«Ворскляни» крокують до чвертьфіналу

«Верес» – «Ворскла» – 1:3

До поєдинку на стадіоні «Авангард» у Луцьку, де рівненський «Верес» приймав «Ворсклу» в матчі 1/8 фіналу національного кубка, полтавці підходили у статусі фаворитів, хоча мали дуже серйозні кадрові проблеми, пов’язані зі спалахом коронавірусу в команді. Не на користь «біло-зелених» був і довгий переїзд. Як зазначив після гри голкіпер «ворсклян» Дмитро Різник: «Після «Шахтаря» мали вихідний для відновлення, потім – важку дорогу. Добре, що здобули хороший результат. Звичайно, зараз лише позитивні емоції. Нічого страшного, що пропустили гол наприкінці матчу. Це ж футбол. Головне, що є перемога, і ми рухаємось далі».
А перемогу «Ворскла» здобула більш ніж впевнену. Хоча «Верес» не був легким суперником.
Варто нагадати, що у поєдинку першого кола чемпіонату Прем’єр-ліги України матч «Верес» – «Ворскла» завершився з нічийним рахунком – 1:1.

На початку зустрічі полтавці більше володіли м’ячем, але контратаки рівнян були значно небезпечнішими. Вже до двадцятої хвилини гри рахунок міг бути і 2:0 на користь «Вереса», але один удар відбив Різник, а в іншому епізоді «біло-зеленим» пощастило: гравець рівненського клубу не дотягнувся до м’яча у стовідсотково гольовій ситуації. А вже у наступній атаці «Ворскла» відкрила рахунок. Пешич видав гарний пас Ібрагіму Кане, який увірвався до карного майданчика господарів поля і вразив ворота супротивників. Ще до завершення першого тайму «Верес» міг відігратися, але знову надійно зіграв Дмитро Різник, тож на перерву команди пішли за мінімальної переваги полтавців.
Уже на перших хвилинах другого тайму добру нагоду подвоїти рахунок мав Рангел, та не склалося… Але все склалося у Пешича, який на 67-й хвилині гри головою забив другий м’яч у ворота рівнян. Остаточна впевненість у тому, що «Ворскла» дотисне супротивника, з’явилася на 71-й хвилині, коли за фол проти голкіпера полтавців, який вийшов далеко в поле і «шиконув обводкою» гравця супротивників, але досить боляче отримав по нозі від Дахновського, рівнянин отримав пряму «червону» картку. Мабуть, таким чином футбольні «вищі сили» розрахувалися з «біло-зеленими» за прикре вилучення Олів’є Тілля у матчі з «Шахтарем». Чисельну перевагу полтавці реалізували на 83-й хвилині. Тілль подав кутовий, і Сергій Яворський, знову ж головою, довів рахунок до розгромного.
До честі «Вереса», рівняни не склали зброї, але фарт все ще залишався на боці полтавців. Під час чергової атаки господарів поля за «Ворсклу» зіграла навіть поперечина воріт. Та все ж свій гол престижу рівненський клуб забив. Сталося це вже у додатковий час на останній з доданих арбітром хвилині. Той же Яворський порушив правила проти Сергійчука у своєму карному майданчику: пенальті – й рахунок стає 1:3. Але цей гол вже ні на що не міг вплинути – «Ворскла» крокує далі. «Вересу» можна подякувати за дуже достойну, непоступливу гру.
Асистент головного тренера «Ворскли» Олександр Омельчук, який очолював команду в звітному протистоянні, прокоментував вихід клубу до чвертьфіналу національного кубка. «Безумовно, тренерський штаб і футболісти задоволені як результатом, так і змістом гри. Ми сповнені бажання пройти якомога далі в Кубку. Втім багато, звичайно, залежатиме від жеребу. Сьогодні був справді кубковий матч, який у першому таймі не так легко нам і давався. До голу Кане господарі мали хороші моменти. Хотів би відзначити Діму Різника – це зараз насправді «півкоманди». Після забитого м’яча нам стало простіше. У другому таймі розуміли, що «Верес» піде вперед, їм нічого було втрачати. Але нам вдалося забити вдруге, після цього одразу ж у господарів сталося вилучення, і ми вже догравали на куражі. Були кадрові проблеми. До Луцька приїхали 11 виконавців першої команди, а також взяли чотирьох хлопців із U-19. Та добре, що все склалося на нашу користь. Є настрій готуватися до наступної гри. Скляр травмувався у матчі з «Шахтарем», поки під питанням, чи вийде він на поле у грі з «Чорноморцем», Пуцлін із Чеснаковим, сподіватимемося, вже відновляться», – зауважив Олександр Омельчук в ефірі каналу «Футбол 1».
Кольори «Ворскли» у матчі з «Вересом» захищали: Різник, Пердута, Тамм, Яворський, Якубу (Кушніренко, 72), Пешич, Челядін, Тілль (Кравчук, 89), Кане (Амількар, 86), Степанюк (Павлюк, 86), Ранжел.
Результати інших поєдинків 1/8 фіналу Кубка України: «Металіст-1925» – «Олександрія» – 2:5, «Маріуполь» – «Динамо» – 1:2, «Чорноморець» – «Шахтар» – 0:3, «Альянс» – «Львів» – 1:1 (2:3 – по пенальті), «Рух» – «Зоря» – 0:2 (додатковий час), «Металіст» – «Колос» –1:0. Матч «ЛНЗ» – «Дніпро-1» перенесено на невизначений термін.
(Звіт про поєдинок тринадцятого туру української Прем’єр-ліги, що відбувся ввечері 1 листопада, коли цей номер «Зорі Полтавщини» було надіслано до друку, читайте в наступному числі нашої газети).