«Ворскла»: марафон на старті

Як уже повідомляла “Зоря Полтавщини”, першим з українських клубів, який розпочне боротьбу за єврокубки, стала саме полтавська “Ворскла”. Коли цей номер газети вже було відправлено до друку, наші земляки провели виїзний поєдинок проти фінського клубу “КуПС” з Куопіо.

Міцний фінський горішок

Заснований “КуПС” був у 1923 році і є однією з найуспішніших команд в історії фінського футболу: 6 перемог в чемпіонаті країни, три – в Кубку і одна – в Кубку ліги Фінляндії. Ось уже чотири роки поспіль в першості країни “КуПС” не опускається нижче третього місця, а в 2019 році став чемпіоном Фінляндії. У цьому сезоні клуб бореться за призові місця, а на даний момент знаходиться на другій позиції, на 6 очок відстаючи від “ХІК”. В чемпіонаті у “КуПС” – 5-матчева переможна серія, команда у відмінній формі. Незважаючи на складний графік, “канарки”, як називають гравців фінської команди, поки успішно грають на всіх фронтах: виграли фінал Кубка у “ХІК” (по пенальті), виграли 8 матчів в 12 турах Вейккаусліги, після мінімальної поразки (0:1) у Вірменії вдома розгромили “Ноа” (5:0) в Лізі конференцій. Тож “легкою прогулянкою” для “ворсклян” протистояння з “КуПС” не буде. Хоча на міжнародній арені великих здобутків у фінів немає. КуПС в 14-й раз у своїй історії потрапив в єврокубки. 4 рази “канарки” грали в Лізі чемпіонів (Кубку Європейських Чемпіонів), але завжди вилітали в першому раунді, будь це основний турнір або кваліфікація. Два рази “канарки” грали в Кубку володарів Кубків і також обидва рази відразу ж “вилітали”. При цьому в сезоні-1990/91 “КуПС” грав проти київського “Динамо” і програв 2:6 за сумою двох зустрічей (2:2 і 0:4). Вісім разів “КуПС” грав у Кубку УЄФА/Лізі Європи (один раз після вильоту з кваліфікації ЛЧ). Два рази “канарки” були дуже близькі до потрапляння в груповий турнір, але зупинялися в останньому раунді кваліфікації. У минулому сезоні програли “Клуж” з Румунії (1:3), а в сезоні- 2012/13 вдома виграли у турецького “Бурсаспора” (1:0), щоправда, в гостях поступилися – аж 0:6.

Чотири гри за одинадцять днів

У випадку, якщо за результатами поєдинків 22 і 29 липня “Ворскла” здолає міцний фінський горішок, в наступному раунді кваліфікації їй доведеться грати з переможцем протистояння “Астана” (Казахстан) – “Аріс” (Салоніки, Греція). Матчі цього етапу заплановано на 5 та 12 серпня.
Взагалі ж старт нового сезону для полтавців буде досить напруженим. За одинадцять днів “Ворскла” має провести чотири матчі, а у випадку перемоги над “КуПСом” марафон (з іграми через три доби) триватиме ще як мінімум два тижні.
Перший матч в Українській Прем’єр-лізі полтавці проведуть на своєму майданчику вже у понеділок, 26 липня. Супротивником “Ворскли” буде “Дніпро-1”. Початок поєдинку – о 19:30. У другому турі, що запланований на 1 серпня, “біло-зелені” прийматимуть на стадіоні імені Олексія Бутовського львівський “Рух”.