“Ворскла” знову  серед лідерів

“Ворскла” знову серед лідерів

Полтавці з мінімальним рахунком перемагають “Колос”

До поєдинку в Ковалівці полтавці підходили з гарним настроєм і у бойовому складі – у 8-му турі команда нарешті отримала «суху» перемогу (яка, до речі, на загал стала ювілейною, двадцятою, під орудою Юрія Максимова), а провідний гравець клубу Олів’є Тілль відновився після травми і був готовий знову допомогти своїй команді у здобутті чергової звитяги. Власне, так воно і сталося – героями звітного поєдинку стали саме Тілль, а також голкіпер «ворсклян» Дмитро Різник, який зберіг ворота «нерозпечатаними». Але про все по порядку…

Матч розпочався майже без розвідки. Вже на перших хвилинах гри супротивники обмінялися небезпечними моментами – мали можливість відзначитися Гавриш і Рангель, а Тілль взагалі «здригнув» поперечку після виконання штрафного удару. На жаль, на 27-й хвилині гри «Ворскла» втратила свого капітана – травму отримав Володимир Чеснаков. На заміну вийшов Артем Челядін і вже за дві хвилини «заробив» пенальті у ворота «біло-зелених». Невдало впоравшись «на другому поверсі» (до речі, надалі весь поєдинок він відіграв досить надійно), Артем «подарував» м’яч супротивнику, а потім з фолом зупинив його у своєму карному майданчику – беззаперечний пенальті. Але, як зазначив на післяматчевій прес-конференції коуч «ворсклян» Юрій Максимов, саме цей одинадцятиметровий штрафний удар він і вважає переломним моментом у цій зустрічі: «Ключовий епізод – це відбитий Дімою (Різником) пенальті. Допоміг команді, й ми почали краще діяти, бо з’явилася впевненість». До речі, «Колос» уже не вперше «провалює» одинадцятиметрові. Виконувач обов’язків головного тренера господарів майданчика Сергій Кузнєцов пізніше навіть емоційно зазначив: «Не знаю навіть, що робити з тим, що «Колос» знову не забив з пенальті. У нас, напевно, вже 10 пенальтистів змінилося. Якийсь фатум. Уже важко якусь логіку шукати». Але цього разу ковалівцям, мабуть, не варто нарікати лише на неприхильність долі. Їх засмутила блискуча реакція голкіпера полтавців Дмитра Різника – наш воротар вгадав напрямок удару і відбив «кулястого». Сам Дмитро не вважає цю звитягу лише своєю заслугою: «Як вдалося відбити пенальті? У нас є тренер воротарів, розбираємо кожного, хто і як б’є. Вийшло відбити – це заслуга всієї команди».
І, як дуже часто трапляється у футболі, втративши свій момент, ковалівці (вже за сім хвилин) отримали гол у свої ворота. У швидкій атаці Руслан Степанюк «знайшов» Тілля, якого не встигли «прикрити» захисники «Колоса», удар – воротар відбиває перед собою, і Олів’є впевнено грає на добиванні. 36-та хвилина гри – 0:1.
Цей гол виявився єдиним і вирішальним у звітному поєдинку. Другий тайм (за створеними небезпечними моментами), відверто кажучи, швидше можна занести в актив ковалівців, адже Дмитро Різник не раз рятував свою команду, а «Колос» робив все, щоб зрівняти рахунок. Та полтавці встояли – дуже важлива виїзна перемога, що, як з’ясувалося пізніше, дозволила «ворсклянам» знову піднятися на третю сходинку турнірної таблиці чемпіонату УПЛ.
Юрій Максимов так прокоментував вікторію «Ворскли» і гру своїх підопічних: «Забивши м’яч, продовжували, але вже більше на контратаках. Щодо травми Чеснакова, то він забив стегно. Але він боєць, думаю, до наступного матчу відновиться. Коли капітан випадає, то перебудуватися важко. Утім вийшов Челядін, опорний півзахисник, зіграв вдало. На правий фланг змістили Яворського. Зіграли на нуль, отож виходить, все правильно зробили. Скажу, що Тілль – це наш мозок, з ним дуже приємно працювати».
Честь «Ворскли» у звітному поєдинку захищали: Різник, Чеснаков (Челядін, 27), Пердута, Яворський, Тамм, Скляр, Кане, Тілль, Пуцлін, Ранжел, Степанюк (Якубу, 86).
Результати інших матчів 9-го туру: «Олександрія» – «Маріуполь» – 2:1, «Шахтар» – «Верес» – 4:1, «Рух» – «Динамо» – 0:2, «Минай» – «Львів» – 1:2, «Дніпро-1» – «Зоря» – 0:4, «Десна» – «Металіст 1925» – 1:2, «Чорноморець» – «Інгулець» – 1:1.
Наступний поєдинок «Ворскла» проведе 2 жовтня вдома проти «Інгульця». Початок гри – о 19:30. Після 10-го туру чемпіонат УПЛ візьме двотижневу паузу, пов’язану з іграми Національної збірної України.