"Ворскла" провально завершила перше коло чемпіонату

«Ворскла» провально завершила перше коло чемпіонату

Матч між донецьким «Олімпіком» і полтавською «Ворсклою» був останнім у розкладі першого кола чемпіонату Прем’єр-ліги України. Для обох клубів результати ігор на початку першості виявилися відверто невдалими. Донеччани перед початком гри були на останній, дванадцятій, сходинці турнірної таблиці, полтавці вже котрий тур поспіль посідали 10 місце. Для вболівальників «Ворскли», яка у минулому сезоні навіть виступала у груповому турнірі Ліги Європи, та хоч і не пробилася у першу шістку команд за підсумками минулої першості УПЛ, але посіла пристойне сьоме місце, старт чемпіонату 2019–2020 став справжнім шоком.
Не додав позитивних емоцій і матч 11 туру. Гра, до речі, не була відверто «нудною», обидві команди мали можливості для взяття воріт, «Ворскла» навіть більше атакувала, і здавалося, що полтавцям нарешті вдасться перервати «нефартову» смугу. У першому таймі наші земляки мали реальні можливості «розпечатати» ворота номінальних господарів (матч відбувався у Києві). Але свисток судді відправив команди на перерву із нулями на табло.
Обидва м’ячі у цій зустрічі були забиті у другому таймі. І обидва, на жаль, у ворота «Ворскли». Хоча початок другої половини гри знову подарував полтавським вболівальникам надію на загальний успіх. Лише поперечина воріт врятувала «Олімпік» після удару Коломойця. Незабаром міг забити і Васін. Але після цього для полтавців розпочалося чергове жахіття. Спочатку Тейшейра на 67 хвилині гри «розпечатав» ворота «ворсклян». А вже за 8 хвилин «Ворсклі», яка «посипалася», довелося вдруге виймати м’яч із власної сітки. Донеччани мали можливість забити і втретє, але цього разу футбольні боги змилостивилися над полтавцями. «Олімпік» перемагає – 2:0 – і посуває «Ворсклу» з десятого місця.
Варто зазначити, що полтавська команда нині перебуває у дуже глибокій психологічній кризі, клуб не перемагав уже у шести турах поспіль. Більше того, у п’яти матчах «Ворскла» навіть не спромоглася забити м’яч у ворота супротивників. Таким чином за підсумками безвиграшної серії виборола лише одно очко, врятоване у додатковий час у матчі з «Маріуполем». Нині команда з 8 очками поділяє 10–12 місця з тим же «Олімпіком» та «Львовом», який випереджає лише завдяки перемозі в очному протистоянні. Найприкріше, що жодних натяків на те, що Віталію Косовському і його підопічним вдасться кардинально переломити хід боротьби за першу шістку в чемпіонаті поки що не спостерігається. Експериментальний склад команди (до речі, в стартовому протоколі з іноземних легіонерів був тільки Луїзао) продемонстрував, на жаль, таку ж саму невпевненість у грі після пропущеного гола.
Друге коло розпочнеться для полтавців вже наступної суботи у матчі на виїзді з луганською «Зорею». А вболівальникам залишається лише сподіватися на те, що команда нарешті змобілізується і почне не подекуди, а у кожному матчі демонструвати характер, навіть пропускаючи м’ячі у свої ворота.
За «Ворсклу» у звітній грі виступали: Ткаченко, Сапай, Баенко, Чеснаков, Мельничук, Челядін (Скляр, 90), Васін, Луїзао (Габелок, 69), Стрижак, Коломоєць, Козиренко.
Результати інших матчів 11-го туру: «Шахтар» – «Колос» – 6:0, «Карпати» – «Львів» – 0:0, «Зоря» – «Десна» – 2:1, «Динамо» – «Олександрія» – 1:0, «Маріуполь» – «Дніпро-1» – 1:0.