій Довгий.
Головний тренер полтавців Юрій Максимов, відповідаючи на запитання щодо сумної традиції «ворсклян» пропускати на останніх хвилинах матчу, зазначив: «Скажу відверто, хоч і не хочеться нікого ображати. Як то кажуть, покажіть мені «лавку», там повинні бути три-чотири людини, які повинні складати конкуренцію. У нас її просто немає. Є 11 виконавців, хтось один випаде – я вам відверто кажу, немає ким замінити. Нехай на мене ображаються – не ображаються. Я такий, який я є…» Також він жорстко розкритикував одного з новобранців команди, Адеринсолу Эсеола, який взагалі не потрапив у заявку на матч із «Львовом»: «Якщо чесно, взагалі не задоволений цим футболістом. Розраховували на нього, але ж його ставлення до тренувань… Навіть не хочеться про це говорити».
Як би там не було, полтавці отримали впевнену перемогу і (хоч й лише на один день) очолили турнірну таблицю першості України. Вже наступного дня (завдяки перемозі над «Інгульцем») з першої сходинки «біло-зелених» посунула чернігівська «Десна», але, на відміну від виступу в Єврокубку, старт полтавців у чемпіонаті УПЛ з упевненістю можна назвати вдалим.
Честь «Ворскли» у звітному поєдинку захищали: Різник, Якубу, Тамм, Чеснаков, Пердута, Скляр, Челядін (Пешич, 59), Пуцлін (Яворський, 78), Тілль (Кравчук, 78), Кане, Степанюк (Вакула, 73).
Результати інших матчів 3-го туру: «Металіст 1925» – «Чорноморець» – 3:2, «Рух» – «Верес» – 2:1, «Шахтар» – «Олександрія» – 1:2, «Зоря» – «Динамо» – 1:2, «Дніпро-1» – «Маріуполь» – 2:1, «Десна» – «Інгулець» – 2:0.
У наступному, четвертому, турі першості України «Ворскла» на виїзді зустрінеться з дебютантом Прем’єр-ліги – «Вересом» з Рівного. Початок поєдинку – о 17-й годині у суботу, 14 серпня.