“Ворскла” – “Олександрія” – 3:1

Нарешті за підтримки полтавських фанатів, які вперше за довгий час отримали можливість повболівати за своїх улюбленців на трибунах стадіону імені Олексія Бутовського, «Ворскла» перервала п’ятиматчеву безвиграшну серію, яка тривала з листопада минулого року. У красивому, а головне – результативному поєдинку полтавці здолали «Олександрію» з рахунком 3:1.

Власне, відступати перед цим матчем полтавцям не було куди, адже невиразна гра у перших матчах цього року наштовхувала вболівальників на думку про те, що боротися навіть за «єврозону», не кажучи вже про медалі першості, «Ворсклі» буде важкувато. Не порадували фанатів «біло-зелених» і перші хвилини поєдинку з «Олександрією». Вже на п’ятій-шостій хвилині гри гості заробили серію кутових і мали три можливості відкрити рахунок. Під час одного з епізодів, після помилки «на виході» воротаря полтавців Різника, який взагалі провів далеко не найкращий свій матч у сезоні, Пуцліну навіть довелося рятувати свою команду, вибиваючи м’яч чи не з лінії воріт. І надалі «Олександрія» володіла ініціативою, а серця полтавських уболівальників стискалися у передчутті неприємностей.
Та «Ворскла» все ж вберегла свої ворота. Гра потроху почала вирівнюватися, і тут помилки припустилися вже оборонні редути гостей. У цілком безневинній ситуації на 39 хвилині зустрічі Бондаренко на своїй половині поля (отримуючи пас від партнера) підсковзнувся і надав шанс Кулачу вийти сам на сам із воротарем «Олександрії». Владислав ситуацією скористався повністю, і на табло засвітилися приємні для полтавців цифри – 1:0.
Перші хвилини другого тайму дуже нагадували початок першої половини зустрічі. «Олександрія» знову пішла в атаку, знову кутові, знову не досить впевнена гра Різника, і цього разу гості свій шанс не змарнували. На 55 хвилині зустрічі Бабогло фактично заштовхав м’яча у сітку воріт полтавців – 1:1. На душі у фанів «біло-зелених» стало зовсім неспокійно, але ситуацію виправив Тілль, який, мабуть, провів за «Ворсклу» свій поки що кращий матч. Саме новачок полтавського клубу вже за пару хвилин мав можливість відновити перевагу полтавців, а на 70 хвилині таки зробив це, завершивши красиву атаку, в якій, крім нього, брали участь Кулач і Пердута. Удар в один дотик – і «Ворскла» знову попереду – 2:1. А вже через 6 хвилин «біло-зеленим» допоміг VAR. Розіграш кутового від полтавців завершився призначенням пенальті, хоча для того, аби вказати на одинадцятиметрову позначку, арбітру довелося переглядати відеоповтор. У підсумку герой цього поєдинку Кулач «з точки» не схибив – 3:1. І як не намагалися гості змінити рахунок і врятувати гру, та забити хоча б один м’яч «Олександрія» так і не спромоглася. Вітаємо полтавський клуб з такою довгоочікуваною перемогою!
Результати інших матчів 16 туру: «Десна» – «Інгулець» – 3:0, «Маріуполь» – «Дніпро-1» – 2:2, «Колос» – «Рух» – 1:2, «Минай» – «Олімпік» – 2:1, «Шахтар» – «Зоря» – 0:1, «Львів» – «Динамо» – 1:4.
Кольори «Ворскли» у звітному матчі захищали: Різник, Пердута, Чеснаков, Альюн, Тілль (Де Ноойєр, 82), Пуцлін, Скляр, Цітаішвілі (Сапай, 65), Кане (Луїзао, 65), Степанюк (Челядін, 72), Кулач.
Гра залишила після себе неоднозначні враження, вона була по-справжньому цікавою, обидві команди мали чимало гольових моментів, такий футбол не може не подобатися, але у діях полтавців у захисті відчувалася певна нервозність, тож працювати є над чим. Та головне, що результату було досягнуто. Перемога над безпосереднім супротивником у боротьбі за «єврозонову» сходинку турнірної таблиці та поразки інших переслідувачів – «Колоса» й «Олімпіка» – дозволили «Ворсклі» закріпитися на п’ятому місці і отримати невеличкий відрив від конкурентів. Наступний матч «ворскляни» проведуть 6 березня проти «Маріуполя». Хоча номінальними господарями поля матчу 17 туру чемпіонату УПЛ є маріупольці, за згодою команд поєдинок відбудеться у Полтаві. Початок гри – о 14 годині.