“Ворскла” пробилася у Лігу Конференцій

Відверто кажучи, після передостаннього туру першості УПЛ 2020/2021 (в якому полтавці зіграли унічию 1:1 з прямим конкурентом у боротьбі за вихід у єврокубки «Десною») шанси «Ворскли» на прорив у Лігу Конференцій виглядали досить примарними. Чернігівцям у своєму заключному поєдинку було достатньо не втратити очки, і тоді будь-який результат завершальної гри полтавців вже не міг вплинути на підсумкову турнірну таблицю.

Тож прихильники полтавського клубу в неділю, 9 травня, вболівали «на два фронти» за «ворсклян» і маріупольців. Обидва колективи зі своїм завданням впоралися. «Маріуполь» розтрощив «Десну» (4:1), а полтавці з мінімальним рахунком (2:1) переграли «Минай» (який за тур до завершення чемпіонату вже втратив шанс залишитися у Прем’єр-лізі і до того ж потрапив у «букмекерський» скандал у матчі з «Шахтарем»). Мабуть, не варто докладно оповідати про перебіг поєдинку «Минай» – «Ворскла». Лише зазначимо, що господарі майданчику дали бій «біло-зеленим» і деякий час (після голу з пенальті на 7-й хвилині гри) навіть вели у рахунку, але «Ворскла» не лише встояла, а й перемогла. На 14-й хвилині м’яч у відповідь забив Кане, а на 41-й – пенальті реалізував кращий бомбардир полтавців Кулач. У другому таймі «ворскляни» втримали рахунок і, на радість своїм вболівальникам, знову пробилися у єврокубкову зону. Фанати «Ворскли», як то кажуть, можуть зітхнути з полегшенням.
Не приховував свого задоволення від підсумків чемпіонату і головний тренер «Ворскли» Юрій Максимов. «У єврокубки виходити завжди приємно. Тепер у нас буде більше відповідальності. Хлопці не просто грали, вони старалися. Зараз дуже радісно на душі», – зазначив у післяматчевому коментарі телеканалу «Футбол» коуч «ворсклян».
Кольори «Ворскли» у звітному матчі захищали: Різник, Чеснаков, Яворський, Сапай, Кане, Скляр, Пуцлін, Ребенок (Кравчук, 34), Степанюк, Тілль, Кулач (Кожевніков, 79).
***
Приємним бонусом для полтавських уболівальників стала звитяга Владислава Кулача, який у цьому сезоні забив п’ятнадцять м’ячів, завдяки чому перевершив клубний рекорд «ворсклян», який тримався ще з 1997 року. Тоді автором чотирнадцяти голів був Сергій Чуйченко. А у змаганнях бомбардирів першості УПЛ 2020/2021 Владислав Кулач переміг, на три м’ячі випередивши гравця київського «Динамо» Віктора Циганкова, який 12 разів «розписався» у воротах суперників. «Вітаємо, пишаємось і чекаємо на продовження гольової феєрії, Владе!» – зазначається на офіційному сайті «Ворскли».
Впевнений, що минулої неділі до вітань «біло-зеленим» із проривом у Лігу Конференцій, Владу Кулачу з перемогою у бомбардирських перегонах приєдналася багатотисячна армія вболівальників не лише з Полтавщини, а й з усієї України. Так, сезон був неоднозначним, наші улюбленці відверто «провалювали» деякі поєдинки навіть із ненайсильнішими супротивниками і «заскочили» в останній вагон єврокубкового потяга не без допомоги пані Фортуни. Отож «ворсклянам» є над чим працювати, але це був класний сезон.
Дякуємо тобі, «Ворскла»! Удачі в євротурнірі!