"Ворскла" – у фіналі!

«Ворскла» – у фіналі!

"Ворскла" – у фіналі!Вигравши в гостях у півфіналі за серією пенальті у «Маріуполя», «Ворскла» вдруге у своїй історії вийшла у фінал Кубка України з футболу. За загальною оцінкою, матч був динамічний, бойовий, напружений, красивий, насичений гострими моментами, а супергероєм його став 16-річний дебютант, воротар «Ворскли» Павло Ісенко. Його гра могла викликати захоплення у будь-якого фахівця. Але, як то кажуть, все по порядку.
У стартові 15 хвилин територіальну перевагу нікому в цій зустрічі здобути не вдалося. Надалі кілька моментів було у гостей: підступний удар у дальній кут воріт «Маріуполя» Кане, «пристріл» Степанюка, відмінне виконання стандарту від того ж Кане, спроба Чеснакова… Але м’яч у ворота не йшов. Натомість на 37-й хвилині відкриває рахунок «Маріуполь», автор гола – Горбунов (1:0). З початку другого тайму у «ворсклян» знову було кілька моментів: удар головою Скляра, у нижній кут пробиває Ребенок… За десять хвилин до завершення основного часу один з найактивніших у звітній грі малієць Кане бездоганно реалізував пенальті за відвертий фол проти Степанюка (1:1). У цілому «Ворскла» активніше провела завершальний раунд, але основний час так і завершився бойовою нічиєю.
Додаткові овер-тайми переваги нікому не принесли, їхня плавна хода вказувала на те, що обидві команди не відмовляться від можливості визначити фіналіста кубка у серії післяматчевих пенальті. І тут Юрій Максимов зробив досить несподіваний хід, яким викликав в усіх глибоке здивування, – за кілька хвилин до завершення додаткового часу замість Різника на поле виходить нікому не відомий 16-річний, високого зросту (190 см) голкіпер Павло Ісенко. Він і став зіркою півфіналу. Ісенко відбиває вже перший удар в серії пенальті від Кулакова. У розвиток цього драматичного поєдинку «ворсклянин» Шехич на радощах запустив м’яч над перекладиною, дозволивши «Маріуполю» повірити у перемогу. Але Ісенко розвіяв ці сподівання, взявши м’яч від Ігнатенка і відбивши гарматний постріл Корнієнка. Тож полтавці у серії пенальті перемогли – 3:2. Юний воротар, відбивши три пенальті з п’яти, сповна віддячив тренеру за довіру і вивів «Ворсклу» до фіналу Кубка України з футболу, який перенесений зі Львова у Харків і призначений на 8 липня.
Як з’ясувалося, Максимов тижнів за два спланував цей хід і попередив юного футболіста.
– Був мандраж, сказав Павло Ісенко, – але він відразу пройшов, коли я вийшов на поле. Ні, я не герой, – додав він у відповідь на емоційні вигуки журналістів, герої – уся команда, будемо готуватися до фіналу Кубка України, будемо прагнути до перемоги.
До речі, юний голкіпер уже отримав цікаві пропозиції від кількох футбольних клубів, у тому числі й від «Шахтаря», але не прийняв їх. Високо оцінили фахівці і гру Кане, якого Йожеф Сабо порівняв із молодим Шевченком.
Тож 8 липня побачимо, чи зможе «Ворскла» повторити у матчі з київським «Динамо» свій тріумф 2009 року, коли у фіналі виграла у «Шахтаря».
Кольори «Ворскли» у звітній грі захищали: Різник (Ісенко, 119), Пердута, Чеснаков, Альюн (Баєнко, 81), Сапай, Скляр, Пуцлін, Ребенок (Шехіч, 76), Кулач (Кравчук, 60), Кане, Степанюк.
***
Фінальний матч за Кубок України між командами «Динамо» (Київ) та «Ворскла» (Полтава) 8 липня транслюватимуть телеканали «UA: ПЕРШИЙ» та «ФУТБОЛ», початок трансляції о 21.25.