«Ворскла» – «Спортінг» – 1:2

Минулого тижня, а саме – 4 жовтня, до Полтави прийшов великий європейський футбол – відбулося відкриття євросезону, розпочалися домашні матчі «Ворскли» у груповому етапі Ліги Європи (група «Е»).
Це, зокрема, стало можливим завдяки зусиллям керівництва клубу щодо приведення полтавського стадіону у відповідність до високих нормативів УЄФА. І першим випробував полтавців на міцність вдома один із найтитулованіших португальських клубів – лісабонський «Спортінг». Гра викликала великий інтерес. Було продано майже 12 тисяч квитків. Для її висвітлення акредитувалося 25 португальських журналістів, а всього – понад 100 представників мас-медіа.

Згідно з регламентом УЄФА напередодні, у середу, 3 жовтня, журналісти змогли побувати на відкритому тренуванні «ворсклян» на заміській базі у Марках. Найбільше запитань у представників португальських ЗМІ було до Артура й Кареки.
На передматчевих прес-конференціях суперники з повагою поставилися один до одного. Василь Сачко та В’ячеслав Шарпар висловили задоволення від того, що домашні матчі відбудуться саме у Полтаві. Фаворитом був названий «Спортінг», але «граємо вдома, і у нас немає альтернативи, окрім як боротися», – наголосили вони.
У зв’язку з тим, що літак «Боїнг-737» із Лісабона зі значним запізненням прибув у Міжнародний аеропорт «Полтава», журналісти терпляче чекали зустрічі з португальцями. «Ми розуміємо, що «Ворскла» – непроста команда. Вона забила два голи «Арсеналу», програючи чотири м’ячі, виграла у «Зорі», яка вибила з єврокубку «Брагу», але ми готові до того, щоб повністю викластися на полі», – сказав головний тренер португальців Жозе Пезейру. Організованою і дисциплінованою командою, готовою до боротьби і самовіддачі, назвав «Ворсклу» колишній гравець київського «Динамо» (нині півзахисник «Спортінга») Радослав Петровіч.
Вранці наступного дня незадовго до початку матчу португальські футболісти, які поселилися в готелі «Палаццо», прогулялися вулицями Полтави, а керівництво клубу, яке мешкало в готелі «Аристократ», ймовірно, розробляло останні тактичні деталі.
***
Полтавці досить упевнено почали матч і змогли швидко відкрити рахунок. Владислав Кулач вдало зіграв на підборі й ударом в один дотик відправив м’яч у дальній кут воріт – 1:0. Португальці відразу ж пішли в атаку великими силами, але не змогли реально створити загрозливу ситуацію в карному майданчику і чимось здивувати оборону «Ворскли». Гості подали кілька кутових, але усі вони не увінчалися голами. Єдиний небезпечний момент біля воріт «Ворскли» з’явився вже під завісу першого тайму, коли знаменитий Нані обробив м’яч у карному майданчику господарів і пробив. Богдан Шуст показав чудеса реакції і врятував команду. Загалом перший тайм залишився за «ворсклянами». Завдяки чудовій організації гри вони перекрили усі зоні й не дали гостям «грати у їхню гру».
У другій половині матчу полтавці притиснулися до своїх воріт, розраховуючи на стрімкі випади. Тренер «Спортінга» здійснює усі заміни з тим, щоб наростити темп атак. Свій реальний шанс португальці створили, коли Фреді Монтеро пробив у падінні через себе, – Богдан Шуст знову був на висоті. В атаці у відповідь «Ворскла» заробила штрафний і могла зняти усі питання, але Володимиру Чеснакову не вдалося реалізувати момент після подачі В’ячеслава Шарпара. А в кінці матчу відбулося щось неймовірне. Спочатку Фреді Монтеро на 90-й хвилині обробив довгу передачу і повз Чеснакова пробив у дальній кут – 1:1, а ще через хвилину вже у додатковий час Богдан Шуст виручив команду, але на добиванні опинився Жоване Кабрал – 1:2. Зіграти хоча б внічию господарі просто не встигли. Матч було програно за дві хвилини.
***
На післяматчевій прес-конференції тренер «ворсклян» Василь Сачко підкреслив, що реалізовувати задум вдавалося майже 90 хвилин, і висловив сподівання, що ця гра стане «трампліном для подальших звершень».
– Ми вірили у перемогу до останньої хвилини, – сказав Жозе Пезейру.
Він побажав полтавцям перемоги у наступних іграх з «Арсеналом» і «Карабахом».
Кольори «Ворскли» у звітному матчі захищали: Шуст, Пердута, Даллку, Чеснаков, Артур, Скляр, Кравченко (Габелок, 84), Шарпар, Кулач (Сергійчук, 62), Ребенок, Коломоєць.